Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Vukovic »

Dve godine sam vlasnik redmi 4x telefona i prezadovoljan sam, s obrizom na iskustvo, želeo bih da kupim novi xiaomi. U izboru su Xiaomi MI 9 SE/Lite i redmi note 8 i note 8 pro. Neki ima bolji procesor, neki više kamera, bateriju... Svaki neke prednosti i mane u odnosu na drugog pa bih ako neko moze na osnovu iskustva ili znanja da mi pomogne. U obzir dolazi sve, telefon koristim i za fotografisanje, društvene mreže i igranje igrica.

Hvala.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Joxy »

Ako zelis kompaktan mob onda svakako Mi9 SE, ne postoji bolji izbor.
U suprotnom Mi9 Lite. [emoji4]
Dobar je i Redmi Note 8, ali izgleda nije toliki napredak u odnosu na Redmi Note 7.
RN8 Pro je prava zver, odlican cipset za gaming i ogromna baterija. Ali cipset je MediaTek pa ne postoji mogucnost instaliranja GCam. Mozda i to srede vremenom, zaista nisam pratio situaciju. [emoji4]

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od fannY »

Joxy, sta kazes da uzme mi8?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Joxy »

Mi8 bi tu verovatno bio najbolji izbor.
Ali s obzirom da autor teme nije naveo koliko bi novca izdvojio za kupovinu, birao sam samo izmedju navedenih modela. [emoji4]
Svakako da je najbolje uvek navesti prvo cenovni rang a potom i za sta bi se mob najvise koristio, tj koje su najbitnije stavke pri odabiru. U tom slucaju je najlakse dati predlog. [emoji4]

Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Vukovic »

Hvala puno. Verovatno ću kupiti SE jer nekako me sve vuče ka njemu. Kažu da note ima toliku bateriju jer MediaTek nije baš ekonomičan naspram SD 712. Ne znam za Note, al SE ima i fast charge i da se napuni za sat i po, što je za moje korišćenje i potrebe odlično. A čitao sam da MI serija ima i više nadogradnji za Android u odnosu na Redmi koji ima samo jednu. Razmišljao sam i o MI 8, al imam tačno para za SE. A i malo mi ulogu igra veličina telefona, imam male ruke tako da mi više pristaje SE :D Nadam se samo da će SE ispuniti očekivanja jer me nešto vuče njemu, a ne znam šta. Znam da ne može biti loš jer svi u porodici imamo xiaomi i svi smo prezadovoljni. Svakome bih ga preporučio :lol:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Joxy »

Nema greske sa SE, pogotovo ako juris kompaktan mob. Jedan od najboljih kompaktnih modela na trzistu definitivno. [emoji4]
RN8 Pro je zamisljen kao najpristupacnija moguca alternativa pravim gaming modelima. Otuda, izmedju ostalog, i tolika baterija. A taj MTK ima sirovu snagu da gura sve nove igre bez problema. [emoji4]

Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Vukovic »

Zato ću i uzeti SE. Volim upaliti igricu na fonu, tipa PUBG ili novi CoD, al fon mi ne služi za to. Uđem ponekad sa burazerom da ubijem vreme, al to je retko kad, on zaposlen, ja faks, a kompjuter je kompjuter, on mi služi za te stvari. Tako da hvala još jednom :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 9 serija/ redmi note 8 serija

Post od Joxy »

Nema na cemu. [emoji4]
Svakako pisi utiske kada stigne masina. [emoji4]

Odgovori