Telefoni koje treba izbegavati!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

naravno,a posebno se divim i guranju digitalnih mikrofona,na ultra tanke ploce...
pre si imao mikrofon od 6300 i n95 i ovaj prvi je isao u 80% modela...sad mlacenje prazne slame..
o kvalitetu nema vise sta pricati,dzabe metalne maskice kad je unutra u startu polumrtav fon :cry:
zao mi je,ono NOKIA je NOKIA mozemo okaciti macku o rep,jer se izgleda nesto poput 6300,N95-8gb,N79 nikada nece ponoviti!

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Interesuje me, jel i 5800 ima kao n73 metalni deo, t.j. deblju plocu, ili je kao i ove novije nokije, da postoji veca mogucnost od uvijanja?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

5800 i nokia x6 imaju maltene identicnu plocu,moze se reci da nije pretanka..al daleko od toga da je kao npr na 6300..kod nje koliko se secam najproblematicniji je bio BT!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Abre drvlje i kamenje po moj omiljeni brend :shock: citajuci ove vase komentare sve vise razmisljam o kupovini jos jednog N79 pa da ga cuvam u rezervi.
Juce sam pricao sa drugom iz BG koji je kupio C7 sa T-mobile mreze i otkljucao ga za 2500 din. a teefon platio 150 eu. i on je prezadovoljan sto je za samo 175 eu. dosao do njega. Ja sam mu preneo deo kmentara koji su ovde napisani medjutim on se samo hvalio o telefonu i rekao mi je da mu je telefon dosad ispao vec 3 puta i nema nikakvih problema.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

deksicom,

Da nije tako,ne bi smo sigurno gubili vreme izmisljajuci lazi.....Jos jednom: Ako mu je padao tri puta,to ne znaci da je dobar,neko je ovde naveo i da koristi 6700c koji radi perfektno ali je zato prodao ne znam koliko i svi su imali problema.
Dakle ne moze se govoriti o pojedinacnom primeru...Ja mu zelim svu srecu,ali ako je dao 175 evra,mogao je da bira gomilu kvalitetnih aparata drugih proizvodjaca,no nebitno,"najbolji je golf dvojka i Nokia" :uhuh:

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

kakva je n97 mini sto se tice ovih stvari?ako moze pa reci o njoj od vas strucnjaka,i nisam ironican,lepo kazem :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

upravo tako,dva moja poznanika koriste 6700 bez ikakvih problema skoro godinu dana...al to je mizeran procenat,u odnosu na ono sto je pocrkalo. :smutny:
to sa gasenjem telefona nema veze sa padom,imao sam prilike da vidim skoro nove C7..koje su ipak morale ici na produvavanje..
za N97 mini moze se reci da je OK,ne secam se da mi je neko napomenuo da mu se ugasila,il nesto poput ovih novih iz C serije...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Bekra,

5800 i 5530 su dosta dobro uradjeni,imaju to sto sam pisao,cak i ne koriste sendvic,ali eto bas sam juce imao jednu koja samo zavibrira i nista se ne desi....Sasvim normalno radila coveku.Isflosovao je na 52 verziju i sve prodje kako treba ali i dalje isto ne pali,vec samo zavibrira.
Otvorio,lagano preduvao CPU i odmah upalila....imao i ranije tih slucajeva ali ajd necu jos da govorim da ne valja,moze se i ovo svrstati u pojedinacne slucajeve :)

pozz

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

posebno po meni 5530,nekako mi je za klasu bolje odradjena od 5800...
onaj metalni ram,kuciste koje ne skripi,skladnij za ruku...
e sad jezik sam pregrizo,danas sam otisao kod kolege,2xN8 mrtve...znaci pocelo je :o :o :o a taman sam mislio za sebe ostaviti koji!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Konacno.......nesto se desava.Opasna najava da Microsoft kupuje Nokiu za tricavih 30 milijardi dolara !!!!! E sad sta tu oni mogu da promene,mogu samo da krenu konacno da rade Smartphon-ove i poboljsaju posrnuli kvalitet,ali ce OS biti Windows naravno,sto me uopste ne raduje.....

pozz

dusan2510
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 10. Apr 2007. 23:49

Post od dusan2510 »

@drgrga:

Prilikom paljenja samo zavibrira onako inicijalno i ništa se ne dešava više. Kaže lik u servisu da je ploča i/ili procesor, nije siguran - ne reaguje kada ga je nakačio na kompjuter. Taj lik mi deluje kao novajlija i neko ko ne poznaje materiju. Ja sam ga kupio već sa 52.0.007 SW-om. Šta mi je činiti? Da ga prodajem u delovima? Posebno maska, baterija, olovčica, ekran... P.S. Nije me dugo služio... Od oktobra 2010-e...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koliko znam ako tako zavibrira,prvo sto proba je da se fleshuje,i to na dead usb,i sa najnovijom verzijom swf...
da je ploca riknula on bi bio kao mrtav konj :) ne bi se ni ritnuo(zavibriro) :D

dusan2510
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 10. Apr 2007. 23:49

Post od dusan2510 »

Lepota, dakle imam nestručne, lenje i neinformisane servisere. Šta je tvoj predlog, Skar? Drugi servis? I možeš li mi reći ovako "na slepo" ima li mu spasa?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

dusan2510, za pocetak skini najnoviji fw za tvoj product code preko navifirma
zatim prati ova uputstva i flashuj telefon preko jafa
http://skyblazer06.blogspot.com/2010/07 ... music.html
ako koristis windows 7 onda koristi phonix (na googlu ces naci uputstvo)
ako ovo ne pomogne prodaj ga za delove.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Dobra je ovo tema.Mora i ja da kazem da sam imao lose iskustvo sa e65 kada je u pitanju svetlo na tastaturi,a nosio sam ga u mnoge servise gde su mi rekli da cesto crkava to pozadinsko svetlo na tasterima kod njih.Sto se tice slajda na ovom modelu mogu samo da ga pohvalim jer je po meni bez mane,cvrst slajd bez lufta
Note IV N9100 dual

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

dusan2510,

malo kasnim sa odgovorom,bio sam na odmoru,ali iz mog iskustva sa tim kvarovima
-prvo probati da li jesoftwer,ako nije ponasace se isto i posle flesovanja.
-otvoriti telefon "preduvati lagano senvic" onda ce upaliti...
-sledece otarasiti ga se sto pre ili kako vec...... :smutny:

toda81,

Da,to smo zaboravili.....na E65 to je fabricki propust od starta,cesto se recimo desava da uopste ne upali svetlo prilikom otvaranja slajda 5 puta upali jednom ne i takoooo :lol:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

drgrga, Kako prepoznati HTC Desire koji ima gresku na ploci,znas ono tipa resetovanje,bagovanje i slicno pri kupovini?Da li ima neka odredjena serija koja je falicna (verujem one prve) i da li se moze nekako identifikovati?
Svidja mi se Desire i uzeo bih ga ali me ovo oko ploce zeza,a onaj novi Desire S mi je nekako bzvz.Mnogo mi je lepsi obicni Desire.
Hvala
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Wicker Man,

Stvarno ne znam,nisam upoznat sa tim,iskreno prvi put cujem za to......proguglaj malo.... pozz

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Odlicna tema :-) evo ja sam planirao da uzmem neku,kako se sad cini,na oko,kvalitetniju nokiju sto se materijala tice i ova tema mi je dosta pomogla. Razmisljao sam o nekoj kendibar varijanti sa metalom,mrzim da mi odsto skripuce na telefonu, i u obzis su dolazile c5 i e52 i vidim da bih se zeznuo. Kakva je situacija sa 6303i? On mi odgovara isto,da li se kvari,da li je cest gost vama serviserima? :-)
12 godina na forumu!

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

To sto ste napisali za 6700 i c7 ja sam imala prilike licno da se uverim, 6700 telefon koji je moj prijatelj koristio jednostavno je postao "mrtav" slao ga je u nekoliko servisa i nisu uspevali da ga ozive, a da mu pritom nije ni ubacivao nov softver, nista mu nije ni instalirao, telefon mu je sluzio samo za standardnu upotrebu (pricaj i kuckaj ) :) ...a o C7 sam napisala u nekoj drugoj temi da sam dozivela da telefon koji je nov, ali bukvalno nov, ima debeli problem sa software-om.... imala sam prilike da koristim e52 i dosta toga instalirala, sa njim sam za jedno par meseci koriscenja bila maximalno zadovoljna...
toliko od mene - jednog amater za razliku od svih vas koji ste skroz profyyyy....
:oops:
:oops: :) pozdrav svima!

Odgovori