Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Pozdrav ljudi.

Uzimam telefon koji bi mogao da bude pandam iPhone XS-u iz sveta Androida.
Izbor koji mi je ponuđen u VIP je skroman.
Dobio sam ponudu za Huawei p30pro, koji uz brojeve za koje ih vežem košta 42.000 dinara, Samsung Note10 lite koji košta 36.000 dinara i Huawei P30 koji će biti oko 21.000 dinara.

Uzeo sam skoro jedan android, konkretno Xiaomi Redmi Note 8 Pro koji sam prosledio bratu ali sam se malo igrao sa njim, uopšte nije loš za cifru koju je plaćen.

Sad hoću nešto što bi bio pandam iPhone XS-u.
Koji bi mu bio dobar konkurent.
Hoću da malo testiram iOS i OS X koje koristim ekstenzivno, imam skoro sve dodatke od Applea :)

Imate li neku preporuku, šta a uzmem.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Joxy »

P30 Pro bez razmisljanja. [emoji4]

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od majky89 »

P30 Pro. Uzeo pre 8 meseci u vipu sve sljaka bez problema...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Uzeo P30, tj. naručio.
Stiže u ponedeljak, nadam se da će biti dobar takmac iPhone XS :) .
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od dachakragujevac80 »

P30 pro ili obican?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Običan, dobio sam ga povoljno :) 21k na pretplatu od 2700.
Nije uobičajena ponuda, uzeo sam ga na firmu.

Osnovni razlog je da dam šansu androidu sad kad nije gužva, mogu malo da se igram, testiram.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Sale_M »

De si Kefalo stari druze, nema te na forumu godinama. Cestitam na P30, telefon je kompletan, bukvalno mu nista ne nedostaje, prava bombonica za te pare.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Sale_M,
Stvarno me nije bilo dugo, vidiš da mi je telefon SonyEricssson W950 :)
Iskoristiću ovo vreme, hoću da napravim windows mašinu koja će biti sinhronizovana sa android telefonom, da li kroz sinhrnonizaciju programa koji rade na windowsu ili tako što ću ulaziti program preko browsera.

Trenutno korisim bukvalno sve od applea, od apple watch pa do iMac-a.

Imam i windows komp, sad ću imati i pristojan android, staviću na test.
Biće posebna tema na ovu temu.
Mislim da će biti dobro.

Zahvaljujem na čestitkama, veoma se radujem androidu. Nisam dugo imao pristojan android.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

cekicm83

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od cekicm83 »

kefalo, trebao si care kontaktirati prvo Huawei korisnicku sluzbu sa pitanjem sta ce biti sa google servisima na P30 seriji, da li ce izgubiti pristup istima nakon 15.maja ove godine.Cisto da imas odgovor da ili ne za slucaj da se to desi.Posle samo potrazis odstetu.Steta sto nisam procitao ove tvoje postove ranije da ti to predlozim.Nekie osobe koje poznajem sam uputio u to i bice nas vise za tuzbu Huawei ako izgube GMS.Ne mrzim Huawei, kao sto neki misle ovde, vec sam za to da trebaju uputiti relevantne informacije ili reci bar "nismo sigurni" sto drasticno menja odluku pri izboru kupovine.Ali ok.Srecno i neka te u zdravlju sluzi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od miodrage »

cekicm83, imace sigurnu alternativu, da ne kazem bolju. Google je ionako zlo, a koliko prate korisnike (u smislu uvaljivanja reklama) to nije humano. Sa druge strane, na neke zelje i sugestije korisnika se mnogo ne obaziru.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Sta ovo konkretno znaci? Nisam potpisao ugovor. Mogu nesto drugo. Tipa Samsung Note 10lite al ne mogu porediti mid range telefon sa flegshipom.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

cekicm83

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od cekicm83 »

kefalo, care, mnoga pitanja se postavljaju oko Huawei telefona.I P30 serije i ranijih telefona.15.maja 2020 istice zadnja privremena opsta licenca americkim firmama za saradnju sa Huawei.Niko ne zna sta ce biti nakon toga.Za sada Google ima dozvolu da radi sa Huawei na starim uredjajima tipa P30 serije kao i svim telefonima koji imaju Google mobile services.Sigurno znas da noviji Huawei telefoni nemaju Google aplikacije vec se oslanjaju na Huawei aplikacije.Evo ti sluzbene izjave za javnost Google kompanije.

https://support.google.com/android/thre ... 4011?hl=en

Moj ti je savet da kontaktiras prvo Huawei korisnicku sluzbu i pitas ih u vezi Google servisa i aplikacija.Evo linka sa brojem telefona i email podrske.

https://consumer.huawei.com/rs/contact-us/

Ako ti kazu da ce sve ostati isto bar imas mail na osnovu koga mozes kasnije da im trazis odstetu.Znemanja mi je potvrdio da su mail prepiske validne na sudu.

Sada ce opleti forumasi po meni kako "mracim" ali istina je da niko ne zna sta ce biti.Nadam se da sam ti pomogao bar malo.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

I ja i brat smo imali Lumie, ja 925, on 830 i bili super zadovoljni a onda smo ih baš zato što smo bili tvrdoglavi dali baš baš jeftino, samo da ode :uhuh:

Elem šta mi je činiti.
Ovo je samo naručeno, nije ni podignuto iz magacina, mogu da otkažem sutra, nikakav problem.

Sad, idem logikom, ukoliko se sprema pomore Huawei-a onda bi sada P30pro nov bio daleko daleko jeftiniji.
Drugo, pratio sam kako rade novi Huawei P40 serija telefoni, tj. kako se podešavaju, šta radi šta ne radi. I dalje su skupi.

Šta je najgore što može da se desi??
Da ne dobijem update?? - Po mom vrlo skromnom android znaju samo pixeli dobijaju dužu podršku, ovo drugo 2 godine puna kapa. Tu je iphone daleko bolji.
Mogu li prestati aplikacije da rade?? To bi bilo uskraćivanje licence na već kupljenom aparatu a to je po meni onda odgovornost Googlea, ne Huaweia.

Nije problem da odustanem, išao bi na Note10lite, al to nije baš za poređenje sa XS-om, to je onako srednja žalost po meni pre nego takmac iPhoneu. A i ne volim Samsung.

Ako je realno da će iza 15 maja funkcionalnost P30 serije biti kao sada P40, pa bolje mi je uzeti P40, dobijem i sat.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

cekicm83

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od cekicm83 »

kefalo, ja jos uvek drzim lumiu u ruci i kucam ove postove.I ja sam tvrdoglav i ne dam je.Mada moja je 550 ali znas i sam da je i na jeftinim lumia i onim skupljim sistem funkcionisao podjednako dobro.Da nije izgubila podrsku za Whatsapp ne bih ni kupovao Android.Ovo sto sam ti napisao gore je na osnovu svega sto sam procitao do sada na netu.Nista nije sigurno.Samo sam ti skrenuo paznju.Ne tvrdim nista.Ja svu tu situaciju, SAD vs Kina, pratim iz drugih razloga.Cene P30 serije su dosta pale, donekle i u prodavnicama, a na kp drasticno.E sad da li je to zato sto su telefoni godinu dana stara serija ili je nesto drugo u pitanju ne znam.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Joxy »

Ne moze P30 biti pravi takmac iP. Postoje razlozi zasto je Pro verzija Pro, ima razlika. Iako stoji da je P30 odlican mob, tu nema dileme. [emoji4]
Ako si vec narucio nemoj da menjas. Moje misljenje je da stariji modeli nece imati problema sa Google servisima iz prostog razloga sto su mogli do sada 100 puta da zabrane iste da su hteli. Samo novi telefoni imaju problema sa servisima, kako koji izlazi.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Pa pro je skuplji 21 hiljadu.Dakle na 21 treba da dodam još 21. Specifikacija je ista ako se ne varam. P30 ima IP53 umesto 63, malo razlike u kameri, i jaču bateriju ali veći ekran.
Još neka razlika?
Mogu da menjam, nikakav problem. Prvo sam dobio ponudu za P30pro pa sam pitao da mi daju ponudu za P30.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Joxy »

To su neke glavne razlike. Tu su jos i 3.5 mm jack za sluske koji obican P30 ima a Pro ne, dok Pro ima IR blaster za razliku od P30, kao i bezicno punjenje.
Ne komentarisem razliku u ceni, samo pisem da postoji ipak razlog zasto je ovaj Pro.
Ne znam sta ocekujes od moba i cemu ce ti sluziti, da li ces podjednako koristiti njega i XS ili ce ti P30 biti sekundarni mob?
Da se razumemo, ni XS ni P30/Pro nisu vrh ponude iz oba sveta, postoje dosta skuplji i bolji mobovi.
Samo definisi konkretno za sta bi ti sluzio, jer zasto bi davao 21k vise ako ce ti i obican P30 zavrsiti posao. [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Sale_M »

kefalo napisao:Pa pro je skuplji 21 hiljadu.Dakle na 21 treba da dodam još 21. Specifikacija je ista ako se ne varam. P30 ima IP53 umesto 63, malo razlike u kameri, i jaču bateriju ali veći ekran.
Još neka razlika?
Mogu da menjam, nikakav problem. Prvo sam dobio ponudu za P30pro pa sam pitao da mi daju ponudu za P30.
Nemoj da menjas osim ako ti nije neophodno bezicno punjenje. 95 % iskustva sa Pro ima regularan model.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od kefalo »

Dobio, ubacio karticu, stvarno mrcrina od telefona za pare koje je plaćen i obzirom da je izašao pre godinu dana.
Izdrada je ziasta na nivou.
Sad mi krivo što nisam dodao za P30pro, mada i ovaj izgleda lepo.
Plavi je stigao.
Paket opreme dobar, nisam našao futrolu silikonsku za njega, nisam gledao ranije video klipove u tom smislu al nema veze.
Nosiću ga u kožnoj torbici za iphone, identični su.
Par dana će biti upoznavanje, instalacija programa, možda malo i slikanja.
Kasnije jedan ozbiljna tema, kako sinhronizovati PC i Android i napraviti "ekosistem" kakav postoji kod Applea.
Kako bi to izgledalo.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Ponuda iz VIP-a, šta uzeti

Post od Sale_M »

Cestitam. Pisi utiske kad ga istestiras u temi za P30.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori