Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
sg12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2017. 22:41
:: s2

Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od sg12 »

Pozdrav svima! :) Nov sam na forumu pa ne znam kako sve ovo funkcionise.Potrebna mi je pomoc,a nadam se da ce i drugima eventualno biti od koristi.Naime odneo sam telefon u servis,ali mi je serviser vratio telefon nakon par dana sa pricom da od njega nema nista i da mogu da ga bacim.Odnesem telefon u drugi servis,kaze mi covek da je kvar bio krajnje jednostavan za popravku i da bi cena popravke bila 10-15 evra(da nije unakazen).Kvar nije unistio telefon vec prvi serviser koji je takvo cudo napravio da telefonu vise stvarno nema pomoci.E sad,zanima me da li ja mogu da uradim bilo sta (da se zalim,trazim nadoknadu) ili samo da nazovem gospodina i zahvalim mu se?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od Evindzer »

Prvo odnesi u još jedan servis, da bi bio siguran šta je zaista istina. Onda, ako je prvi serviser zaista uništio telefon, ja bih mu se zahvalio veoma i dugo. Ili kupi novi telefon i zaboravi na popravku, zahvaljivanje i ostalo, i nastavi da živiš svoj život.
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 11. Okt 2017. 18:24, izmenjeno 1 put ukupno.

sg12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2017. 22:41
:: s2

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od sg12 »

Hvala na brzom odgovoru!Odneo sam telefon u drugi servis,ponovo ista prica,samo ovi malo vise naplacuju.Sto se kupovine novog tice,ja bih to najradije,ali nema se. :(

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od somi92 »

Mozes lepo da odes kod servisera i naplatis mu sve

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od sugarcoated_ass »

^ A kako to misliš? Ako su neke huliganske fore može samo da naje*e više nego što je i ovako prošao...

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od siki069 »

Koja marka telefona?
Koji grad?
Koji serves?
Koji kvar je bio na telefonu?
Jesi telefon kupio kao nov ili polovan?
Možda je već bio sjeban i pre prvog majstora.

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od Zemun »

Ja bih iskreno otisao i trazio nadoknadu za lose servisiranje, naravno lepo i stalozeno, ako se ovaj buni nazoves inspekciju, ako krene da ti preti nazoves policiju koja mora da izadje na svaki poziv.
A to sto neki klinci misle da mogu da izadju i da divljaju bolje odmah da zaborave, nije ovde divlji zapad ma kako neki se tripovali da jeste i citali svakve gluposti po novinama.

sg12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2017. 22:41
:: s2

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od sg12 »

U pitanju je p10 lite,kupljen je nov,dugme za paljenje nije radilo kako valja.Ispostavilo se da je covek lemio pinove,a posto je to radio rucno(ne treba da vam pricam koliko su sitni pinovi),zalemio ih je nekoliko i napravio kratak spoj.Malo teze da bi mogao da uopste radi da je to od ranije,slozicete se.Covek mi je samo rekao da od njega nema nista,da je kvar velik i da "ako se odlucim da ga popravljam,mozemo da vidimo nesto",nije rekao ni okvirnu cenu,niti bilo sta drugo.Naravno otisao sam po drugo misljenje,a ostatak znate.
Hvala vam svima,naravno da nisam planirao nikakve huliganske fore,ali mislim da imam pravo na nadoknadu stete.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od skar »

kod P10 lite taster paljenja ide na flet kabal koje se kaci na plocu,
ne znam stvarno sta je tu mogao da lemi?
poznato je da kod nas uglavnom servisi jedno druge pljuju kako bi nahvalili sebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Pomoc,telefon unisten prilikom servisiranja

Post od servis.kompa »

@sg12 ,
I da je tako kako kazes, da je prespojio "neke" pinove na tom fleticu ako je recimo menjao samo taster u nedostatku novog fleta tesko da sta tu ima da se spoji da bi napravio neku drugu stetu na ploci. Moze da ne radi ili ako se prespoji da resetuje telefon u krug, nista fatalno.

To si trebao odmah da resis kada si preuzimao telefon iz tog prvog servisa.
Ako si ostavio telefon koji pali ali slabo radi on/off a on ga nije popravio trebao si da zahtevas da ti vrati telefon u stanju u kojem je i bio ako vec nije uspeo da ga popravi.

Ako telefon pre odlaska u servis nije radio tj. nije reagovao na on/off taster onda se nikako ne moze tvrditi da ga je on unistio jer je mozda ploca vec bila mrtva (ako je uopste mrtva).
Ako telefon nije palio da li je reagovao na punjac i palio displej?

Puno je tu raznih ako i nemoj da olako da prihvatis pausalne ocene drugih, onako od oka, da si dosao kod mene kostalo bi te 10-15e a da mozda nije ni proverio neke osnovne stvari nego prosto video da je neko nesto ranije radio i odmah neke seljacke price i prodavanje magle.

Sve u svemu, tesko je nesto pametno reci jer su ovde iznete informacije sture i nepotpune.

I da, ako je telefon kupljen nov onda ima garanciju, zasto nisi nosio u ovlasceni servis?

Odgovori