Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od filip11314 »

Čestitam, ti si onda jedan od retkih koji uvek imaju dobar signal na Exynosu.
Izgleda da je moj primerak bio stvarno loš jer uglavnom nikad nije imao pun signal. Da ne pišem da npr od Begaljičkog brda do Bubanj Potoka nije ni imao signal, kao i na još nekim delovima auto-puta. Dok npr trenutni telefon ga ima uz h+, a operatera i karticu nisam promenio.
Takođe moja devojka na J7 2017 je imala jako slične situacije sa signalom kao i ja, a drugi joj je operater. A nakon kupovine ne-Samsung telefona ima dosta bolji signal.
Tako da ti pišeš gluposti u vezi signala, jer je dobro poznato kako se Exynos ponaša na 4g i kakav je sa signalom. Dakle ako telefon ima loš signal, logično je da će brže trošiti bateriju, a samim tim će u tom traženju signala da ima max SAR vrednosti (koje su ispod "dozvoljene granice").
...Jedino ako kupuješ SD modele pa nemaš tih problema, mada čisto sumnjam da je tako.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od pero0000 »

Nije jedini. Takodje koristim Samsung od S2 i sve S i Note modele sam imao( osim Note 7 i Note 9, 10, 10+), kao i nekoliko A i J modela. I nisam imao problema sa signalom.
Da ne bude da sam neki "okoreli" samsugovac, koristio sam i LG, Motorola, Nokia 8, Xiaomi, i OnePlus modele.

Послато са SM-T510 уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od znemanja »

filip11314 napisao:Čestitam, ti si onda jedan od retkih koji uvek imaju dobar signal na Exynosu.
Izgleda da je moj primerak bio stvarno loš jer uglavnom nikad nije imao pun signal. Da ne pišem da npr od Begaljičkog brda do Bubanj Potoka nije ni imao signal, kao i na još nekim delovima auto-puta. Dok npr trenutni telefon ga ima uz h+, a operatera i karticu nisam promenio.
Takođe moja devojka na J7 2017 je imala jako slične situacije sa signalom kao i ja, a drugi joj je operater. A nakon kupovine ne-Samsung telefona ima dosta bolji signal.
Tako da ti pišeš gluposti u vezi signala, jer je dobro poznato kako se Exynos ponaša na 4g i kakav je sa signalom. Dakle ako telefon ima loš signal, logično je da će brže trošiti bateriju, a samim tim će u tom traženju signala da ima max SAR vrednosti (koje su ispod "dozvoljene granice").
...Jedino ako kupuješ SD modele pa nemaš tih problema, mada čisto sumnjam da je tako.
J7 (2017) sam skoro godinu dana koristio kao službeni i bio sam imrpesioniran u kakvim sve mestima je taj model imao signal. Nijedan S modele koji sam koristio nije imao problem sa signalom. Samsung ima generalno odličan prijem signala. Takođe, telefon neće više zračiti ako ima lošiji signal, već će brže isprazniti bateriju u pokušaju da "uhvati" signal i da ga održi. Upravo često prebacivanje između 2G/3G/4G crpi bateriju, ali neće telefon zbog toga više zračiti.
Dakle, problem je u tebi, a ne u Samsung telefonima.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od ~Arkan~ »

Nemanja pošto često drugima brišeš post zbog off-a, čisto da se kaže da evo debelo i ti ideš u off.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od znemanja »

@Arkan, postovi o SAR vredostim i zračenju su nadovezani na post u vezi SAR vredosti modela iz naslova teme. Stoga, "debelog" off nema, ali se slažem da neki postovi mogu da idu u neku drugu temu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Kompresor »

Pozdrav ljudi, recite mi da li Xiaomi ima globalnu garanciju na mobilne uredjaje, konkretno za Mi 9T. Brat je nasao Mi 9T u Luksemburgu u radnji 6/128GB za 329eur sa dve godine garancije.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Joxy »

Pozdrav, ne postoji globalna garancija kod Xiaomi modela. Takav tip jednogodisnje, internacionalne garancije ima samo Apple. [emoji4]

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Kompresor »

Hvala Joxy na informaciji, pretpostavljao sam da je tako. 8)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Joxy »

Nema na cemu. [emoji4]
Ako je privremeno tamo onda nema potrebe da zuri sa kupovinom. Kod nas na KP je jeftiniji, kod proverenih prodavaca. [emoji4]

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Kompresor »

Joxy tamo je privremeno, vraca se za koji dan, telefon sam mislio za sebe da kupim, kod nas je oko 50000din u legalnoj radnji ali nista mi ne znaci da tamo kupim zbog garancije tj. on ima garanciju ali ko ce da salje fon ako se nesto desi pa opet nazad......

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Joxy »

Zasto ne uzmes na KP od proverenih prodavaca? Cene su odlicne. [emoji4]

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Xiaomi Mi 9T ili Mi 9 T pro

Post od Kompresor »

Znam ali brine me garancija, da li izlaze u susret ukoliko imas problem sa telefonom..... u svakom slucaju razmislicu sta je najbolje ciniti.

Odgovori