Poziv iz aplikacije poruke

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Jelena P. Pavlovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2018. 13:23
:: Samsung

Poziv iz aplikacije poruke

Post od Jelena P. Pavlovic »

Molim za pomoc, ako neko zna, sve sto sam znala sam pokusala.
Imam Samsung telefon. Odnedavno, ako zelim da iz aplikacije Poruke (znaci bas obicne poruke) uputim poziv nekom klikom na slicicu slusalice u gornjem desnom uglu, on me vise ne upucuje na obican poziv nego uputi Viber poziv i tako kod svih kontakata. Ne znam kako se to desilo, jako mi smeta i ako neko ima ideju kako da vratim obicne telefonske pozive kao default.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Poziv iz aplikacije poruke

Post od artifex »

Udji u Podesavanja telefona i u meniju nadji 'Aplikacije'. U listi aplikacija nadji 'Viber' i klikni.Tu nadji 'Otvori podrazumevano' i obriši sve.
Sledeći put kad iz 'poruka' stisneš na slušalicu izaberi 'Telefon', ne 'Viber'.

Lakša varijanta je da na početnom ekranu stisneš i zadržiš ikonicu 'Vibera' i izaberes 'Info o aplikaciji'. Opet tu nadji 'Otvori podrazumevano' i obriši sve (Open by default-> clear defaults)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Poziv iz aplikacije poruke

Post od Drafer »

da, a kada sledeći put biraš kojim programom ćeš nešto u budućnosti otvarati u ovom slučaju viber ili call, pored toga što ćeš dobiti dve ikonice dole obrati pažnju i na ono ˝ne pitaj sledeći put˝ jer ako to klikneš posle nema biranja već opet kao što gore kaže kolega da mu očistiš podrazumevano otvaranje.
Android 12

Odgovori