Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Kao što i naslov teme kaže, režim rada u avionu se sam uključuje i time gasi rad sim kartice.
Uradjen soft i hard reset, instaliran wp10, zatim flešovan i vraćen na 8.1 i kvrar nije otklonjen. O ovom problemu je pisano i na internetu, pišu da 3% lumia ima ovaj problem i krive microsoft jer je uzrok u softveru.
Na telefonu nedostaje i imeil broj i još niki potrebni.
Slika

Evo snimka sa youtube.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... YTvurXwC6Y

A evo i nekih zapisa sa interneta klik. Tu predlažu da bi alat Windows Device Recovery Tool klik pomogao ali kao sto sam gore napisao nije dao rezultate.

A taman sam bio resio da za potrebe porodice uzmem lumiu 550 ali ne hvala. Telefon je danas otisao i kod majstora i ako i on ne otkloni kvar nokia tj. sada microsoft vise od od mene pare nece videti. Dve godine i mesec dana je proslo i desio se ovaj kvar na lumiji.
Ovo je treci telefon koji kupujem od nokije, N79 trajao 3 godine, E72 godinu dana i crko displej, ajde dobro to je zamenjeno i sad telefon radi pa i da progledam kroz prste i sad ova lumia. Kvarovi na N79 i E72 su i razlog sto vise nikad vise od maximalno 150e. necu dati za nov telefon a ova lumia je i potvrdila tu odluku jer nemam srece kod kupovine telefona.
Toliko pozdrav.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od sugarcoated_ass »

Zbog problema na jednom primerku i to posle više od dve godine korišćenja ti kriviš proizvođača i nećeš više kupovati njihove uređaje? Savršena logika. :lol:

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od staff »

Jesi maler. Ja sa nokiom sam imao problema samo sa modelom 6288. Ironija je da sam njega najvise i platio. E6 uskoro puni 3god, lumia 520 2god a oba se koriste svakodnevno. Tu je i nekoliko obicnih nokia. Jedna ima skoro 10 god takodje se koristi svakodnevno. :-)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

sugarcoated_ass, nazalost tako puno njih koji imaju ovakvo iskustvo tako razmisljaju. Znaci programiran da radi dve godine i cim se zavrsi period garancije tu je kraj, i sta ja sad treba opet da kupim lumiu. :x
Telefon vracen od majstora i nista nije reseno, flesovan ponovo. Majstorska prica je bila da sam ja kriv sto sam isao na desetku i spustao na 8.1 i kaze "eto tad si ga ubio". Uzeo talefon i izasao.
To je to, uzivacemo uz E72 do daljnjeg. :D :wink:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Coni »

Deksi napisao:Majstorska prica je bila da sam ja kriv sto sam isao na desetku i spustao na 8.1 i kaze "eto tad si ga ubio".
Bože ko je sve danas serviser. "Serviser".

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od sugarcoated_ass »

Taj deo za 10ku nisi trebao ni spominjati u servisu. Znaš kakve konje imamo po istim.

Problem je što ti se sve tako sad radi... Jbg, živimo u potrošačkom društvu gde se računa da ćeš kupiti nov uređaj čim prethodnom istekne garancija i gleda se kvantitet proizvodnje, a ne kvalitet. Mislim da sa ovakvim stavom malo preterujete, ali ok, vaš izbor. Ovaj je bar izdržao dve godine, a šta je sa uređajima koji zveknu u prvoj godini korišćenja? Onda ne treba ništa od elektronike kupovati i živećemo u kamenom dobu jer sve može da crkne čim mu istekne garancija. :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Miodragu je na 920 ni gadina dana nije bilo i crce mu ekran. Kupio 930 i on mu cinimise nije sastavio ni godinu dana i ode mu slusalica, on ima volju i dalje za lumie ja bogami tesko iako mi softver odgovara.
Mozda ce sad da me zapadne neki slabiji android da vidim kako to izgleda pa natamo i kupim neki ali samo do 150e.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od sugarcoated_ass »

Deksi, pazi, delimično te i razumem jer i meni sad već idu na *****. Sa hardverom nisam imao nikakvih problema. Eno 520ka radi skoro dve godine i pretrpela je sve i svašta, 630ka je još više trpela za ovih godinu dana koliko je bila kod mene i sad radi kod keve dalje isto kao meni prvog dana. Sestrina 530ka šljaka savršeno iako je izlupana totalno, kao i kevina stara 530ka sad kod njenog kolege... ali ja pi*dim od samog MSFTa! Ovo šta rade sada sa 10kom i sa mazanjem očiju korisnika je već prevršilo svaku meru! Izbacivanje poluproizvoda, nedovršenog OSa, ignorisanje pravih problema i rupa u sistemu, a stalno obećavaju neke druge stvari... koje je pitanje da li će ispuniti jer ne mogu ni ovo što imaju da odrade kako treba.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Coni »

Mislim da mi je 520 ispala jedno 200 puta. Samo je poslednji pad napravio štetu ekranu.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Desetka na lumiji 520 je neupotrebljiva, imao sam je pola dana i ako kažem da je svega 30% radilo možda ću i preterati. Otključavanje iz petog puta, tastatura se u nekim momentima ne pojavljuje, neke aplikacije na pločici nerade, one note koji je meni najpotrebniji neradi itd. Kad li će ono biti gotovo pitaj boga, dobro tu je manjak rama na 520 ali opet ono bi trebalo bolje da radi.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od monac »

ako ti nije istekla garancija odnesi ga u servis i pravi se blesav mozda dobijes novi telefon negdesam procitao da je neko dao 520 na servis a bila nemoguca popravka tako da pokusaj ovo
pozdrav

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Radio je dve godine i mesec dana i pokvario se. Garancija je istekla i to je to, a taman sam bio poceo da pravim kombinacije za lumiu 550, ali ne hvala. Jeste da su mi na njihovim serverima ostali podaci ali prepisacu ih.
Lumiu 520 sam u zlato zavijao i svima hvalio, pa se pitam mozda me je m.s. cuo i namerno instalirao neko softverce i pokvario telefon da bih kupio drugi. :D :lol:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Coni »

Ako misliš na kontakte, možeš da ih koristiš na drugim sistemima, samo dodaš ms nalog. Isto važi i za one drive i mail. Tako da... Ne brini za to, kakvo prepisivanje.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Coni, mislio sam na beleske, kontakti i kalendar znam da se sami prebace.
Evoga još jedan kao moj.
http://www.limundo.com/kupovina/Mobilni ... 0/42926693

Samo tu downgrade ne pomaže, što ga on ne uradi kad može.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od miodrage »

Beleske iz OneDrive se isto prenose, oko toga ne se sekiras. Sve sto je vezano za MS nalog bice tu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Da znam da se prenose ali zato mi treba opet wp telefon. Zasad od toga nema nista. Pomenuti kvar me je mozda zauvek odbio od njih. A toliko sam ih hvalio.
Nadjoh jednu kojoj je polomljen taster za paljenje, dali moze taj taster zameniti u kucnoj radionici ili da ga i nemenjam ali kako da se upali telefon bez njega, ima li neki drugi nacin.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Coni »

Priključi ga na punjač :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Лумиа 520 режим рада у авиону стално uključen.

Post od Deksi »

Aha moze tako, evo sad sam isprobao na moju lumiu. Ali opet rizikujem, ako dodje do nekog zaglupljivanja i da mora baterija da se vadi ja ostajem bez telefona ako nisam kuci. On ga ceni 2800 din. ako je voljan da spusti cenu mozda se i resim, radi samo na telenor.

Odgovori