Reklamacija

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Reklamacija

Post od Wortx »

Narode, zanima me koliko maksimalno dana lokalni servis, odnosno njegov dobavljac moze da zadrzi telefon nakon sto je odnet na reklamaciju i da li taj rok vazi za sve?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Reklamacija

Post od El Laki »

Mislim da zavisi od servisa do servisa. Znam da je kod mobilnog shopa taj rok 30 dana od datuma prijema u servis. To bi trebalo da ti piše u garantnom listu.

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: Reklamacija

Post od Wortx »

Pise mi jedino da imam 30 dana od kad me pozovu da preuzmem telefon, inace posle toga ne odgovaraju za isti.
Problem je to sto sam odneo telefon 19.02 i sve do pre par dana me nisu uopste zvali, ni da mi kazu sta se desava. Odem prosle nedelje i kaze dobicu novu plocu, jer poslali su dobavljacu da vidi sa LG sta da rade i kao stice za koji dan. Evo vec je nova nedelja i dalje nista, a kontam da ima vec sigurno 35 dana od kako sam ga predao.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Reklamacija

Post od El Laki »

Prevaren si jbg. Kakva je to radnja sa takvim uslovima i prevarama. [emoji14]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Reklamacija

Post od Apolo »

I meni se desilo da sam odneo telefon na servis u BG gde sam ga i kupio, i nijednom oni mene nisu pozvali da kazu sta se desava, vec ja njih i to 3x. Posle 3 nedelje su mi rekli kada mi je prekipelo da je telefon poslat da mu se menja maticna ploca ili sta vec, a onda sam trazio zamenu uz doplatu. Sustinski, prema zakonu o zastiti potrosaca, u roku od 8 dana servis mora da ti kaze sta je sa telefonom i koji su dalji koraci, dakle da li se menja ili popravlja. Zakonski imaju rok od 30 dana da otklone kvar, odnosno 30 dana max moze biti telefon kod njih. Eto malo i pravnih aspekata, koga interesuju detalji ima zakon o zastiti potrosaca koji preporucujem svima da procitaju kako bi znali svoja prava, i da vas neko ne bi vukao za nos.
Festina lente.

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: Reklamacija

Post od Wortx »

Upravo sam bio i genije (vlasnik) mi je rekao da zakonski rok vise ne postoji i da ga vec pritiskam, da navodno i on ceka i da nije do njega nego do dobavljaca, a kao sutra bi telefon 100% trebao da stigne jer tako su rekli i da ce me zvati da ga uzmem i da vise ne gleda taj telefon.

I sta sad reci na ovo? Ok, mozda je on stvarno poslao i sve odradio kako treba, pa dobavljac odugovlaci i boli ih uvo, ali reci da ne postoji zakon i drsko se ponasati, to stvarno nije u redu..

Odgovori