KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona

Započni novu temu  Index boarda » Tematske diskusije » Servisiranje
Autoru Poruka
 kicakica OffLine Slučajni prolaznik - Sub, 03. Nov 2018. 11:30
Pozdrav svima.Kupio sam novi telefon pa me zanima kako da prvi put (formiram) punim bateriju.Da li skroz da potrosim fabricko punjenje dok se telefon ne ugasi pa da ga onda punim 12 sati onako ugasenog (kazu da tako treba prvi put ili mozda ne treba 12 sati vec samo dok se ne napuni).Ili ne mora skroz da se isprazni vec moze i ranije da pocne da se puni.Ili ako postoji neki treci nacin.Ne znam kako treba pa bih Vas molio za odgovor.Hvala.
2 poruka od Čet, 01. Nov 2018. 13:00
: • samsung s4
 vla-do OffLine Mobil manijak - Sub, 03. Nov 2018. 11:37
Lično ne formiram baterije već 10-ak godina. Verujem da nisi kupio bateriju za telefon star 20 godina, pa ni njoj ne treba formiranje.
Što se tiče načina punjenja, tu ćeš već naići na različita mišljenja. Oduvek koristim telefone i dopunjam baterije kako mi se ćefne/zatreba, i nisam imao problema do sad.
Znam da su ljudi često imaju problema sa Samsunzima i njihovim baterijama, ali mislim da je to do Samsunga, ne do samog korišćenja. Moram malo da se ogradim od prethodne rečenice. Samsuung proda procentualno više telefona, pa je možda zato i više kvarova, ali ipak ne menja činjenicu za ono što sa napisao. [emoji846]
1164 poruka od Sre, 19. Nov 2008. 02:06
 sugarcoated_ass OffLine Sertifikovani Trol - Sub, 03. Nov 2018. 14:35
Korisnikov avatar
Ne treba ništa. Seti se ponekad samo da obrneš ceo ciklus od gašenja do 100% (ako možeš najbolje ugašenog tako da napuniš) i to ti je to. :)
Inače punim kada stignem, dopunjujem, koristim dok je na punjaču... I to na svakom telefonu do sada jer nisam ih kupio da bih im titrao ja*ca već da mi služe mojim potrebama. Evo do sada ni jednom telefonu od ovih koji su ostali kod mene duže nije nešto primetno oslabila baterija. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
7129 poruka od Pet, 05. Nov 2010. 08:36
• Novi Sad : • Xiaomi MI A1 : • HUAWEI P Smart
Xiaomi MI A1 [black] | HUAWEI P Smart [black]
1808 wrote: ... propao WP kao muda kroz pocepane gaće
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Index boarda » Tematske diskusije » Servisiranje