firmware/rom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

firmware/rom

Post od pedjos83 »

Zdravo, imam jedan problem, naime slučajno sam izbrisao bekap stock rom-a za zte blade l2, instalirao sam custom rom, e sad bi da se vratim na stock rom, na sajtu zte-a za srbiju ima samo upustvo :( šta bi se desilo kad b ga flešovao romom koji je predviđen za neku drugu držvu? konkretno za indiju ne piše da je za neku mrežu nego samo "global"? I da li mogu kroz clockworkmod? Hvala unapred :cry:

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: firmware/rom

Post od Professional »

Mozes ga upisti bez problema, ako je rom za tvoj ZTE. I da, mozes kroz clockworkmod da ga flesujes :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: firmware/rom

Post od pedjos83 »

Ma jeste, na sajtu zte-a je lepo sve urađeno, izaberem državu, zatim vrstu telefona i onda model telefona, kod nas ima samo pdf :(a ako bi skinuo za grčku mrežu, cosmonte, ili kako god, da li bi se desilo nešto loše? Izvini što postavljam previše pitanja ionako sam se dovoljno namučio i najzad naučio kako da vratim imei telefonu :D

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: firmware/rom

Post od Professional »

Ne bi trebalo da se desi nista... Ja sam jednom na ZTE Blade obrisao imei, ali je telefon bio brick-ovan, pa sam ga vratio. A samom promjenom ROM-a, nema sta da mu se desi :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: firmware/rom

Post od pedjos83 »

A vidiš kod blade-a l2 kod custom roma nema imei-a nego mora da se bekapuje nvram a ja ni to nisam uradio pa je usledilo 24h mučenja po forumima da izvalim kako da napravim imei... :uhuh: danas ću da pokušam da vratim stock rom sada samo da vidim kako da zamenim internu sa externom sd karticom kako je i urađeno na ovom custom rom-u

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: firmware/rom

Post od acamatic »

Peđo ne bi trebalo da imaš nikakve probleme što se tiče grčkog roma, samo mislim da ćeš dobiti neke njihove aplikacije koje idu već uz mrežu tu. Sve ostalo će biti normalno i funkcionalno..

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: firmware/rom

Post od pedjos83 »

ma dobro kroz cwm ću ubaciti i superuser da bi odmah root-ovao rom tako da ću lako da izbrišem njihove aplikacije :) to je najmanji problem...
ps.evo da se javim nakon flešovanja, radi sve, nisam morao da ga rutujem samo sam instalirao superuser jer je kernel već bio custom... E sad uspeo sam da zamenim i inetnu sa externom memorijom jedino što kad palim telefon izlazi mi da sim2 nije ubačena a moj telefon je monosim :-D izgleda da grci imaju dual sim varijantu, ali ako sve radi kako treba neću ga dirati 8)

Odgovori