How to - mijenjanje LED dioda

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

How to - mijenjanje LED dioda

Post od stefank »

Hm... Ova tema mozda nije od neke koristi, al eto, meni dosadno, a malo experimentisem pa reko da iscukam malo, ne moze da skodi, a sto ne skodi - znaci da koristi! :D Mozda jos neko bude experimentisao na nekom starom fonu kao ja, ili cak mijenjao osvjetljenje tastature na nekom novom. (osvjetljenje ekrana otpada zbog ekrana u boji) :wink:
Nego, da predjem na stvar... :)

1. Korak: maknite masku... Hm, za to ne treba neko objasnjenje, valjda... :D
Eve slike:

Slika

2. Korak: odsarafite 4 sarafcica sa coskova i 2 ispod ekrana. (ovako je na 5210 na kojem ja radim ovo, sad to zavisi od modela, al mislim da je uglavnom ovakav raspored) 2 sarafa oko slusalice nema potrebe da dirate...
Ovako izgleda rasklopljeni 5210:

Slika

3. Korak: odlemite stare diode. 3 diodice koje su zaokruzene crvenom su za osvjetljenje ekrana, ostale, koje su zaokruzene plavom su za tastaturu. :wink:
Evo i za to slika:

Slika


To be continued... :) (nastavicu, samo da qpim lemilicu i nove LED-ice... :D )
Nadam se da ce bar nekome ovo da koristi... :D

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Lemilicu sam nabavio, ali SMD diode nisam nashao tako da cu da zakasnim koji dan sa nastavkom... Sorry... :oops: :oops: :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa mi zaljno iscekujemo nastavak ove price, a ti nista... :uhuh: :uhuh:
SMD diode ces malo teze da nabavis, jedino ako znas nekog u nekom servisu... :unsure:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

SMD diode znam da mogu naci u Bg-u, al dok podjem ja do tamo... A odje bogomi ne znam, probacu u jos nekim radnjama i na pijaci... :unsure:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa zar cemo morati cekati do tada? Hehehehe :)
Salim se, pa ne znam zasto se cimas ako vec nemas sav potrebni materijal...Kazem ti na pijaci tesko, probaj u nekom servisu... :wink: :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa ne znam bio mi smor pa reko da se zezam malo, a reko kad se vec zezam malo da napisem i how to. :lol: A planirao sam da cu da nadjem SMD juche... :oops: Ali nisam... :smutny:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

ej covece ala si rascerecio ovaj telefon ko ovi sto kasape ove 3g telefone pravi si mobil mesar
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hehehehe, ta ti je dobra, a nesto se zali na Goranceta sto prica o cerupanju telefona :lol:
Salu na stranu, svake pohvale za trud, valjda ces uspeti da zavrsis :wink: :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Haha, jbg, mozda budem buduci serviser, i to u nekoj nasoj radnji... :lol: U sto bi mi bila milina da vam kasapim rake receivere... :lol:
Hvala Zoko... :oops:

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Vazno je samo da ti telefon radi posle operacije (da ne bude ono :"operacija uspela- pacijent mrtav"). A chuj svaka operacija izgleda uzasno, bitan je krajnji rezultat.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa trebalo bi da radi, nije tako komplikovano... A i ako ne bude radio ovaj fon ionako nisam ni upalio ne sjecam se otkad, a i kad sam ga koristio shutirao sam ga (bukvalno) mada to vise iz zezanja posto je izdrzvljiv... :lol: E jbg jednom sam ga samo zakucao u drvo (shutnuo, nisam ciljao u drvo :D) i tada je riknuo... Al dobro, popravili ga... :D
Gorance da nisi ti upisao i neki fax za higurge uz taj na kome si vec? :D

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Pazi imash staru tezu da bi polovina ljudi odustala od plastichne operacije kada bi videla snimak onoga shta ce da im rade. Tako sad mnogi ljudi nece zameniti diode u svojim telefonima poshto si ih uplasjio svojim "grafichkim" opisom. Pazi ima ovde i maloletnih ljudi (dok je tvoj prilog najmanje PG-16). :lol: :lol: :lol:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Offtopic totalni, tema ide pod ključ jer je otišla u pogrešnom pravcu. :uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Zaključana tema