Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od PetarVetar »

korben42 napisao:Takodje taj natpis ispod imena velikog vodje, na bilbordu.
Kako se odomaćio ovaj termin.. [emoji23]


Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Sale_M »

Ma nema sta da se brine bilo ko ko uzima Mi 8 u vezi kamere.Slike sa Gcam su perfekcija.

Sent from my D6503 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od ~Arkan~ »

Stvarno jesu dobre. Ja trenutno koristim verziju Gcam koja možda ima malo manje oštrine, ali zato ima bolje boje (neki bi rekli napucanije), verzija rađena na osnovu HDR-a kod iPhone Xs-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

korben42
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 01. Maj 2019. 12:58
:: Huawei P30

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od korben42 »

I da se odlučim za MI8 vidim trenutno ga nemaju u VIP-u. Uzimam najverovatnije tamo jer već imam jedan ugovor bez uredjaje pa ću samo da se nadogradim na to, gotovinsko plaćanje + tarifni paket.

Ukoliko bi u trku sa A50 i MI8 ubacio A9 i S8+ da li bi bilo drastične razlike? Ako mi baš pukne film odrešiću kesu dodatno pa da sam miran. Odustao sam rano od Huawei Mate 20 i P20 jer nisu nešto ako nisu Pro verzije, koje su skupe. Šta je još u cenovnom rangu S8+ a da eventualno ima bolju kameru?

S8+ je ipak prioritet spram A9 jer kao što Arkan reče, bitan je taj OIS. Verujem čoveku, nemam izbora. :D

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od ~Arkan~ »

Slika

Slika

Slika

Evo fotografija koje si tražio. Obična, night sight i blic. Naravno gledaj preko pretraživača.

Što se tiče S8+ mislim da je već mator i preskup za ono što nudi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od niko1a »

nemoj te uredjaje ni porediti sa Mi 8, on je vise klasa od njih, njega poredite sa S9/9+ M20/pro i slicno.. a sto se tice Vipa tu nikad nije ni bio Mi 8 u ponudi.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Joxy »

Kakav A50, A9, A7 u istoj recenici sa Mi8?
Problem kod nas je neznanje, generalno sto se tice tehnike a pogotovo kada su u pitanju mobilni telefoni.
Osnivacu teme bih predlozio Mi8 u Mi store ako je jos uvek na akciji. Kad vec uzimas za kes uzmi u Mi Store a paket uzmi nezavisno od telefona.
Ubacis GCam na Mi8, odaberes night sight mod i fotkas. Nema tu puno filozofije.
Vidim da se ne razumes u mobove zato poslusaj nas savet. Ako ti je pak vise stalo do Samsunga, samo napred. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od ~Arkan~ »

Ja nisam hteo da budem ni malo grub jer je čovek iz nekog razloga zaključio da ovde postoji hejt prema Samsungu. Dobio je slike, dobio je činjenice zašto je Mi 8 dosta bolji od ostalih navedenih telefona i valjda mu je sad jasnije. Da je u pitanju S9 ili S10 drugu bi priču pričali, ali to su ipak skuplji telefoni.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Joxy »

Nisam bio ni malo grub. Smatram da nije uvreda nekome reci da se ne razume u nesto za sta je i sam priznao da se ne razume. [emoji4]
Zato je i dosao ovde, da cuje savete ostalih.
Moje misljenje je da mu ni jedan mob ne bi bolje zavrsio posao od Mi8, a s obzirom na hardver koji poseduje lagano ce moci da ga koristi koliko je i planirao.
S8 je dobar mob ali generalno je Mi8 bolji, pogotovo na polju kamere. Ostale modele koji su se pominjali u temi poput A50, A9, A7 i ostalih midrangera ne bih komentarisao jer ne mogu u istu recenicu sa Mi8.
Na kraju krajeva ni S9 ni S10 ne bih uzimao u obzir i ako bi eventualno postojala mogucnost nabavke i tih modela, iz prostog razloga sto smatram da nemaju bolju kameru od Mi8, a u ovom slucaju to je najbitnija stavka. [emoji4]

korben42
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 01. Maj 2019. 12:58
:: Huawei P30

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od korben42 »

Hvala za slike, one na otvorenom su ipak bolje, što je razumljivo... al sam iznenadjen prijatno u svakom slučaju.

Naravno, nema reči o uvredi, bolje da priznam da se ne razumem nego da prosipam pamet. :D

To što se tiče Samsunga sam nekako zaključio u zadnjih nedelju dve ali generalno govoreći, nisam konkretno mislio na ovaj forum već na razne diskusije po netu, YT-u... sve kad se sabere.

Ok, stvari stoje ovako, odustao sam od tih Samsunga, ovi ozbiljniji su mi skupi, taj S9 i sl. U VIP-u imaju Xiaomi Mi Mix 3, uz gotovinsko 47k, kakav je on u poredjenju sa Mi8? Imaju još i onaj POCO (zaključih da ga kupuju dosta ljudi koji vole igre na telefonu i sl.), Redmi GO i MI A2, ali mislim da su oni lošiji od Mi8.

I još jedna stvar, uvek me zbunjivalo to PRO, da li je recimo Mi8 Pro bolji od Mi9? Da li to Pro bez obzira na broj modela donosi mnogo toga? Ako nekako možete da mi rangirate te modele, nisam siguran da li idu po kvalitetu baš tako kako se kreće cena.

Proverih sad, al izgleda da taj store ima samo u BG-u, ja sam iz Novog Sada. Ipak volim da opipam uredjaj kad uzimam, ima i tu nešto, bitno... :D

Izvinjavam se ako sam odužio ovu temu, ali kad sam se dao u ovo, sad ne odustajem... usput učim po malo, razmišljam svakako da ostanem da lutam po forumu i nakon što kupim tel.

mp007
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 08:01
Lokacija: Beograd

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od mp007 »

Ovim putem želim samo da se zahvalim svima na savetima, uzeh juče Mi 8 u njihovoj radnji u Uscu. Posebno hvala članu ~Arkan~, pre postavljanja teme (tel sa najboljom kamerom do 400e) nisam ni razmišljao ozbiljno o ovom telefonu. Od juče ga ne ispuštam iz ruku, fotografije odlične, prezadovoljan.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Joxy »

^^ Konkretno Pro verzija Mi8 nije bolja od obicne verzije osmice, samim tim nije bolja ni od Mi9. To je verzija Explorer modela za globalno trziste. Jedina razlika je slabija baterija i FP u ekranu, dakle inferiorniji je od Mi8 u tom pogledu. S druge strane ima pravi 3D face unlock (kao Apple), ali generalno nije bolji mob od obicne verzije.
Ako je obavezna kupovina u Vipu, onda svakako Mix 3. To je prakticno Mi8 samo u drugom pakovanju. Dva jako slicna moba. Spec su iste, s tim da Mix 3 dolazi u dosta lepsem pakovanju u kojem se nalazi i bezicni punjac i odlican case. Kamere su iste. Samo nabaci GCam i vozi. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Evindzer »

Korbene, nema potrebe da se izvinjavaš, nisi razvukao temu, forum i postoji da bi se pisalo i rešile nedoumice.
Osim toga, ostani na forumu i kad uzmeš telefon, pišeš ozbiljno, kulturno i iskreno, i ja to cenim.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od ~Arkan~ »

korben42 napisao:
Ok, stvari stoje ovako, odustao sam od tih Samsunga, ovi ozbiljniji su mi skupi, taj S9 i sl. U VIP-u imaju Xiaomi Mi Mix 3, uz gotovinsko 47k, kakav je on u poredjenju sa Mi8?
Jedino mi se ne sviđa zbog tog slajdera, još to treba da se sredi da bi zaživelo, ali se tebi možda bude svidelo.
Ovako je dosta sličan Mi 8, ali pogledaj lepo, bolje uzmi samo broj bez telefona, a telefon negde drugde.
Još uvek imaš Mi 8 za 40k u Mi Storu.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od niko1a »

Mix serija je njihova top ponuda, ako ti se uklapa cenovno slobodno uzmi neces pogresiti, a Joxy ti je sve oko razlika/slicnosti objasnio

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od Joxy »

Ja sam uvek za varijantu mob sa KP i popust na pretplatu, posebno sada kada je Mi8 u radnji 40k.
Ali ako u obzir dolazi samo kupovina u Vipu, onda bi moj izbor bio Mix 3. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od ~Arkan~ »

niko1a napisao:Mix serija je njihova top ponuda, ako ti se uklapa cenovno slobodno uzmi neces pogresiti, a Joxy ti je sve oko razlika/slicnosti objasnio
Mislim da je ipak Mi serija top ponuda a Mix im je nešto kao Note kod Samsunga samo u drugom pogledu, tu gledaju da im telefon izgleda što više futuristički.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od niko1a »

upravo tako, Note kao i Mix su im najbolje sto imaju da ponude, S i Mi su im takodje top ponude ali nesto nize pozicionirani zbog odredjanih stvari, pa ko sta voli i koliko zeli da plati

korben42
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 01. Maj 2019. 12:58
:: Huawei P30

Re: Potreban savet za kupovinu telefona (za posao)

Post od korben42 »

Silom prilika morao sam do grada sinoć, rekoh ajde da odem do tog VIP-a da pogledam telefone, odlučio da izdvojim nekih 15ak minuta za to.

Bukvalno sam bio doneo odluku u toku dana da kupujem Mi Mix 3, videh na VIP-ovom sajtu da imaju taj model... i na kraju saznam za onaj slajd a i neko od vas je spomenuo isti. Imao sam izuzetno loša iskustva sa slajdom (svojevremeno sam imao SE W910, kupljen odmah nakon što je izašao i sasvim moguće da je bio telefon godine u svojoj kategoriji, čini mi se, sve ok al raspao se zbog slajda, popravljan par puta) iako je ovde reč o mnogo ozbiljnijoj izradi slajda, skeptičan sam, jače je od mene. Ali bukvalno samo to mi je zamerka.

Ulazim u VIP i prvo pitam za taj model, ipak sam želeo da pogledam, da osetim taj slajd iz prve ruke... rekoše nemaju... a na sajtu je dostupan, verovatno je neka greška u pitanju ili je baš taj model dostupan samo putem online kupovine. Čačkao sam pola sata telefone, bližio se i kraj smene... najviše proveravao kamere.

Pre nego što nastavim samo da kažem da imam izuzetnih problema sa kožom, imam seborejni dermatitis, to mi je urodjeno i periodično imam neko crvenilo, osip i sl, da ne dužim mnogo o tome... S obzirom da to ne može da se izleči držim pod kontrolom s gomilom preparata. Poenta priče, nikad na slikama to ne deluje strašno, ne primeti se kao uživo naravno. Kad sam došao do modela Huawei P30... majko mila... svatih da čak ni na ogledalu lice ne izgleda tako loše (posle par nedelja bez problema opet je loše zbog ovih vetrova i vremena generalno ali ovaj put je poslužilo). Kamera je takva da ni photoshop ne bi mogao da me ulepša. Samo sam rekao uzimam ovo. Izbiše mi paru iz džepa kinezi, ukoliko se sećate na startu teme krenuh od 350e. Šta je tu je, nemam ženu da mi očita lekciju kad udjem s tim u kuću. :D

S obzirom da je bilo totalno neplanirano i donekle usput, po telefon idem sutra pre posla i prebacujem ujedno prepaid broj na postpaid zbog tarifnog paketa. Javiću kakvi su utisci. Reših i ovo, mislio sam lakše ću al onog trenutka kad sam odlučio da uzimam telefon i za sebe, ne samo zbog posla i slikanja... tad je postalo čupavo za odluku.

Jedno znam, nerado ću raditi one selfije, neću ni pomisliti na njih... možda bi na kraju i Mi Mix 3 bio idealan jer mi očigledno ne bi trebao slajd. Zbogom prednja kamero i hvala na odluci.

Odgovori