Ajd sad da vas čujem...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Ajd sad da vas čujem...

Post od pero0000 »

Sto reko Evindzer, "došli neki nenadani novci", pa reko bolje da ja to ulozim u nešto "pametno", nego da se polako kako to samo novci znaju, izvuku i potroše na razne nepotrebne i potrebne stvari. A posto sam ja malko "bolestan" i slab na telefone, reših da "pametno investiram" u telefon.[emoji39]
E sad neko će reći, lako je tebi kad pare nisu problem...a ja cu na to, kako nisu problem kad "ne znam" koji Android kupiti, a možda mi pukne pred očima pa "progledam" , i kupim jabuku. [emoji57] [emoji16]

Malko sale, malko ozbiljno...
Sveo sam izbor na 3 modela:
S10 plus, P30 Pro i ONE Plus 7 Pro.
Znam da ćete pitati, šta mi je važno na i u telefonu? Pre svega ekran, slab sam na Amoled, jačina zvuka ringtona, obaveštenja, sms-a...
Ne smeta mi zakrivljen ekran. Ne igram igrice, ne slusam muziku na telefonu(mator sam za to).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Evindzer »

Odličan post, kao da sam ga ja pisao. [emoji38]
1+7 nisam video uživo, a ova druga dvojica imaju izvanredne ekrane - bar oni izloženi primerci po radnjama koje sam ja propustio kroz šake. [emoji854]
Računam da znaš sve o njihovim kamerama, baterijama, varijantama skina.... Jedino što mogu reći je da imam blagi zazor od kvaliteta razgovora kod P30P jer ne znam koliko je tehnologija vibriranja ekrana uznapredovala u odnosu na tradicionalan prenos glasa iz zvučnika kroz rešetkicu na vrhu S10+.
Što se tiče izrade - koliko sam mogao da zaključim - oba su vrhunska.
Da biram između ta dva, ja bih izabrao P30P za zum i noćne slike, a S10+ za sve ostalo. [emoji4]
Predlog: pođi i pogledaj oba uživo, tako ćeš najlakše doneti odluku. [emoji3526]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od znemanja »

Ne znam kako se pokazao OnePlus 7, jedine zamerke koje sam pričitao za taj model odnose se na kameru. Sa S10 Plus nema greške, kompletan uređaj, tako da je S10 Plus sigurna kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od pero0000 »

Hvala Evindzer! Znaš kako u mom kraju kazu "s kim si, takav si" :)
Problem kod One Plusa je bas to, što ga ne mogu videti uživo(kad ne živim u prestonici ili u Srpskoj Atini), nego u provinciji.[CRYING FACE]
Da ga mogu videti uživo rešio bih ja dilemu u roku od odmah...a dodatno me zabrinjava i to što za njega nema garancije.
Da, znam specifikacije svih telefona. S10 bez plusa sam koristio par sati dok sin(to je njegov telefon) nije došao s posla. Tako da mi je poznat i kvalitet ekrana na desetkama(možda ima male razlike na S10e i plus verzijama zbog veličine ekrana, ali ne verujem da se to da primetiti).
P30 Pro ima prvi komšija, tako da mi je poznat i njegov kvalitet i mislim da malko zaostaje za Samsungom.
Što se tiče kamere i njene upotrebe, meni je to svejedno, noću je veoma, veoma retko upotrebim(za ovih 12 godina Android možda desetak puta).
Ono što me pomalo vuče na One Plusu je ta njihova kiseonik verzija Android OS-a.
Za sad sam najblizi S10 plusu, ali to kod mene moze veoma lako da se promeni...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Evindzer »

pero0000 napisao:Hvala Evindzer!
Nema na čemu. [emoji4]
Razumem zabrinutost oko garancije, ni ja se ne bih igrao s tim: može da prođe savršeno, a može i da košta pune kese živaca. [emoji16]
pero0000 napisao: (...) kiseonik verzija Android OS-a.
Eh da, kiseonik verzija.... podari život, ali sagoreva ćelije. [emoji1787]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Joxy »

One Plus 7 Pro moja preporuka.
Bas to sto si naveo za softver je ujedno i najveca prednost ovog moba. Najbolji Android skin i ujedno najbolji softver na nekom telefonu, to odgovorno tvrdim posle ovoliko vremena provedenih na OP.
Ekran takodje odlican Amoled, plus 90Hz koji ocigledno prave razliku.
Na osnovu tvojih opisa, OP7 Pro mi deluje kao savrsen izbor. [emoji4]

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od majky89 »

Ja sam u slicnoj dilemi, obnavljam ugovor ovih dana ali jos uvek ne znam sta uzeti. Mozda malu prednost dajem p30 pro, najvise zbog kamere, baterije koju svi hvale kao i brzo punjenje i to sto mi je u paketu skoro 20.000 jeftiniji od s10plus. Na s10plus mi je ekran malkice bolji (p30pro takodje ima samsungov amoled), takodje zvuk zbog stereo zvucnika i to sto sam navikao na Samsung jer ga koristim vise godina.

Ako ti je najbitniji ekran i zvuk onda moja preporuka S10plus.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Apolo »

Ako ti kamera vec nije primat onda verujem da je izbor za tebe S10+. U suprotnom P30 Pro.
Festina lente.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Re_EDuCaTiON »

OP 7, jednostavno tvrdim da ni jedna druga od pomenutih marki nema softver kao Oneplus.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od pero0000 »

Za softver se slažem, ali dati 600 i više evra za telefon bez garancije je...u najmanju ruku neozbiljno(da ne upotrebim neku tezu reč).
A da ne govorim o tome da Kinezi(da se razumemo, veoma cenim i poštujem Kineski narod i kulturu), sve što ima elektroniku u sebi znaju itekako da fasilfikuju. A najbolje prave plagijat svojih brendova. Mogo bih vam o tome pričati dosta toga, ali nije tema o tome.
Samo da napomenem da je P30 Pro ispao iz trke.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Evindzer »

pero0000 napisao: A najbolje prave plagijat svojih brendova.
E, to je pravi trgovinski rat, a ne ovo sa Trampom i njegovim sitnim podvalama. [emoji38]
pero0000 napisao: Samo da napomenem da je P30 Pro ispao iz trke.
Šteta, pomalo sam se nadao da ćeš izabrati njega. [emoji854]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Green »

pero0000, ako je neozbiljno dati 600 evra bez garancije za OP7 pro, nisi ga trebao staviti na listu. 8)
Pogotovo i zbog napisanog da su Kinezi plagijatori. U sustini jesu, ali je OnePlus ozbiljna firma. Pratis tematiku, nadam se da shvatas.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od slavisaj »

Moj glas isto ide za oneplus7pro, mozda bi mogao i obican oneplus 7, moze da se naruci preko interneta ako imas nekoga u evropi za 419evra 8GB Ram 256GB interna memorija
ako ne onda s10plus. huawei ja nikome ne preporucujem, iako im telefoni mozda nisu losi.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od pero0000 »

Imam u Francuskoj cerku i unuke(i zeta naravno[SMILING FACE WITH SMILING EYES]), ali su oni trenutni u Srbiji na godisnjem do 20 avgusta.
Da sam se toga ranije setio, uzeo bih tako One 7 plus.
Ali posto nemam trenutno nikakav Android, moram sto pre da ga kupim. Sad mi je dilema, plus ili obican S10? Mada, posto vec sin ima S10, ja cu najverovatnije plus verziju...samo da nadjem neki sa garancijom(24 mes.) prodavnice i fiskalnim racunom, naravno ne mora biti nov.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od slavisaj »

steta sto su oni sad bas tu, ali stvarno ova cena za oneplus 7 za 419evra, je odlicna.
Onda nista uzmi s10plus i uzivaj

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Green »

Da li kod nas ima da se nadje S10 5G verzija? Ili negde po Evropi?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Sale_M »

Green, tesko da ces u Srbiji naci, a verovatno i u evropi.Mislim da bi vise sanse imao da nadjes u USA ili u Aziji.

Послато са Nokia 8
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Green »

Aha, znaci nema bas. Pitam jer ovde kod mene ih ima. Kod operatera, a bogami i na oglasima poprilican broj.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od Re_EDuCaTiON »

Ma sta ce ti to kod nas, vidis da je tek skoro zazivela i 4G mreza :lol: mozda za 5-6 godina pocni da razmisljas o tome :lol:

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Ajd sad da vas čujem...

Post od pero0000 »

Stigao S10. Odustao sam od plus verzije, ipak je obican laksi za rukovanje.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

Odgovori