Cudna poruka

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
AleksandarPocetnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2016. 16:08
:: S Duos 2 GT-S7582

Cudna poruka

Post od AleksandarPocetnik »

Postovanje

Imam pitanje treba mi hitno odgovor.Stigla mi je SMS poruka koja kazi da moj kredit vazi jos 15 dana da moram da uplatim kredit i da ako to ne uradim posle toga mogu samo da primam pozive ali ne i da zovem,ne kreditu ima para dovoljno,sam uplacujem kredit ne ide preko racuna,ne znam sta da radim da li je to neka prevara ili sta vec pomozite ako mozete.


Pozdrav

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Cudna poruka

Post od staff »

Nije prevara. Verovatno ti je novija pripejd kartica gde cini mi se moras na svaka tri meseca da uplacujes kredit da je ne bi blokirali. Proveri stanje kredita, ali ono detaljnije gde pise do kad vazi kartica.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

AleksandarPocetnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2016. 16:08
:: S Duos 2 GT-S7582

Re: Cudna poruka

Post od AleksandarPocetnik »

Hvala ti na odgovoru ali kartica nije novija ja sam je kupio jos pre godinu i po dana ,ne znam jer to mozda neka nova pravila MTS-a?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Cudna poruka

Post od Azimuth »

Pa samo proveri kredit i do kada ti važi kartica. Ako tu piše ovo iz SMS-a onda je to to.
I pogledaj šta piše na MTS sajtu u vezi pripejda. Negde mora stojati koliko važi kartica od poslednje uplate kredita.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Cudna poruka

Post od staff »

To pravilo je relativno skoro uvedeno, mada za stare brojeve mislim da nisu menjali vazenje dopune vec je i dalje godinu dana.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Cudna poruka

Post od Deksi »

A ranije kako je bilo kad ne uplatiš kredit u periodu od 3 meseca?

Huawei P8l.

AleksandarPocetnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2016. 16:08
:: S Duos 2 GT-S7582

Re: Cudna poruka

Post od AleksandarPocetnik »

Hvala svima na pomoci,resio sam problem tako da nema vise sta da se brinem.


Pozdrav svima

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Cudna poruka

Post od Azimuth »

Pa napiši kako si rešio problem.
Ovako nisi nikome pomogao, a sutra da se pojavi neko sa istim pitanjem, neće naći odgovor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Cudna poruka

Post od гари »

Uplatio je kredit? :D

Mislim da je to tako za 3 meseca i na starijim karticama inače. Meni je moj drugi broj prepaid, MTS, i imam ga minimum 4 godine, a nekako je došlo do toga da moram svaka to meseca da dopunim kredit.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

AleksandarPocetnik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2016. 16:08
:: S Duos 2 GT-S7582

Re: Cudna poruka

Post od AleksandarPocetnik »

Azimuth napisao:Pa napiši kako si rešio problem.
Ovako nisi nikome pomogao, a sutra da se pojavi neko sa istim pitanjem, neće naći odgovor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Izgleda da jos uvek postoji dosta pripejd korisnika, sto ne ide u prilog mrezi, pa na taj nacin, ''ako ne uplatis krediti za 15 dana'' i te fore, pokusavaju ili da te cimaju da stalno placas, il da jednostavno pustis da ti blokiraju racun. Malo mi to deluje ucenjivacki, ali kad sam dosao do zakljucka da ako bih sad, svakih 5-10 dana uplacivao po 200 dinara na primer, bio bih u minusu samo tako. Zato, resenje problema je lezalo u tome da uzmem neki od post pejd paketa. Bar ja tako mislim, da je to najbolje resenje ako neko misli da gresim neka iznese svoje misljenje.

Pozdrav
8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Cudna poruka

Post od гари »

Nisam ja razumeo da bi trebao da plaćaš svakih 15 dana, nego svakih 90, a sad su ti poslali poruku da dopuniš kredit jer ti je tih 90 dana isticalo. Tj. kao što je Staff rekao - tri meseca. Tako da umesto da imaš kao ranije karticu za 200 dinara celu godinu, sada trebaš da uplaćuješ po 200 dinara svaka tri meseca.
Deksi napisao:A ranije kako je bilo kad ne uplatiš kredit u periodu od 3 meseca?
Ranije je bilo da ne moraš da dopunjavaš kredit godinu dana, a onda je bila fora da ti kartica važi godinu dana, ali kredit ti važi tri meseca (osim ako ga ne dopuniš), a izgleda da su posle uveli i da kartica važi samo 3 meseca (ne samo kredit). Nisam baš siguran oko svega.

Odgovori