ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
sale_st
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2016. 11:48
:: nokia lumia 620

ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od sale_st »

Имам самсунг с4 и појавили су ми се неки мехурићи испод стакла, ваздух је ушао испод. Телефон сам купио полован и не знам да ли је мењано стакло. У чему би могао бити проблем и има ли лека.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od Ivan Cirkovic »

Menjano je staklo sigurno. Ispod taca ima gel koji se stavlja kako tac ne bi dosao u dodir sa ekranom ili ostetio pri padu. Zato uvek puca tac koji je jeftin i lako se menja. Davno sam menjao par ekrana na samsungu i znam da sam se mucio da iklonim gel koji je kao vosak. Mislim na gustinu i cvrstocu. Nisam stavljao drugi, jer mustrije nisu zahtevale. Ocistio sve lepo i ljudi nastavili sa radom. Tako da, moguce da je ekran menjan i da nije original silikon stavljen ili da nije stavljan pod visokom temperaturom kako bi se prilikom vracanja displeja razlio svuda i napravio vakum. Isto tako dosta znaci kada menjas ekran i stavljas gel masu da prasina ne ulazi... Moj ti je savet da zamenis ekran i odmah ga prodas. :D

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od servis.kompa »

Da li je moguce da neko sve sto napise u poruci bude pogresno?

Ustvari, pretpostavka da je menjano staklo je jedino ispravna.

Na S4 kada pukne touch menja se komplet lcd.
Lako se menja staklo na S4? Ko ima opremu da, nije tesko. Ko radi bez icega to tesko da valja i lici na nesto.
Ne koristi se tu nikakav gel nego je to uv lepak.
Taj lepak se ne stavlja pod visokom temperaturom nego izlaze uv svetlu.
Jasno je da citas po netu svasta sto je dobro ali da si sve pogresno shvatio i protumacio, e to je umetnost.

Uzdrzi se od pisanja jer drugi clanovi koji citaju mogu biti dovedeni u zabludu laznim informacijama.
Jeste da je ovaj forum postao lose posecen ali ipak ima ljudi koji ga pate i ne deli im lazne i lose savete.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od Ivan Cirkovic »

Licno sam menjao na mom telefonu koji sam imao do pre tri godine Samsung S3 Neo. Samo sam zamenio touch, a uspesno sam uklonio gel ili kako ga vec zoves koji se nalazio ispod touch-a na samom ekranu. Zagrevao sam ekran kako bi gel omeksao i lakse bih ga skinuo. Sve ocistio i zamenio novi Touch bez gela. Sve radilo savrseno i prodat kao da nikad nije menjan ekran. Naravno, to se ne pominje u prodaji. :D

Moja greska sto sam nazvao gel masom, ali mislim da nije bitno od cega je, vec koja mu je namena. Nisam znao da je za UV. Dosta telefona nema tu masu sto sam primetio i ako izbacuju nove modele. Pitanje je kako provaliti da li telefon ima tu masu pre kupovine? Jedino da gledas na netu kako menja ekran, pa da vidis ima li ili ne.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od servis.kompa »

Nisi ti menjao touch nego staklo. Na amoled displejima touch je sastavni deo displeja i menja se samo staklo.
Ako touch ne radi mozes ti zameniti staklo touch i dalje nece raditi. Kako to izgleda kada se tako uradi imao sam priliku da vidim ali istina je da radi pa kome je imperativ samo da bude jeftino i da radi moze i tako. Jedino sto te rucne metode stvaraju blaga ostecenja polarizacione folije a hoce lcd i da kvrcne.

Da li je staklo zalepljeno lepokom po celoj povrsini ili ne u princimu se lako provali. Kada ga kucnes cuje se da li je fiksirano celom povrsinom ili zalepljeno samo po ivicama. Isto tako ako ga malo pritisnes i dodirne lcd i napravi se onaj "vodeni otisak" koji polako nestane cim popustis pritisak znaci da je izmedju stakla i displeja vazdusni prostor.
Kada se lepi celom povrsinom tog efekta nema i po pravilu su ti tacevi dosta fluidniji u radu.
Danas prakticno svi iole skuplji i kvalitetniji modeli imaju lepak celom povrsinom. Samo modeli iz najnizeg cenovnog ranga imaju posebno odvojen touch.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: ВАЗДУХ ИСПОД СТАКЛА!

Post od brankisha »

Da pitam servisera. Dobio sam kaljeno staklo uz telefon ali sam morao sam da ga stvaim. Pri prvom pokusaju malcice ga iskrivim i odlucim da ga skinem.
Pogledam na jutjubu i svi pisu da staklo treba da se prebrise alkohlnom krpom. Nije problem. Prebrisem ali mi sad ostaju glekice od vlage ili ako ne ostanu one onda se vidi trag brisanja. Zalepio sam opet staklo ali se ipak malo vidi da nije bas to to.
Kako da ispravim gresku?

Odgovori