Promena matične ploče

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Lustina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2017. 01:10
:: LG K10

Promena matične ploče

Post od Lustina »

Imam jedno pitanje i nadam se da ovde ima stručnih samoukih ljudi koji su se osmelili da sami poprave svoje mobilne telefone. Imam LG L70 sa pokvarenom matičnom pločom. Popravka u servisu košta 8ooo i to mi se ne isplati, ali sam mislila da uzmem polovan telefon sa polomljenim ekranom i uradim zamenu matične. E sad da li vi znate možda da li je to jednostavno uraditi ili mora u servis da se nosi?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Promena matične ploče

Post od Azimuth »

Zanimljivo pitanje. Da li je jednostavno ili nije zavisi od toga koliko si vična ovakvim stvarima. U svakom slučaju u cenu samostalne popravke računaj i cenu alata koji moraš kupiti.
Drugim rečima, mislim da ti se ne isplati ova igranka i rizik da nešto krene po zlu. Servis mislim da ne uzima više od 20€ za ruke, a skoro pa toliko će te izaći sam alat + imaš rizik da je kupljena ploča ispravna i rizik da sve vratiš kako je bilo.

Lustina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2017. 01:10
:: LG K10

Re: Promena matične ploče

Post od Lustina »

Pa i ja sam o tome svemu razmišljala... Ali onaj osećaj kad uspeš sam, a da ne platiš servis je nekako nezamenljiv :D
Vična sam tim stvarima, ali nemam sa ovim iskustva... Videla sam uputstvo na netu za promenu ekrana na tom telefonu, tako da bi to možda bilo lakše. Ako može da se skine sa mog ekran i stavim na taj drugi...
A alat opet može da ostane pa da posluži drugi put... Ne znam da li treba još nešto osim malog šrafcigera...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Promena matične ploče

Post od Azimuth »

To već ne bih znao. Znam da postoji čitav set alata ali se ne koristi svaki od njih za sve telefone. Videćeš već i sama kad kreneš u tu avanturu ili prosto vidi na youtube da li postoji neki video ili bilo kakav tutorial za taj konkretan model.
Opet kažem, razmisli dobro o svemu ker nemaš garanciju da će prvo ta ploča biti ispravna, a onda i da ćeš sve to lepo vratiti na svoje mesto i da dobiješ funkcionalan telefon.
Razumem te šta govoriš, ali ako ti je 8000 puno za popravku onda ti je sigurno 6000 mnogo više za nešto što moguće da se neće ni upaliti.

Lustina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2017. 01:10
:: LG K10

Re: Promena matične ploče

Post od Lustina »

Ma u servisu su mi rekli da to može... Već sam se raspitala. Ima i na tjubu snimak kako s emenja... Ali videću još jer sve to izađe možda 1000 dinara jeftinije nego da kupim takav isti polovan...

Odgovori