Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

zdravo
zna li neko da mi kaze gde bih u Beogradu mogao da nadjem taster za kameru za k750i?
kamera radi i sve je ok, treba mi samo onaj plasticni deo, zato sto se moj izgrebao
e, da...voleo bih da znam i koliko ce da me kosta to parce :)
bilo kakve ideje u vezi sa narucivanjem tog dela, zamenom itd bi mi dobrodosle!
hvala!
xe-xe

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

primus, AKO sam dobro razumeo u pitanju je poklopac kamere koji je sastavni deo oklopa(kucista) telefona tako da zasebno taj deo tesko da ces naci....sa druge strane:
-kompletan oklop A klase cca 1500,00 din sa zamenom
-ORIGINALAN oklop cca 2900,00 din sa zamenom
Btw...ako resis sam da ga zamenis vodi racuna o prekidacu kamere!!!
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

ma, ne...
treba mi samo to plasticno parcence koje se prstom pritiska kad se fotogrfise
to je ono dugme sa desne strane tastature
kazem, ti, izgrebalo se pa bih hteo da ga zamenim
kamera odlicno radi, nego hocu da izgleda sto bolje, da mogu da ga utopim u sto bolje pare :lol:
xe-xe

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Imam Nokia N73 i imam problem kod ekrana.Znaci kad se telefon iskljuci (ja ga iskljucim ili se istrosi baterija) prilikom novog paljenja na ekranu mi se pojave neke ljubicaste linije znaci preko celog ekrana titraju i nevidi se nista na ekrenu.moram da palim gasim vise puta od 10 pa navise jedanput sam palio cak 30 puta i tek tada mi se pojavio normalan ekran.Dali je neko vec imao ovakvih problema i zna li neko u cemu je problem.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

samo-partizan, pitanja su standardna:
-da li je tel makar "malo" ispao?
-da li je tel makar "malo" pokvasen (mokra ruka recimo)?
-da li je tel ostao na suncu okrenut displayom na gore?
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Jeste pao 2-3 puta ali pre 3 meseca,ovo mi je pocelo da se desava pre nekih par dana.Nije kvasen i nije stajao na suncu.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

samo-partizan,
-konektor displaya na samom displayu ili ploci tel....cena cca 1000,00 din
-display...cena cca 4000,00 din ugradjen
-nesto od komponenata na ploci ...treba dobro potraziti
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

ivan_l
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2007. 20:13

Post od ivan_l »

Imam SE Z200 star cirka 3 godine... imao je manjih kvarova ranije (software-ske) a od pre otprilike dve nedelje počeo je da mi nestaje signal na displeju... tj. displej radi, ali ceo je ljubičaste boje. Tako bude određeno vreme pa se posle opet aktivira i radi normalno. Ovo nešto pretpostavljam da je taj famozni flat kabl počeo da crkava, mada ispravite me ako grešim. Koristio sam ga tako zadnje dve nedelje, dok pre neki dan nisam grubo se na njega dok mi je bio u zadnjem džepu pantalona. Tad je displej napukao i non stop daje ljubičastu boju sa svetlo plavom oko naprslina, dok je aparat skroz funkcionalan (mogu da zovem i primam pozive najnormalnije, ali je su problem poruke i imenik :) Sad povodom ovoga imam 2 pitanja i prvo mi je prioritet.

1. Dali mogu nekako u kućnoj radinosti da izvučem podatke iz njega, pre svega imenik, i par poruka koje su mi stigle kad mi je već naprso displej i koje nisam uspeo da pročitam?

2. Kolika bi koštala ova popravka, i dali mi se ispalti da ujurim neki pokvaren z200 sa ispravnim displejom pa da u kućnoj radinosti ovo probam da rešim... da napomenem da imam iskustva sa lemilicom i sitnijim popravkama računara i kućne elektronike.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

ivan_l,
1. teoretski DA
2. Veliki display sa zamenom cca 2000,00 din + flet kabal cca 800,00 din
Vidi pa odluci.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

ivan_l
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2007. 20:13

Post od ivan_l »

hvala na odgovoru...
i koristilo bi pomoć oko prve stavke, tj. kako ovo da izvedem. Pretpostavljam da mi trebaju kabl i software, pa bi mi mogli preporučiti gde na netu da nađem software za ovo, i gde bih mogao najeftinije da nađem kabl za ovaj telefon

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Software: floAt's Mobile Agent LINK
Kabl: DCU-10 ili DCU-11
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Imam jedno pitanje.Ovako zanima me zasto naprimer kad pricam sa jednim telefonom ,a posle sa drugim ,dosta glasnije cujem sagovornika na jednom telefonu iako je pojacano do maximuma volume odnosno zvuk u slusalici.Konkretno na nokii 8310 mi je glasniji zvuk i to dosta nego na 8800 sirocco,rece mi drug da je zvuk dosta glasniji na n93 nego na n95.Da li je problem do zvucnika ili do softvera(da li uopste utice softver na jacinu zvuka u slusalici.) .I da li ovo moze nekako da se resi? pozz
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

axi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 20:16

Post od axi »

za hallo ili phone market (ili bio koga kome se nesto slicno desilo)
kupio sam n70 pre mesec dana, pre par dana je i brat uzeo n70 i primetio sam da se razlikuju boje a i cini mi se osvetljenost displeja. kod brata na tel su boje nekako izrazenije i ceo je displej nekeko jasniji. Cak sam i istu sliku poslao sa kompa na njegov i moj mob i postoji razlika (pri tome su sva podesavanja ista, oba telefona su sa tim mreze i imaju isti SW.
Ima li neko ideju zasto postoji razlika ako su vec isti displeji?
Galaxy S4,iPhone 4 16 gb 5.1.1 & iPad retina

ana dvr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2007. 10:57

Post od ana dvr »

PO preporuci GAMEFORCE-a postavila bi jedno pitanje ljudima koji se u to razumeju---Imam N70 i sve do nedavno radila je perfektno.Pre dva dana nestale su crtice za domet na displeju(totalno sam nedostupna.kad pokusam nekog da pozovem pojavi se poruka -No network coverage-.Primetila sam da se telefon malo vise grejao prilikom zadnjeg punjenja baterije(tad su i nestale one crtice).Telefon je nov (nije polovan),nikad nije padao neznam dali je to bitno.Sve drugo na telefonu radi kao pre samo telefona nema.Volela bi da znam kakav je kvar u pitanju , koliko bi kostao i kome da se obratim.
ana dvr

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

axi, "mirise" na pakovan telefon sa kopijom displaya...ali opet...dok ne vidim nemogu tacno reci..
ana dvr, reklamiraj ga....najjednostavnije....sve drugo ima brdo mogucih razloga....ne bih da lupetam...
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

ana dvr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2007. 10:57

Post od ana dvr »

Hallo-AXI sta znaci-"mirise" na pakovan telefon sa kopijom displaya... objasni mi molim te
ana dvr

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

ana dvr, pa znaci da je to bio polovan telefon,kojem od pada ili cega vec stavljen nov displey (naravno ne original nokijin,vec neki fush,da ne kazem kineski...).stavljena nova maska,baterija i kao takav prodat je kao nov... :x :x :x
D500&E71

ana dvr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2007. 10:57

Post od ana dvr »

Dali displej ima veze sa prijemom signala ,posto meni sve ostalo dobro radi sem sto nemogu nikog da pozovem ni da budem pozvana

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

....antena :) ..... .

axi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 20:16

Post od axi »

[quote="hallo"]axi, "mirise" na pakovan telefon sa kopijom displaya...ali opet...dok ne vidim nemogu tacno reci..


hvala hallo Gde ti je servis, ako ne moze ovako pusti mi na pp ako ti nije tesko da pogledas

Odgovori