Htc 8s, promena ekrana i problem

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
popac86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 15. Okt 2013. 21:51
:: Htc 8S

Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od popac86 »

Imam htc 8s, puko mi je displej pa sam preko ebay-a naručio neku jeftiniju varijantu za 34$. Displej korektno radi, boje su malo slabije na suncu inače drugih zamerki nemam, tač je ok kao i odziv.
Ali imam jedan problem, kada pozovem ili primam poziv, meni se ugasi displej jer telefon najverovatnije detektuje kao da mi je telefon prislonjen na uvo a nije.... ne mogu da prekinem poziv ili ako nekoga zovem a ovaj se ne javi ja moram da sačekam da telefon odzvoni do kraja pa da se sama prekine veze jer pritiskom na power dugme ne pali se ekran, tek kad se prekine veza. Ustanovio sam da kada displej malo natisnem on uspostavi kontakt i upali se ekran ali nikako da rešim problem, znam da tu negde malo da se stisne ali koliko god ja pokušavao jako da ga ušrafim ne uspevam da mi taj senzor radi kako treba. Da li neko zna kako da rešim ovaj problem, da li možda mogu negde nešto da premostim, napravim taj kontakt na neki veštački način ili da isključim taj senzor za blizinu na neki način pa nek radi ekran nonstop?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od skar »

I neces,zato sto si uzeo "jeftiniju" varijantu,ko ne plati na mostu,plati na cupriji,taj senzor mora da ima dovoljno svetlosti,ako si ga ti menjao,verovatno ima iza senzora plastikica koja dovodi svetlost,bar na 90% htc ima...e tu moze biti kvaka

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od siki069 »

45 do 50 evra košta original displej sa zamenom.
Ne vidim logiku kupovanja kopije za 35 evra. Bez zamene.

popac86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 15. Okt 2013. 21:51
:: Htc 8S

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od popac86 »

ja ga za te pare nisam našao, a i nisam ga platio 35€ već 35$ što je 25€ što je opet upola jeftinije... no nebitno, sada imam problem koji trebam rešiti jer sam puko ako pored ovog displeja trebam kupovati još jedank, original, a ovaj da bacim... Ustanovio sam da ekran nije baš lepo zalepljen, da je malo veći zazor između glavne ploče i displeja i tu je po meni problem jer kad natisnem ekran, on se približi ploči i sve lepo radi dok lepak ponovo ne popusti a ekran se udalji i ugasi mi se ekran.. A rešenje vidim u odlepljivanju i nanošenju manjeg sloja lepka što nije neki problem pošto ovaj lepak nije nekog kvaliteta i može se displej odlepiti bez oštećenja. A moje novo pitanje je čime mislite da je najoblje zalepiti ekran za to kućište, da lepak drži čvrsto ekran i ne popušta a da pri tom ne nagriza kućište telefona ili displej?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od siki069 »

Na linku: http://www.youtube.com/watch?v=6mzb-Zyey8k ima kako se menja.
Ako si sve uradio tako trebalo bi da radi, ako je taj displej ispravan i ako nisi nešta pokido.
Savet je da posetiš dobrog majstora dok je ploča ispravna.
Ako zezneš nešta na ploči telefon možeš da baciš.

Original je 43 evra u maloprodaji. Bez zamene.

popac86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 15. Okt 2013. 21:51
:: Htc 8S

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od popac86 »

odgledao sam ja sve te klipove po dva puta. I sve sam uradio kako treba. Problem je u tome što ja nemam nanešen fabrički lepak i samo da skinem ove nalepnice i natisnem ekran. Već moram sam da nanesem lepak, a tu je problem u doziranju količine kao i u izboru pravog lepka koji bi zamenio ovaj fabrički. Lako bi ja da je moj displej original i da imam sve što ovaj na klipu ima, umeće je napraviti niodčega ono nešto što će raditi i završavati posao... U 26 minutu, 40 sekunda , možeš videti o čemu pričam... šta ima ovaj a ja nemam.

popac86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 15. Okt 2013. 21:51
:: Htc 8S

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od popac86 »

a servis mi ne pominji jer to u mom gradu ne postoji :) , imamo dva mala lokalna servisa u kojima ništa ne znaju jer rade priučeni majstori i znaju taman koliko i ja kad odgledam ovaj tutorijal. A znaju pare da uzu, tu su odlični zaista. Da šaljem telefon tamo nekome ko se reklamira preko interenta, neću. A nisam nimalo debil pa da ne mogu sam jedan youtube tutorijal da ispratim i odradim, u svakom od nas čuči majstor, problem je samo u tome što većina ima strah od otvaranja uređaja da ne bi nešto...pokvarili , ja ga nemam. Problem na mom telefonu sam ustanovio, zbog debelog sloja lepka, displej je udaljen od ploče i ne radi taj senzor kako treba prilikom poziva, sve ostalo radi normalno. Inače taj debeo sloj lepka mi je uradio jedan od gore pomenutih servisa, tako da toliko o tome. 1500 dinara su mi naplatili "uslugu" a po strani to što ekran viri 1,5mm od maske i što ne funkcioniše kako treba. I ne predlažite mi da reklamiram uslugu jer neću ponovo da se nerviram sa njima. . . da, predviđam vaše odgovore jer sam vidovit!

Razmišljam da kupim dvoslojnu traku pa da probam njome ali nešto nisam siguran u njenu snagu držanja displeja, bojim se da vremenom ne popusti i displej ostane samo na flet-ovima da visi. Pa zato pitam, da li neko zna neki lepak ili sredstvo koje sigurno rešava ovaj problem i čvsto će držati displej priljubljen uz ploču?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Htc 8s, promena ekrana i problem

Post od skar »

Imas na kupujem-prodajem lik prodaje 8s kome je riknula baterija za 65€,kupi od njega,prebsci lepo komplet org touch a tvoj vrati na njegov i prodaj za 50€,jer sama masja i maticna vrede...ustedeces sebi truda i zivaca....a necrs uspeti sa dvoslojnom trakom veruj...

Odgovori