6020 ili 6610i

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ivans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2005. 18:14

6020 ili 6610i

Post od ivans »

Koji telefon je bolji(ako se izuzme razlika u kameri)?Cija baterija duze drzi?

Kakva su vam iskustva?

Trazim telefon za duzi period i bitno mi je da ima dobru bateriju.da je malih dimenzija,dobar imenik i dobar organajzer,kamera i nije toliko bitna.I cena ne treba da bude veca od 150e

Sta preporucujete? neku od ovih nokia ili neki treci???

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Do 150 eura je najbolji izbor SE K700!Ako iz nekog razloga volis telefone na preklop,imas LG 8380 za slicne pare a ima i memory card slot!Nokijina ponuda do 150 eura je stvarno jadna!
Pozdrav 8)

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Hm to je pomalo subjektivno pitanje...koji je bolji?
Ako se dvoumis izmedju ova dva modela koja si naveo mislim da je bolje resenje 6020!
Ipak je dosta noviji telefon od 6610i,ima bolju kameru(cak iako ti nije bitna),imas i video zapis i bolji displej sto ce ti biti mozda bitno u svakodnevnom koriscenju!
A sto se tice baterije sigurno duze traje kod 6610i,zato sto telefon ima manju potrosnju(bar sto se tice displeja)! Ostalo ti sve zavisi koliko ga koristis! Iz iskustva-baterija na 6610i moze da traje i do 7dana bez nekog cackanja i mnogo razgovora,ali sa optimalnim koriscenjem sigurno 4 dana!
Dosta je pouzdan telefon i dovoljno dokazan!

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

A ako vec hoces da das i 150e za tel onda izaberi neki napredniji model!
Kao sto rece Lomnica_city, za te pare najbolji izbor ti je SE k700!
Iako ti nije bitna kamera ili mozda mp3 ili bluetooth sigurno neces biti imun na sve ono sto moze da ti pruzi k700!
A uz sve to je i dovoljno malih dimenzija! Razmisli...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ivans, evo i ja da se slozim sa Lomnica_city, oko toga da je k700 najbolji za te pare...

Imala sam ga i zato znam sta pricam...
Ja sam ga teska srca prodala...i gotovo da je neunistiv...
Meni je pao sa prvog sprata pravo na beton i nije mu apsolutno nista bilo...cak se ni SIM kartica nije pomerila.... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

ninolina, pa sto si ga prodavala, ja bih ga ustaklio u neku policu kad je preziveo taj pad, mada je i jedna moja matora 5110 pala sa malo vece visine ali na travu, nije imala ni ogrebotinu
ivans, razmisli dobro o k700 jer je mnogo bolji od tvog izbora, meni je brzo dosadio s40
HOX Titanium gray

ivans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2005. 18:14

Post od ivans »

Iz iskustva ljudi koje znam,SE telefoni imaju dosta slabu bateriju, a radni vek aparata nije duzi od 2 godine,a onda se zablokiraju

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Iz mog iskustva i,ocigledno svih ostalih,SE telefoni imaju,uz LG,najjace baterije!!Nemoj da te drugi lazu i mazu!A to za 2 godine trajanja je glupost,ne postoji takva blokada,to vazi za sve telefone,jednostavno se ne prave vise telefoni kao 3310 jer su sve komplikovaniji i vremenom nesto mora da otkaze!A da li ti stvarno kupujes telefon pa da ga ne menjas 4-5 godina pa da ti je to toliko vazno,nesto bas sumnjam! :?
Pozdrav 8)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

SE slabu bateriju? :? Ako cemo da gledamo uopsteno nekog proizvodjaca po pitanju baterije, SE je sigurno na vrhu... :roll:
A kolko ti inace mislis da imas taj tel? 10 god? :) Mislim moze svaki da otkaze i za par mjeseci, sto se toga tice... Ali da su nekvalitetni, nisu!

ivans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2005. 18:14

Post od ivans »

Lomnica_city napisao:Iz mog iskustva i,ocigledno svih ostalih,SE telefoni imaju,uz LG,najjace baterije!!Nemoj da te drugi lazu i mazu!A to za 2 godine trajanja je glupost,ne postoji takva blokada,to vazi za sve telefone,jednostavno se ne prave vise telefoni kao 3310 jer su sve komplikovaniji i vremenom nesto mora da otkaze!A da li ti stvarno kupujes telefon pa da ga ne menjas 4-5 godina pa da ti je to toliko vazno,nesto bas sumnjam! :?
Pozdrav 8)
ne verujem da me lazu drugovi i sestra...konkretno,moja sestra je u prtekle 2 godine promenila 3 SE,jer joj svaki u nekom trenutku otkaze,povremeno se blokira,ne moze da se javi,gubi mrezu...
A,sasvim bih bio zadovoljan da fon ne menjam narednih 4-5 godina

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Za 9 meseci koliko sam imao K700,nista mu nije falilo,a bio je iz prve serije,samo sam mu apdejtovao softver i super me je sluzio svo vreme i izgleda da je neunistiv,a bateriju uz bilo kakvo maltretiranje nije drzao ispod 3 dana,jos kad na to dodas odlicne funkcije... ODLICAN izbor za 140-150 evra!Ili ako hoces da budes moderniji imas V600 i K600,za nesto preko tvog budzeta ali opet...
Ajd sad jos reci da ti je sestra imala neke T2xx-3xx modele pa da se malo nasmejemo! :D Ne u nekom losem smislu nego se ne porede telefoni od 80-120 eura sa onima od 150-200 a K700 je prva klasa za te pare!
Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Na K500 da,stvarno je losije odradjen,ali od svih telefona sa dzojstikom koje je SE radio mislim da se T68,K700 i K750 izdvajaju po kvalitetu,sto je i razumljivo jer su to sve,u svoje vreme bili,odnosno jesu,u vrhu klase i kod SE-a i uopste!Ne znaci da se ne kvari uopste kod njih,ali recimo da za 9 meseci dzojstik na mom K700 nije posustao a nije ni za ovih narednih 9 kod mog druga pa ti vidi!
Sta je sada problem kod tvoje sestre sa Z520!?Samo da ti kazem jos ovo,jos nisam naisao na telefon na preklop koji posteno drzi bateriju (vise od 2 dana) tako da to i ne smatram za problem!
Pozdrav 8)

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

dzojstik na K700 kao shto ti je rekao Lomnica_city, je sasvim OK (imao sam telefon) , telefon je za pare koje koshta odlichan , dok sam ga imao sve je bilo OK , nikada nije zezao sve u svemu odlichan telefon. toplo preporuchujem 8) :P :wink: :) :D :lol:

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Opet prepucavanja o kvalitetu telefona!
Moramo svi biti svesni da na nasem trzistu ima dosta losih telefona!
Vecina ih je dekodirana,flesovana,pakovana itd...
Navedite mi 5 prodavaca koji imaju telefon u originalnom pakovanju i daju punu garanciju u trajanju od godinu dana!???
I jos nesto,vidim da su svi skrenuli sa teme! :dry:
Coveka su,pre svega interesovale ove dve Nokie (ili nesto trece),a koliko vidim niko mu nije nista napisao o Nokijinim modelima za koje je pitao savet!

PS>dobronamerna kritika

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kako nije niko,jesam mu lepo napisao da Nokia u tom segmentu ima bednu ponudu,ne u kvantitetu vec u kvalitetu i funkcijama!I kako da mu preporucim 6020 kad za bukvalno 20-30 evra vise ima mnoooooooooogoooooo bolji K700,ona naspram njega deluje kao nedonosce!!
A tek LG 8380... jos bolje resenje ako mu treba veliki kapacitet za mp3 za otprilike tu cenu,mozda malo vise ali je onda frka ako mu nesto crkne ili ako mu zakinu na primer slusalice i slicno jer je delove i opremu kod nas jos uvek tesko naci!
Mislim da je bolje coveku predociti sve mogucnosti i da onda izabere bolju a ne da bude posle:"Ja vas pitao sta je najbolje,vi me slagali i sad sam bacio 1xx eura",ili tako nesto!
P.S.Dobronameran savet: Citaj sve postove,nema ih tako mnogo! :wink:
Pozdrav 8)

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

Lomnica_city napisao:Kako nije niko,jesam mu lepo napisao da Nokia u tom segmentu ima bednu ponudu,ne u kvantitetu vec u kvalitetu i funkcijama!I kako da mu preporucim 6020 kad za bukvalno 20-30 evra vise ima mnoooooooooogoooooo bolji K700,ona naspram njega deluje kao nedonosce!!
Pa sad, o tome se može diskutovati... Imao sam prilike da vidim i isprobam Nokiju 6020, ima je moja drugarica. Koliko sam video to je praktično Nokia 6230 sa skresanim multimedijalnim mogućnostima, pa se ipak ne može reći da je nedonošče od telefona, naročito ako nekome treba prvenstveno poslovni telefon (telefoniranje, odličan adresar, kalendar, planer, mail, internet, java, solidna autonomija, dobra sinhronizacija sa PC-jem i sl.)

Ja čak razmišljam da kupim još jeftiniji model 6021 koji uopšte nema kameru ali zato ima bluetooth (to mi je neophodno za BT Handsfree u kolima) i može da se nađe za stotinak evra. Ko je voleo Nokije 6210/6310 ovo je pravi naslednik za smešne pare!

Moj motiv je što bih voleo bih da imam jeftin ali moćan alternativni aparat "za u šorc" kada idem na plažu, neki sport i sl. da ne vučem 6680 koja je malo previše "fancy" za takve prilike.

Razlog više mi je činjenica da Nokia 6021 koristi isti kabl za povezivanje sa PC-jem koji već imam od Nokije 6680 tako da mi je ovo vrlo primamljiva kupovina, moraću da razmislim... :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali ti si u ovom i ovolikom postu pokazao samo subjektivnost:"Ja i Nokia... meni odgovara da ne vucem 6680..."a ovde je ipak cilj preporuciti sto bolji telefon za istu sumu novca a K700 jeste mnogo bolji od 6020,za koji si i sam napisao da je 6230 sa skresanim multimedialnim mogucnostima,a posto je K700 bio najjaci konkurent 6230,shvatas kako doooosta osakacena verzija odnosno 6020 ne moze da se nosi sa njim!
Meni se licno svidja i LG,imao sam ga na par dana,uzeo od brata iz radnje kad je izasao u prodaju i bas ima dooobre mogucnosti,skoro iste kao K700,s tim sto on ima i slot za memorijsku i veci ekran pa je u nekim stvarima i bolji od K700 a u nekim gori jer mislim da nema radio i jos neke sitnije stvari!
Pozdrav 8)

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

Lomnica_city napisao:Ali ti si u ovom i ovolikom postu pokazao samo subjektivnost:"Ja i Nokia... meni odgovara da ne vucem 6680..."a ovde je ipak cilj preporuciti sto bolji telefon za istu sumu novca a K700 jeste mnogo bolji od 6020,za koji si i sam napisao da je 6230 sa skresanim multimedialnim mogucnostima,a posto je K700 bio najjaci konkurent 6230,shvatas kako doooosta osakacena verzija odnosno 6020 ne moze da se nosi sa njim!
Meni se licno svidja i LG,imao sam ga na par dana,uzeo od brata iz radnje kad je izasao u prodaju i bas ima dooobre mogucnosti,skoro iste kao K700,s tim sto on ima i slot za memorijsku i veci ekran pa je u nekim stvarima i bolji od K700 a u nekim gori jer mislim da nema radio i jos neke sitnije stvari!
Pozdrav 8)
Moguće je da sam subjektivan što se tiče Nokije ali ne mislim da sam "religiozni fanatik" samo jedne firme, probao sam masu drugih aparata. Pored toga čovek je u prvom postu izričito naglasio sta mu je bitno na telefonu: "da ima dobru bateriju, da je malih dimenzija, dobar imenik i dobar organajzer, kamera i nije toliko bitna."

Uzimajući u obzir ove funkcionalne prioritete, Nokia 6020/6021 je bolji izbor ne samo od SE K700 već i od K750i. Ako treba da obrazlažem, nije problem... :)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

za tu sumu novca je najjaca varijanta K700 i kako si ti stigao do K750 meni nije jasno :uhuh: ne mogu navedene nokije da se uporede sa ovima nikako :uhuh: :uhuh:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

ivans napisao: ne verujem da me lazu drugovi i sestra...konkretno,moja sestra je u prtekle 2 godine promenila 3 SE,jer joj svaki u nekom trenutku otkaze,povremeno se blokira,ne moze da se javi,gubi mrezu...
A,sasvim bih bio zadovoljan da fon ne menjam narednih 4-5 godina
A sestra ti je pretpostavljam imala T100 il nesto slicno? :D

Odgovori