Najbolji telefon do 300e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od niko1a »

Destination, moguce da su bili iskljuceni navigacioni tasteri i da je stavljeno na full screen gestures pa ti je zato tako delovalo, da ne moze da se izadje.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od ~Arkan~ »

destination89M napisao:Od svih tih nekako mi se cini po forumu da je najbolja opcija uzeti Mi8, ja dosta slikam pa se tripujem da li uzeti xiaomi
Da ti odgovorim i ovo što si mislio da je ubagovao telefon a i za kameru.
Već ti je neko napisao, nisi imao dugmiće na ekranu jer je fabrički na Xiaomi-ju kao i na novijim iPhone-ima namešteno da koriste gestures, tj pokretima upravljaš telefonom: swipe od dna ka gore da odeš na početni ekran, sa bilo koje strane da bi otišao korak unazad, od dna ka gore i zadržiš da bi otvorio recent apps. Deluje komplikovano, ali ja se nikad ne bi vratio na klasične dugmiće a i svi sad idu u tom pravcu, na androidu bar imaš opciju, kod iPhone-a si "osuđen" na to što imaš. Opet kažem, meni je sve bilo logično posle par sati.
Što se kamere tiče, A70 ima pristojnu kameru, ali sa Mi 8 nema poređenja. U jednoj od tema sam okačio poređenje Mi 8 protiv iPhone 8 pa pogledaj. Mogu uskoro da odradim poređenje i sa iPhone X, mada on ima istu glavnu kameru kao 8, razlika je samo što ovaj ima i drugu telephoto. Zaključak, ako mnogo slikaš i imaš ograničen budžet (koji si naveo) uzmi Mi 8, neki na forumu su me već poslušali a pre toga ja njih i niko se nije pokajao. Mogu ti dati i flickr nalog pa proceni kakve su slike.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od destination89M »

Ej hvala ti! Video sam bas pre ove teme poredjenje sa iphonom, ne bih nikad uzeo iphone nisam taj tip, ni dzep. Moguce da je to bilo sa Mi9... Trazio sam juce mi8 po radnjama retko ga ima, imao sam samsung malo bih sad promenio a i cini mi se da je a70 preogroman, zbog velicine sam gadjao na mi9 SE al nema ois i slaba je baterija, pre toga na p20 ili honor 10 za koji sam najvise bio zagrejan jer mu je sad smesna cena al su me savetovali ipak na mi8 samo da nije prevelik posto ga uzivo nisam video...

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Pisao sam na stranici na kojoj se pisu komentari u vezi huawei p30 lite medjutim niko ne odgovara.Moze li neko ko koristi huawei p30 lite bar 2 do 3 meseca da napise svoje utiske o istom, jer mnogo je kritika na racun njega a i pozitivnih stvari.Zanima me kako se zvuk cuje u slusalici tj sagovornik tokom poziva, trajanje baterije, kakav je rad telefona generalno, da li secka, koci, kao i to da li se desava da ste nedostupni iako ste povezani na mrezu regularno posto sam i to procitao da se pojedinci zale.Dvoumim se izmedju ovog telefona i samsung a50 pa me zanimaju realni utisci nekog ko koristi p30 lite a ne ono kupio sam telefon i sada cu da ga hvalim iako ima mana itekako.Hvala

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Sale_M »

Nema na forumu niko ko koristi P30 Lite.
Sto ne pogledas nekoliko recenzija na youtube i vidi sta ljudi kazu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Sale_M, gledao sam druze, i nekoliko nasih tj benchmark, smartphonehrvatska, nekoliko stranih, posetio nekoliko foruma, da sada ih ne reklamiram ovde i svi su toliko kontradiktorni, mnogo razlicitih iskustava i misljenja, raznih problema na koje nailaze i tako da ne duzim sada ovde i zamaram bezveze.Kako znas da nema nikoga ko koristi p30 lite na ovom sajtu?A da, gledao i recenzije i iskustva za Samsung a50 koji takodje razmisljam kao o opciji i recenzije su ok ali iskustva ljudi nakon nekoliko meseci koriscenja su razocaravajuca.Zato sam u dilemi sta uzeti, moram da se odlucim do tih nekih 40000 rsd jer nisam u situaciji da izdvojim vise.Hvala ti na odgovoru u svakom slucaju.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Drafer »

Ne vredi recenzije da se gledaju, to jest slušaju jer za skoro svaki telefon će reći samo njegove prednosti, a o manama ne pričaju. Recenzije se gledaju samo o ako, da se vidi kako izgleda i osnovne stvari da se saznaju

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Drafer, slazem se u potpunosti.Nisam naisao ni na jednu dosad da se spominje nesto sto nije kako bi trebalo.

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od destination89M »

Nadjoh u radnji za 340e nov mi8 i mi9... sta uzeti? Zbog kamere najvise

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Sale_M »

Mi8 ima bolju podrsku za Gcam i sa Gcam su slike bolje nego na Mi9. Sa fabrickom kamerom ne bi trebalo ni da razmatras.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Joxy »

Mi8 bolja podrska za GCam dok Mi9 ima ultra wide senzor.
Kamere su odlicne i sa Mi9 uz GCam, kao i sa 9T i 9T Pro, tu nema dileme. Vidjao sam dosta primera zaista odlicnih fotki.
Da porazmislis mozda i o 9T, eventualno Pro ako ima da se nadje za tu lovu?

Edit: Vidim ipak da si najvise zagrejan za Mi8. Uzimaj ga bez razmisljanja u tom slucaju. Sigurno neces pogresiti. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od ~Arkan~ »

Huh, ultra wide je super kul, ali zbog toga što su i na Pixel 4 stavili isti senzor kao i u 3 a samim tim i u Mi 8, ne znam.
Mi 9 sigurno ima malo bolji ekran, ima bolju vibraciju, jači zvučnik, po mnogima i lepši dizajn, ali iskreno nema neke razlike, pogotovo ne u brzini. Takođe važna napomena: Mi 9 nema OIS, što znači da ako nemaš mirnu ruku noću se oprosti od čistih fotografija (preterivanje, ali lakše ćeš s Mi 8 dobiti noću mirne fotke).

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Joxy »

Odlicne fotke u LL uslovima pravi i Mi9, bez obzira na nedostatak OIS. Makar one primere koje sam ja imao prilike da vidim. GCam zaista vrhunski odradjuje posao. [emoji4]

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Sta mislite o Huawei P30 lite?Da li je dobra kupovina, ima li nekog ko zna vredi li kupiti ili nekog ko ima iskustva sa njim?Hvala

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Sale_M »

Dobar je fon P30 lite, nema greske sa njim, ali ne za 300, za 250 mozda.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Sale_M, cene sa krstenom garancijom na 2 godine su oko 38000rsd.Konkretno u Gigatronu i Win Win.Ovako po ovim divljim prodavnicama sa garancijom do 1 god, mogu da se nadju oko 260€ mada ne bih tamo kupovao i zbog garancije i zbog toga sto nabavljaju telefone ko zna od koga.Bolje da potrosim malo vise novca nego da ne mogu da ostvarim nedao Bog garanciju.Setao sam po tim prodavnicama i nemaju neotpakovne telefone vec su svi otpakovani.Ipak je ovo selo u odnosu na Bgd.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Sale_M »

Pogledaj Honor 20 lite, isti telefon skoro, a jeftiniji malo, ako nista P30 Lite je dobar svakako.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od cekicm83 »

Sale_M, hvala na predlogu.Pogledacu, mada mi zapao za oko p30 lite.Sve u svemu, videcemo.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od AnGeL oF LoVe »

Да не отварам нову тему, буџет је 300 е, а приоритети су екран и батерија.Вид полако слаби а наочаре не носим па ми је битан велики екран, мин 6,5 инча. Камеру мало користим, игре на телефону не. Нису ми битне марке телефона, само да нису непознате а запазих А70? Има ли га неко, да напише мало више, о манама јер има разних коментара(да се сам укључује у торби, џепу, слаб ви фи, никаква камера)!. Запазих и ми мах 3,помало стар телефон, јефтин али без ваљане гаранције. Има ли још шта поуздано и проверено?
LG G2 Black,16GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Najbolji telefon do 300e

Post od Joxy »

A70 odlican i u potpunosti odgovara opisu moba koji trazis.
Max 3 takodje. Nedavno je u Mi Store bio na popustu, 13k ako se ne varam, sto je bukvalno dzabe. Ako ti nije hitna kupovina, prati Mi Srbija jer ce sigurno biti ponovo nekih lepih akcija za vreme praznika. [emoji4]

Odgovori