MLS Easy TS

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

MLS Easy TS

Post od pero0000 »

Planiram da predlozim komsinici(70 godina) ovaj telefon.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelom i ako ima, vredi li ga kupiti?
Njoj je potrebno da je telefon što manji, i da moze da razgovara sa ćerkama(obe u inostranstvu) preko Vibera, WA ili Skajpa.

Послато са SM-G960F

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MLS Easy TS

Post od гари »

Pazi boga ti, zanimljivo telefonče... Ali 1GB RAMa, 8GB internet, zvuči slabo. Te tri aplikacije kod mene recimo zajedno zauzimaju skoro 700MB. Ali ne znam kakav je tačno ovaj telefon.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: MLS Easy TS

Post od pero0000 »

Nisam siguran, ali mislim da na njemu toliko nece zauzimati, (možda su prilagodjene njemu)nisu iste kao za klasicni Android telefon)...ne znam, razmisljam napamet?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MLS Easy TS

Post od гари »

Od tih aplikacija, Viber ubedljivo najviše megabajta zauzima, ova druga dva zauzimaju po oko 100MB. I teško da njih poverovao da ekipa iz Vibera išta prilagođava, generalno mi je utisak da malo nisu kompetentni, malo ih baš briga. Tako da bi možda i bilo to OK - da se sve ostalo što joj ne treba podeaktivira, i ostanu samo Google Play i to nešto što joj je neophodno, a Viber ako bi i bio težak, ko ga šiša, tu je WhatsApp. Nije da će ženi od 70 godina faliti Leg Cat stikeri. :)

Ali treba videti interfejs kakav je, koliko je jednostavan - tj. blizak dumb telefonu, da mu se ne pojavljuje virtuelna tastatura, i slično.

Sviđaju se meni takve stvarčice - što bi smart telefon morao biti isključivo touch, I to baš zbog osoba koje se teže navikavaju na novo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MLS Easy TS

Post od Evindzer »

Ko zna kako ovaj telefon radi, ali ako nov ne košta više od 5-6 hiljada i ako su ikonice i font veliki, trebalo bi da gospođi od 70 godina vrši funkciju - pod uslovom da više od te tri navedene aplikacije neće instalirati.
Mada (iz iskustva mog oca od 67 godina) ako će koristiti video-pozive, onda bi možda moglo sa se razmisli o nekom modelu sa tač-skrinom, jer će na većem ekranu imati veću sliku sagovornika.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MLS Easy TS

Post od гари »

To stoji, može i da joj se kupi neka crepina, pa da se veličina slova napanji na maksimum, i da joj takav telefon bude odličan. Zavisi koliko je žena sama radoznala, neki nose telefone, neki odbijaju išta novo da nauče.

I ne samo veličina ekrana, u ovom slučaju, telefon je prilično slab. Telefon ako bude spor prilikom video poziva, onda on bude težak za korišćenje i mlađoj osobi koja zna na Androidu, a kamo li nekom starijem. On nešto tapne ili klikne, telefon ne izvršava naredbu, a ova starija osoba ne zna da nije do nje. Koliko sam puta i mamu video na onoj kršini od HTC Desire C kad kaže "ali zašto to kod mene tako". Mislim, "ne sekiraj se mama, sad ću ja njega o beton", ali ipak kažem "on je malo sporiji, moramo mu dati vremena"... A telefon za Skype poziv zvoni li zvoni, samo nikako da se na njega javi. No to je baš ekstreman primer iz doba za koje sam već više puta govorio - Google što je dozvolio da u takve telefone proizvođači ugrađuju Android je odobravanje varanja kupaca. Ono go**o nikad nije dobro radilo, od kako je kupljeno.

Ali ovaj telefon svakako mora biti bolji od tog HTC-a. :D

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MLS Easy TS

Post od Ensiferum »

Evindzer, ovaj telefon jeste touch-screen, ali i sa fizičkon tastaturom. Malo sam ga čaprkao u VIPu, za nezahtevne matorce koji su navikli na hardver tastaruru odlican. Planirao sam svom ocu da uzmem, do sada je koriatio Nokiu 230 8)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Odgovori