Telefoni koje treba izbegavati!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
VladimirC7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:46

Post od VladimirC7 »

uhuhuh... Odoh sutra da prodam C7, toliko toliko loših komentara, mada i mene je odmah nakon kupovine izdao, baterija 16h. Uradio hard, instalirao pa reinstalirao anna i sad 48h uz fino korišćenje. Kako, ne znam ali jbg hard i anna izgleda da deluju... :)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Update:

E5
cesto vidjen gost u servisima,i da dodam sta nismo napisali:Izasla je nova C5 sa 5MP kamerom i izmenjenim hardverom i za sad nema problema sa njom,al videcemo :roll:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

dodajemo na listu NOKIA C3-01..
ne radi touch a nije do ts :D i naravno kaput..kao sve druge..
mislim da ova C5 5mpx,treba joj dati samo malo vremena :)

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Post od kovach81 »

drgrga,da li si u prethodnoj poruci mislio na E5 ili C5 kad si rekao da je cest gost u servisima?Ako je E5 u pitanju sta je konkretno problem,da li isto kao i kod C5 tanka ploca i cip na cip?A za C5 sa 5 MP kazes izmenjen hardver?Sta konkretno?I rekao si u jednom komentaru vezano za C7 i 170e koliko je dato za njega bilo mnogo boljih resenja pa me zanima kojih recimo?I da li te je neki noviji model u zadnje vreme odusevio kvalitetom a da za njega ne treba bruka para jer verujem da vecini korisnika treba pre svega pouzdan i kvalitetan telefon a ne high tech naprava.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

kovach81,

Dodao sam na moj komentar od pre i model E5........
Dodao sam i to da je izasla modifikovana verzija C5 koja sada ima kameru od 5 megapixela i za sada se ne kvari......sta je konkretno izmenjeno stvarno ne znam dok mi ne dodje prva da je otvorim i licno vidim a sve to cu napisati ovde.....

Ni jedan Nokijin model me nicim nije odusevio u zadnje vreme,moram tako reci......ako verujete od svih telefona koje imam na servisu (u dva grada) Nokia vodi sa jedno 80 % . Stoji i to da je najzastupljenija,ali zasto bas svi modeli od prosle i ove godine xmmmmmmmmmmmmm :blinky:

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

E pa ovo je tema koju sam dugo očekivao. Svaka čast!

Iščitao sam prethodne tri strane i zaključio definitvno da je tankoća telefone koštala stabilnosti.

Ja sam razmišljao da uzmem nešto tipa HTC HD2 ili Desire, polovno. E problem je u tome upravo što zna ljudima da crkne ekran na HTC HD2, a Desire ima često problema sa pregrejavanje( pa to onda povuče još neke stvari) sa sobom. Pošto telefon koristim i za puštanje muzike preko slušalica bitno mi je da me tu ne izneveri.
I da popravka ekrana HD2 koliko sam ja upućen je ~ 100e. i ako dodate na cenu telefona nekih 200e. nije malo ako ne daj Bože rikne.

Već dugo godina sam pobornik Nokije( imao nekoliko WM uređaja u naletima) posedujem N97.
Šta mislite(serviseri) o Nokiji E72, da li vam ona dolazi često na servis i šta je problem? Onako deluje stabilno, nema touch, dobra baterija, iako je malo zastarela. Jednostavno čini se OK i stabilno.

Pa ako može neko prosvetljenje, bio bih vam jako zahvalan.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Tebra ako tako gledas na stvari,sta ces tek raditi kada budes kupovao kola...Uvek postoji rizik da nesto crkne ali ako pravilno koristis telefon i kupis ga sa garancijom sanse da nesto crkne samo od sebe i nisu bas velike...Ljudi ne cuvaju telefon,a kada nesto crkne najlakse je reci da je lose konstruisan i kako nisu oni krivi...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

dzonsi,

Slazem se,to stoji, ali mi ove pricamo konkretno o kvalitetu tehnickih uredjaja i to vrlo poznatih proizvodjaca,koji iz dana u dan propada......
Ne znam da li si dobro razumeo temu......
Sto se tice auta,veruj mi i tu je jos gora stvar.....
Sto se tice garancije u koju se uzdas kada kupujes telefon,uredjaj,auto....procitaj teme o tome i iskustva drugih sa ovlascenim servisima pa ces videti da u ovoj i okolnim drzavama to vrlo lose funkcionise.....

I na kraju ako kupim telefon i u njemu drzim podatke(imenik,poruke,slike itd,itd),pa necu valjda raditi beckupe svaki drugi treci dan u STRAHU da ce se isti ugasiti i nikad se vise upaliti.

"ali ako pravilno koristis telefon i kupis ga sa garancijom sanse da nesto crkne samo od sebe i nisu bas velike.." ,ovo je vazilo za nekadasnje modele,a ova tema je o onim telefonom koji imaju problem posle dan,dva,pet,mesec normalnog koriscenja.....

Nadam se da sad razumes o cemu polemisemo.....

Pozdrav,

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

dzonsi napisao:Tebra ako tako gledas na stvari,sta ces tek raditi kada budes kupovao kola...Uvek postoji rizik da nesto crkne ali ako pravilno koristis telefon i kupis ga sa garancijom sanse da nesto crkne samo od sebe i nisu bas velike...Ljudi ne cuvaju telefon,a kada nesto crkne najlakse je reci da je lose konstruisan i kako nisu oni krivi...
Nikako nisi u pravu. Ja bas cuvam svu tehniku koju imam. Kupila sam Nokiju E72 koja je radila citava 24 dana i ekran je poceo da treperi. U ovlascenom Nokija servisu su ustanovili da je neispravna maticna ploca, fabricki. Na prethodnoj Nokiji koju sam uzela 6600 slide, na kameri su se pojavile neke linije nakon jako kratkog vremena upotrebe. A pri tom telefon je od starta imao futrolu i nije ispadao.
Cinjenica jeste da ima ljudi koji ne vode racuna. Ali je takodje i cinjenica da se danas sve pravi tako da bi postalo brzo-potrosna roba i da bi se vise novca izvlacilo ljudima iz dzepa. Pogotovo kada je nase trziste u pitanju.

Slazem se sa drgrgom u potpunosti.

Meni se nesto cini da osmatrajuci koje telefone ljudi oko mene imaju (drustvo, porodica...), Sony Ericsson su najstabilniji. Mozda gresim, ali meni tako deluje. Iako se ja inace kunem u Nokiju :D
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

@drgrga - Tačno tako kakvo je nekada bilo vreme telefona, danas je napravljeno kao što leonine-a reče da jednostavno nakon nekog vremena hteo to ili ne moraš da kupiš novi.
@leonine - Što si me sada rastužila, gde baš E72 :smutny:

Nego dajte vi neki savet šta i kako dalje nabavljati, da li se isplati rizikovati i kupiti HD2 ili Desire ili ako neki imaju iskustva sa E72 da se kvari tipa 20% od prodatih uređaja(pa se možda zadesi i neki dobar)?

:wacko:

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Na temi problem sa servisiranjem telefona u garantnom roku, ljudi imaju uglavnom problem sa HTC telefonima. Koliko sam ja uspela da shvatim HTC kod nas nema ovlasceni servis za hardver. Tako da je to nesto sto bi mene na prvu loptu odvratilo od kupovine HTC-a, pogotovo jer mi se cini da sam talija za bagovite telefone :unsure: .

Sto si tice E72, telefon je zaista odlican iako je starijeg datuma. Ovo sto se desilo kod mene ja povezujem sa tim da je sklapan u Madjarskoj. I prethodna Nokija isto. A inace kupila sam ih u istoj radnji. Da im ne dajem sad ovde losu reklamu. Vec jesam u jednom postu, dosta od mene :D .
Ne znam...mislim da ne treba da se obazires na moj primer jer se eto tako zalomilo. Generalno telefon nema neke konkretnije probleme i nekoliko mojih prijatelja ga ima i sve im je ok. Nije iz mog iskustva kvarljiv kao npr. E5 i jos neki telefoni koje je drgrga naveo. Ima i strucnijih ljudi ovde koji ce ti reci svoje misljenje, ali generalno po meni, to sve zavisi kako ti se zalomi.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ljudi nisam mislio generalano na temu nego sam odgovorio decku iznad na njegov "nacin" razmisljanja prilikom kupovine telefona,posto je on vec uracunao i cene mogucih kvarova u ukupnu cenu :)
A da su telefoni postali potrosna roba kao patike,to se slazem u potpunosti,poz :)

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

drgrga, ti si na pocetku medju svim telefonima koje treba izbegavati, naveo i E72. Nigde kroz naredne postove nisam naisla na to sta je njemu mana, sta se najvise kvari, zasto ga svrstavas u telefone za izbegavanje... Volela bih da cujem, posto zbog prirode posla kojim se bavis imas iskustva sa tim. Evo na mojoj Nokiji E72 je nakon tri nedelje riknula maticna ploca.

Hvala unapred na odgovoru :)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

Da ajde ljudi odgovorite leonine-i meni. Mogao bi i drgrga da se javi i kaže da li E72-ke dolaze tako često na servis ili koji procenat od prodatih dolazi na servis i zbog čega?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

pa ja sam ako bolje pogledate u jednom postu detaljno napisao u cemu je problem Nokia telefona koji imaju pomenutu losu hardwersku konfiguraciju,tada sam i napisao sta je problem i nabrojao par modela koji dolaze po pravilu iz istog razloga (tanka ploca,sendvic)
Ja necu da se ponavljam,procitajte sta sam napisao....

pozz

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

Nema potrebe da se ponavljaš, detaljno sam iščitao svaki tvoj post(u ovoj temi).

Mene je zanimalo, da li bi mogao da mi kažeš da li E72ke dolaze u velikom broju na servis. To bi mi pomoglo u odluci za kupovinu, jer sam po preporuci odustao od Desire-a.
Cenim tvoj odgovor i jako puno bi mi značio.

Hvala

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Ja se nisam nesto nagledao tih E72...jest da je nova generacija,al je telefon majka za ove sadasnje karakondzule...

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

Hvala ti puno skar... Baš to me je zanimalo. I da lepo rečeno karakondžule... Imaš piće od mene... :wink:

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

drgrga jesi ti sve to napisao, al' ja nisam bas skontala da spada i E72 tu jer se ne razumem u ploce, sendvice i ostale stvari. U svakom slucaju hvala.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Nego da se nadovezemo,evo i Samsunga novih sa vrlo losim problemima......

B5310 CorbyPro - naprasno mu prestane da radi qwerty - resenje ne znamo :wink:
S5560 Marvel - odjednom samo crn ekran,a telefon ima sve funcije - resenje znamo,malo komplikovano,ovo se isto hoce desiti na starijima S5230,F480 itd,itd

Opet pricam o novim telefonima,bez padanja i udaranja..... :uhuh:

Odgovori