Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Kao sto naslov kaze u pitanju su ova dva Huawei modela koji me interesuju. Trenutno koristim Samsun Galaxy S9+, dobar telefon ali skoro godinu kod mene, istice garancija. Imam musteriju da prodam za 350e, i dvoumim se P30 80 evra trebam doplatiti odnosno 90 evra za mate 20 pro, pricam o novim uredajima. Samsung mi najvecu manu ima sto se baterije tice, a Huawei nisam imao od Y300, cini mi se, iz 2014-e. Priorotet mi je baterija i kamera, vidim da je displej isti. Hvala.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od majky89 »

Preporuka za Mate 20 pro. Bolji je od P30. Ako je u pitanju obican p30.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Sale_M »

P30 ako ti treba audio dzek za slusalice i ako ne volis zakrivljen ekranU suprotnom Mate.

Sent from my Nokia 8
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Skoro sam kupio Xiaomi Redmi Airdots, blutut slusalice tako da mi dzek taj ne igra neku ulogu, a zakrivljeni ekran da i zbog tog isto imam dilemu. Zakrivljeni je ljepsi ali tezi za sacuvati.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Sale_M »

Vidi ja ima P30 i mogu ti ga apsolutno preporuciti. U svemu je dobar,baterija takodje dobra jako iako Mate mozda ima malo bolju. Kamera je savrsenstvo, ekran odlican. Ja isto ne volim zakrivljene ekrane, jer ako ti padne moze lako da pukne.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Mate 20 Pro je bolji mob. Huawei uvek predstavi 3 verzije svog flagship modela, Lite, obicnu i Pro. M20 Pro je true flagship mob, da se tako izrazim.
Ima malo bolji ekran, malo bolju ultra wide kameru, vecu bateriju, bolji IP sertifikat (IP68 vs IP53), IR blaster sto je jako kul stvar, stereo zvuk, pravi 3D Face ID (kao iP) koji radi perfektno, led not (ne znam da li je i P30 ima), bezicno punjenje i brze zicno punjenje.
To su otprilike neke glavne razlike. E sada je pitanje da li gore nabrojane stvari tebi vrede da predjes preko edge ekrana ili ne, to je vec na tebi. Nema sumnje da bi i sa P30 bio itekako zadovoljan jer je takodje u pitanju odlican mob.
Stvar je ukusa i licnog izbora ali je cinjenica da je Pro verzija uvek za nijansu bolja i popularnija.
Svakako pisi u temi sta si pazario. [emoji4]

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Joxy napisao:Mate 20 Pro je bolji mob. Huawei uvek predstavi 3 verzije svog flagship modela, Lite, obicnu i Pro. M20 Pro je true flagship mob, da se tako izrazim.
Ima malo bolji ekran, malo bolju ultra wide kameru, vecu bateriju, bolji IP sertifikat (IP68 vs IP53), IR blaster sto je jako kul stvar, stereo zvuk, pravi 3D Face ID (kao iP) koji radi perfektno, led not (ne znam da li je i P30 ima), bezicno punjenje i brze zicno punjenje.
To su otprilike neke glavne razlike. E sada je pitanje da li gore nabrojane stvari tebi vrede da predjes preko edge ekrana ili ne, to je vec na tebi. Nema sumnje da bi i sa P30 bio itekako zadovoljan jer je takodje u pitanju odlican mob.
Stvar je ukusa i licnog izbora ali je cinjenica da je Pro verzija uvek za nijansu bolja i popularnija.
Svakako pisi u temi sta si pazario. [emoji4]
Da, nema sta da je bolji uredjaj M20 Pro, to sam i sam zakljucio samo se malo omisljao zbog velicini i tog da je P30 noviji. Samo da prodam danas/sutra S9+ i idem po nov novcat M20 Pro. Ti imas ovaj, tako? Sta mislis koliki je napredak sa S9+ na M20 Pro? Nisi koristio oba ali kontam da si uspio vidjeti neke razlike kod druga i slicno? I jos jednog, ajmo reci glupo, pitanje? Sto se tice ovih nesuglasica Tramp-Huawei mi, recimo i ja da pazarim telefon kao i ti, necemo imati problema sa google servisima? Samo ovi noviji poput M30 Pro itd?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Nisam direktno poredio S9+ i M20 Pro, ali je evidentno da je M20 Pro dosta bolji mob, osetices skok definitivno.
Sto se tice bana, svi modeli pre Mate 30 nece imati problema sa Google servisima. Mada sam siguran da ce se situacija i sa Mate 30 vrlo brzo resiti.
Jedna napomena pre kupovine, ne znam gde uzimas, KP ili radnja? Ako uzimas u nekoj od ovlascenih radnji onda svakako imas garanciju ali ako uzimas sa KP gledaj da bude sa garancijom operatera, cisto da budes siguran zbog potencijalnog problema sa ekranom, verujem da si upoznat sa time (BOE vs LG ekrani).
Postoji vise nacina da se utvrdi koji je ekran i da li ima problema. Prelistaj temu ovde, a pisano je o tome i u temi na drugom forumu.

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Da, da citao sam to u vezi ekrana zato samo vakumirano sa garancijom dolazi u obzir. Ja sam preko Drine, u RS. Sad bas zvao radnju, jednu od najjacih ovde u Bih i nemaju nigdje na stanju M20 Pro iako na njihovom sajtu stoji da ima.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Kada si upoznat sa svime onda si siguran, znas sta ti je ciniti. Sada cekaj dok se pojavi opet u ponudi i pazari ga. [emoji4]
Ako imas jos neka pitanja, tu sam. [emoji4]

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Posto idem za vikend na odmor, a telefon nema niti u jednoj poslovnici i ne znaju kad će biti odlučio sam se Xiaomi Mi 9T Pro. Na akciji nekoj bio, za iste pare ga dobio, novog sa garancijom, za koliko sam prodao korišten S9+.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od niko1a »

Pa super cena, a i telefon, preporodices se verovatno, nek te sluzi fino.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Borko1989 napisao:Posto idem za vikend na odmor, a telefon nema niti u jednoj poslovnici i ne znaju kad će biti odlučio sam se Xiaomi Mi 9T Pro. Na akciji nekoj bio, za iste pare ga dobio, novog sa garancijom, za koliko sam prodao korišten S9+.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
Cestitam, odlican izbor i neka te lepo sluzi! [emoji4]
Imao sam slicnu dilemu ali htedoh da probam Huawei na malcice duze staze pa je izbor pao na M20P. A uz to sam naleteo na nov primerak od operatera po finoj ceni i u boji koju sam zeleo.
Sve u svemu nema greske koji god da si uzeo. Mi 9T Pro je vrhunski uredjaj. [emoji4]

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Huawei P30 ili Huawei Mate 20 Pro

Post od Borko1989 »

Hvala, hvala. :D Za sada sam odusevljen, prodao sam telefon kojem je za mjesec isticala garancija i kupio model koji je predstavljen prije dva/tri mjeseca za iste para sa garancijom(meni veoma vazna stavka). Za sada sve se cini odlicnim, jako fluidan, baterija mi je vazna i uvjeren sam da ce biti bolja nego na S9+ koji sam morao oko 17h na punjac kad je ukljucen 3G net. Plava boja, otisak prsta super radi. :)

Odgovori