Sony Xperia Tipo problemi

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
XperiaTipo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2014. 12:17
:: Sony Xperia Tipo

Sony Xperia Tipo problemi

Post od XperiaTipo »

Znaci ovo mi je prvi Android telefon tako da sam nov u svemu. Prije 1 mj sam dobio Tipo i odma sam naletio na problema a nakon nekoliko dana jos na jedan problem.

Problem br.1: Kad konektiram telefon preku USB sa kompjutera, ako telefon mi nije zakljucan onda pocinje sam telefon da ukljucuje pr.kameru,setting itd.. i sve tako radi dok ne zakljucam telefon ili ne prekinem konekciju tj izvadim kabel. Znaci dok mi je tel konektiran za PC nemogu nista da radim na njega zasto sam telefon ukl neke aplikacije po Default... Zna neko sta je problem, resenje??

Problem br.2: Nakon nekoliko dana koriscenje javio mi se problem sa slusalicama. Kad su povrzani sa telefona, ne rade tj zvuk izlazi iz telefona. Mislio sam da su slusalice problem, stavio sam ih u PC.. Rade. Mislio sam da je problem u tel, pa poslusao sam savjet jednog drugara ko mi je rekao da iscistim tel tj ulaz za slusalice sa alkohola, uradio i to i opet nista. Kontaktirao sam sa jednim drugim drugom i on mi je rekao probaj da restartujes tel dok su slusalice stavljene na tel.. Uradio sam to i slusalice su radile ali kad sam ih izvadio, zvuk od telefona nema. Kad sam restartirao opet telefon bez slusalica opet se vratilo na prvobitno stanje. Najprvo koristio sam LiveWare program onaj za kad konektiras nesto u telefon i celo vrjeme svetelo je zeleno za slusalice kao da su mi konektirane u tel a nisu.. Uradio sam update na samog programa i sad imam SmartConnections (Tako nesto se zvao) i opet nista... Neko resenje za ovaj problem??

Hvala unaprjed i sve najbolje!!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od Coni »

Neki bagovi. Za prvo ne znam, neka ti bude zaključan, a za drugo, probaj da isključiš taj smart connections (ako ne može, nadji ga medju aplikacijama u settings, apps, all apps) pa probaj. Ako ne pomogne, javi se da vidimo da promenimo softver.

XperiaTipo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2014. 12:17
:: Sony Xperia Tipo

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od XperiaTipo »

Ma nije meni problem, sad sam instalirao OneDrive i ako zelim nesto da prefrlim na tel od komp lakse je..
Inace kako mislis da iskl.. Disable ili sta?

EDIT: Uradio sam Force Stop na Smart Connection program ali opet nista... Cak sam restartirao i telefon i opet nista...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od Coni »

Disable, ne force stop.

XperiaTipo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2014. 12:17
:: Sony Xperia Tipo

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od XperiaTipo »

Znaci prvo sam uradio Uninstall Updates na Smart Connect(zasto nije bilo opcija Disable) i vratio mi se LiveWare (prvobitna applikacija) i kad mi se vratila ova Live Ware dobio sam opciju Disable, uradio sam, stavio slusalice i nista opet...

EDIT I:
Sad cu da ga restartujem sa slusalica pa videcemo sta ce biti

EDIT II:
Evo.. Isto... Kad ga restartujem sa slusalicama, rade kad ih izvadim zvuk od tel nema... Sad treba da ga restartujem bez slusalica pa da se vrati zvuk od tel a slusalica opet da ne rade... Jaooo ovo mi sve ide na zivce
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 12. Nov 2014. 19:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od Coni »

Ništa, reci mi, imaš li mogućnost da nadogradiš softver telefona? Na neku noviju verziju?

XperiaTipo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2014. 12:17
:: Sony Xperia Tipo

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od XperiaTipo »

Imam aplikaciju Software Center gde dobija notifikacije kada ima nesto novo za Update i sada sam proverio pise da sve je Latest Version (applications and system)

Prije neko vrjeme sam uradio Update preko PC Companion. Kad sam kontaktirao Sony oni su mi rekli da uradim Software Repair ali ja to nez kako se radi...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od Coni »

Još mi samo reci da li je telefon u garanciji pa ću ti reći šta da radiš.

XperiaTipo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2014. 12:17
:: Sony Xperia Tipo

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od XperiaTipo »

Nije... Ali ako moze prije software repair da probamo sa nekim drugim software-om pa da vidimo, ako sve bude isto onda mozda to bi bilo resenje neznam...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od Coni »

U tom slučaju, napravi backup kontakta, slika, muzike, moraćeš da ga rutuješ (mislim da framaroot radi, nadji na netu framaroot.apk pa instaliraj i iz te aplikacije rutuj), trebaće ti cwm recovery da instaliraš ali to ide preko kompa (izguglaj cwr recovery for tipo) i na kraju ovaj rom (ako je bootloader zaključan moraćeš da ga otključaš, nije teško) i na kraju ovaj rom http://forum.xda-developers.com/xperia- ... 0-t1997251. Sve ovo imaš detaljnije na netu, samo lagano prati uputstva, praktično je nemoguće pokvariti mobilni.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Sony Xperia Tipo problemi

Post od servis.kompa »

Prakticno je nemoguce a ipak ga mnogi ucmekaju :)

Mislim da mu je bolja, jeftinija i sigurnija opcija servis.

Odgovori