Koji telefon sa velikim ekranom

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
iguman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Jun 2019. 10:25
:: asus zenfone max

Koji telefon sa velikim ekranom

Post od iguman »

Potreban mi je novi telefono sa velikim ali bas velikim ekranom (zbog vida) pa se dvoumim na prvom mestu izmedju Honor 8xmax ili Samsunga a70. Sta mi vi preporucujete, mozda Samsung A50, Honor 8, Xiaomi mi 3max... Kod telefona mi je bitno jedino da pored velikog ekrana posto dosta citam, bude i dual sim i solidna baaterija Kamera mi je sporedna stvar, ne igram igrice, instaliram samo nekoliko osnovnih aplikacija, viber, parking manijak, verski kalendar... Budzet neka bude do nekih 350/400 eura. Do sada sam koristio ASUS Zenfone max tri godine i prezadovoljan sam njime. Ne kupujem i ne menjam telefone tako cesto pa Vas zato molim za savet.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od znemanja »

Galaxy A70 je odličan izbor, veliki super AMOLED ekran od 6.7 inča sa baterijom kapaciteta od 4500 mAh i pri tome ima dva zasebna slota za SIM kartice i poseban slot za memorijsku karticu. U Samsung store košta 54.999 ili oko 450 evra, na oglasima je oko 350-370 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od Joxy »

Ako je kupovina hitna moja preporuka ide za Max 3 ili Honor Note 10. Doduse ovog drugog nema na nasem trzistu, samo KP i to koliko se secam samo jedan oglas.
Na osnovu opisa definitivno Max 3, dosta niza cena od A70 i dosta bolji izbor. 6.9' ekran, 5500 mAh baterija, IR blaster, stereo zvuk, 3.5 mm jack...
Ako pak kupovina nije hitna, mozes sacekati jos malo jer bi uskoro trebalo da se pojavi Max 4, verovatno sledeceg meseca.

demius
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Ned, 04. Maj 2014. 18:51
:: Samsung Galaxy A8
Lokacija: EU

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od demius »

Ma kakvi Mi Max 3, kavi bakrači, to i nije telefon, to je klasična cigletina sa LCD ekranom. Samsung Galaxy A70 sa superamoled ekranom je trenutno bez konkurencije na tržištu. Fantastična autonomija baterije, najnoviji SnapDragon čipset, lagan, moderan dizajn + na sve ovo sjajne kamere. Huawei ne bih uopšte uzimao u obzir, naravno zbog nemogućnosti ažauriranja softvera u budućnosti, i to je po meni unapred promašena investicija. 8)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od ~Arkan~ »

Ne znam zašto odgovaram trolu, ali ajde.
Mi Mix 3 ne može da se uporedi sa A70.
Ima bolji ekran, bolje kamere, nesvakidašnji dizajn, imaće bolju podršku sigurno u odnosu na A70 koji će biti zaboravljen kroz 6 meseci i jedino što je bolje na A70 je baterija. O procesoru neću pričati, S845 je daleko snažniji procesor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

šile
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 04. Jan 2014. 17:28
:: s5
Lokacija: Beograd

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od šile »

Biće da su Mi max3 i Mi mix3 različiti telefoni [emoji6]

Sent from my MI MIX 3

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od ~Arkan~ »

Biće da su ovo posledice fakulteta, javno se izvinjavam čoveku![emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

šile
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 04. Jan 2014. 17:28
:: s5
Lokacija: Beograd

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od šile »

[emoji106] Inače preporuka za mix 3 ako se uklapa u zahteve, za 6 meseci mu nisam našao manu

Sent from my MI MIX 3

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od m@c|-|oR »

Bojim se da mu je nešto iznad budžeta (napisao je u prvom postu).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od niko1a »

za 400e ima Mix 3 nov, naravno ako kupuje na KP u suprotnom prelazi budzet. mada za ovo sto je on trazio Max 3 mu skroz odgovara i nece puno platiti, a ako ne zuri bas onda kao sto je Joxy rekao neka vidi za mesec, dva Max 4.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od Joxy »

demius napisao:Ma kakvi Mi Max 3, kavi bakrači, to i nije telefon, to je klasična cigletina sa LCD ekranom. Samsung Galaxy A70 sa superamoled ekranom je trenutno bez konkurencije na tržištu. Fantastična autonomija baterije, najnoviji SnapDragon čipset, lagan, moderan dizajn + na sve ovo sjajne kamere. Huawei ne bih uopšte uzimao u obzir, naravno zbog nemogućnosti ažauriranja softvera u budućnosti, i to je po meni unapred promašena investicija. 8)
1. Od "bana" i promasene investicije nema nista, ne znam samo cemu se nadaju ljudi.
2. Itekako je Max 3 bolji izbor od A70 na osnovu toga sta coveku treba. Nema sumnje da je A70 odlican mob, ali nije bolji izbor od Max 3. O Mix 3, kada ste ga vec pomenuli, da i ne govorimo. [emoji6]
Za osnivaca teme, ako je kupovina moguca i na KP onda svakako obrati paznju i na Mix 3 i Mi9, uklapaju se u budzet. Nisu neki dzinovi poput Max 3 i Honora ali su trenutno jedni od najboljih modela na trzistu.
Mi9T/Pro takodje odlicni mobovi, ovaj prvi ce se uklopiti u budzet i na samom pocetku prodaje. Tako da ako kupovina nije hitna moja preporuke ide za cekanje Max 4 i Mi9T. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Koji telefon sa velikim ekranom

Post od Drafer »

I ja čekam da izađe Max 4 takođe zbog vida. Trebalo bi da ima 7.2"
Android 12

Odgovori