Samsung GT I9003

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
aleksandarsale
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 12. Maj 2013. 18:07
:: Galaxy I9003 SCL

Samsung GT I9003

Post od aleksandarsale »

Probacu da skratim.. Telefon je GT I9003, dobio sam ga na poklon iz Francuske (ako je podrucje od nekog znacaja). Radio je perfektno oko godinu dana a onda poceo da blokira, restartuje se, brljavi.. Po preporuci kolege dam ga da mu "osveze OS posto je sigurno to", i tek tad nastaju problemi. Vracen mi je skoro mrtav. Pri ukljucivanju bi samo zavibrirao i tek neznatno osvetlio ekran. Tek sanije mi je priznao da je greskom flesovao nekim GB za i9000. Odnesem u Samsungov servis, vrate ga u istom stanju sa defektacijom da je otisla ploca tj. procesor koja kosta 19 iljadarki. Sledeca stanica, jedan drugi sevis, na glasu. Tamo je stajao 2 meseca, cackali nesto, ali na kraju su konstatovali da je crkao RAM. S' tim sto sad hoce da se upali i krene da dize sistem, ali se restartuje u nedogled. Kada udjem u sys recovery (toliko znam) ispisuje sledece (pisacu i boje jer ne znam koliko su bitne):

E:failed to mount/data (No such file or directory) (crveno)
--Copying media files... (zuto)
E:failed to mount /sdcard (file exists) (crveno)
E:copy_cache_media:Can't mount/sdcard your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot actions. (crveno)
Meida (bas tako, meida) files copy failed. (zuto)
#MANUAL MODE# (zuto)
--Applling Multi-CSC... (zuto)
Successfully applied multi-CSC. (zuto)

Zanima me Vase misljenje, malo mi je konfuzno sve ovo, te procesor, te memorija... Ima li leka, da ga nosam i dalje po servisima?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Samsung GT I9003

Post od drgrga »

aleksandarsale,

Kratko........tu resenja nema.....ne salji ga i ne gubi vreme.Srdacan pozdrav !

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung GT I9003

Post od PedjaBL »

Probaj jos da uradis flesovanje pit fajla da vidis da li ce biti ikakvog napretka ...jer ne vidim razlog crkavanja neceg ako je rom ukucan drugi...to je ipak softver...i probaj ovo pitanje na xda forumu da postavis..mozda je neko imao ovaj problem, nists te ne kosta da jos malo pronjuskas pre nego ga bacis....

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung GT I9003

Post od bestboy »

aleksandarsale
Била је таква тема на xda тј. флеш фирмвера за С на СЛ.
Потражи је тамо ако не нађеш пиши па ћу ја пронаћи кад будем за лапом.
Слобода или смрт

Odgovori