6630, formiranje baterije

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

6630, formiranje baterije

Post od vlaki »

Imam jedan mali problemchic... Kupio sam n6630 pre par dana, i formirao bat 3 puta po 12h, iako je Li-polimer, mislim... :unsure:
Tako su mi rekli u servisu da bi bat bila bolja...
Ali, shta se desilo, koristio sam phone maximalno i ispraznio se za 12h (opravdano)... 2. put sam ga isto tako 'testirao' i istroshio se za manje od 12h, ali 3.put ga nisam pipnuo od 18:30 uveche pa do 09:30 ujutru i bila je puna bat...
E kad sam pocheo malo da se zezam, par slika, 1 video zapis i par porukica i cimanja, on se ispraznio, tako da je izdrzao otprilike 24h(znachi do 20:15 tog dana)...
Chitao sam postove i mislim da je reshenje u flashu, ali par saveta bi dobrodoshlo... :roll: :roll: :roll:

Hvala unapred! ;)

Pozz! 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa kao prvo,nema shta da se formatiraju te baterije ?? Mozda si prepunio ti tu tvoju bateriju a? Deshava se to,previshe je punish i na kraju baterija padne ispod nivoa,na kraju ne mozesh ni da ga upalish vishe...

A i ne znam koliko ochekujesh od te baterije,meni traje pola dana - dan maximalno ali koristim fontele...Kad ne koristim ko zna koliko bi dogurala,to se josh nije desilo... :D

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

pa 36h min... :D
Pa chitao sam sve teme skoro o ovom phonu pre nego shto sam ga uzeo i svi kazu da ne treba da se formatira, ali kad sam otishao da uzmem phone, ovi iz servisa mi rekli da treba da se formatira 3 puta 12h! :disgust:
kao, fora, to je najbolje za njega... :?
i poslushao sam ih...
ali sada mi se chini kao da se previshe brzo troshi ova baterija...
ti ga maximalno koristish (n6630) i traje ti dan maximalno??? :blinky: :o :blinky:
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma oni to uvek kazu,eto...bolje da kazu naprzenim kupcima nego posle da im dalaze kao niste mi rekli da treba da se formatira,sad mi fon ne radi zbog toga i bla bla...neki ljudi su nedokazani,i kao SERVISER im je rekao da treba i to je tako i nema shanse da ih ubedim u suprotno,a taj serviser/prodavac blage veze sa zivotom nema... :angry:

vlaki, nemoj mene da uzimash kao merilo jer ja puno pricham,shaljem poruke i tako to pa u toku dana promenim 2 baterije na 6630... Nek ti kaze neko ko ga umereno koristi,al to ce biti otprilike dan-dva...ne mozesh da ochekujesh neshto mnogo vishe... :wink:

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Vlaki nemoj da brines, Dexter je u pravu,na ovom telefonu baterija i ne moze da traje dugo,meni ova baterija traje oko 12 sati kada ga koristim mp3 i filmovi, pa max 48 kada ga bukvalno ne pipam. Sada sam uzeo jos jednu ali ona je neka fus,madjarska ona se isprazi i za 8 sati... Mada zanimljivo je da se ona i puni samo 2 sata, dok ova prva 3,5 ... Pozdrav
6630

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

3.5 sata ti se puni bat ?? :? Moje su obe original i nikad im nije trebalo toliko da se napune... :dry:

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

e pa vidite, u tome je i problem, shto se puni toliko dugo, a kratko traje... :disgust:
nego, pored ovog sa baterijom imam josh jedan problem... Instalirao sam neki anti virus da scaniram phone ali prilikom scaniranja javio mi da nema dovoljno memorije, pa odem na pc suite, file manager i vidim neka dva dokumenta u $$$ file-u!!! :wacko:
ti fajlovi su mi inache zauzeli celu memoriju u phonu pa mi javlja svake dve sekunde da obrishem neshto... Kad sam ih izbrisao preko kompa poshto drugog nachina nema, opet sam hteo da scaniram, ali opet isto... pa baguje, pa nervira, i na kraju sam morao da ga ugasim...
Shta da radim?
Zashta sluzi backup?
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Da, punjac je spori,ona kockica, video sam na forumu da je toliko jos kod par ljudi, :) zato mi je jako bitno da saznam za taj externi punjac,prava je muka 3,5 sata bez fona :)
6630

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Koliko se puni baterija zavisi od punjaca...sa N6680 dobila sam spori punjac i trebalo mu je bas toliko, 3,5 h, da se napuni...sad na N70 imam brzi punjac i punjenje traje oko 1h... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

E da i mene to zanima,naime u c:\temp imam fajl TMP10217.$$$, nekad ih pude vise .$$$ ,i bas mi jedu prostor do 1,5 mb, a kada ih obrisem sve je normalno. Backup ti zapakuje trenutno stanje memorije na c:, meni je jako korisno jer kada mi se nakupi gluposti, formatiram fon tz. Hard reset, i preko backupa vratim one programe koji su mi bitni...
6630

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Ovaj, meni bat drzi najvise 3 dana, a cesto se desava od ujutru do uveche. Puni se manje od 2h. NISAM formatirao nista... Samo sam ga napunio i ispraznio skroz na pocetku...

Subjektivno misljenje: NE treba ti antivirus!!! (igraj na srecu :wink: ). Jedino ako bas bas bas puuuno ides na net, i otvaras nove stranice. Ali ako ides uvek na iste, i samo proveravas postu, a ne download-ujes nista, onda ti ne treba antiv. samo zauzima memoriju.... :wink:

:)
...shit happens... keep d smile!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

meni se nijedan fon nikad nije punio preko 1.5h ili do 2h max sa sporim punjachem... :roll: 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bela napisao:E da i mene to zanima,naime u c:\temp imam fajl TMP10217.$$$, nekad ih pude vise .$$$ ,i bas mi jedu prostor do 1,5 mb, a kada ih obrisem sve je normalno. Backup ti zapakuje trenutno stanje memorije na c:, meni je jako korisno jer kada mi se nakupi gluposti, formatiram fon tz. Hard reset, i preko backupa vratim one programe koji su mi bitni...
Sa tim back up-m ti vratis i sve te bespotrebne fajlove koje si obrisao sa hard formatom...najbolje je posle formata ponovo instalirati sveze aplikacije i programe...Jeste da je to malo tezi nacin...ali ti sigurno rastereti telefon... ;)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Pa to i kazem, dakle uradim hard format i instaliram sveze aplikacije pa onda back up, pa imam snimljen cist sistem, tako da posle ne moram da se cimam... A sem toga prvi put kada sam radio hard format, nesta sam zeznuo tako da nisam pre toga imao back up, ne znam sta bih :) pozdrav
6630

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bela, nemoj raditi taj back up...sacuvaj samo fajlove koji su neophodni...kao sto su...kontakti i kalendar (postoje programi koji rade back up samo tih fajlova) i mozes sacuvati podesavanja za MMS...ali sve ostalo treba da skines sa fona, jer taj back up C: -a , koji ti vratis sadrzi i te fajlove koje ne treba da vratis...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

a kako da uradim hard format???
da li je ispravno to raditi? :unsure: :unsure: :unsure:
Mislim da je uredu sve sa bat... Traje 'vec' 16h, uz korishcenje mp3, slika, video zapisa od otprilike 9, 10h ujutru pa do 16h, i ostalo mi josh 3 crtice... :wink:
ninolina, da li se isplati to raditi?
Neshto mi baguje phone u poslednje vreme, pa mislim da sam 'navukao' neshto... Drug mi kaze da je to normalno kao kod kompa kad instaliramo neku igricu, pa malo kochi... :dry:
i, ako je moguce, kako da krenem sve ispochetka?
format na mmc i na phonu, ili... :smutny:
kao shto se vidi iz prilozenog, stvarno ne znam shta da radim... :smutny: :smutny: :smutny: da li da ostavim da radi tako kako jeste sada, ili malo da mu 'pomognem' da radi bolje, shto bi i zeleo... :roll:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

ninolina napisao:postoje programi koji rade back up samo tih fajlova) i mozes sacuvati podesavanja za MMS
Jel znas mozda neki program za cuvanje GPRS i MMS parametara, i ja se nosim mislju da formatiram fon jer od kad sam stavio 512Mb i napunio ga aplikacijama i muzikom poprilicno se usporio.
Inace meni baterija drzi 2 dana a ako ga bas malo koristim izgura i 3, punim sa sporim punjacem, kad punim sa brzim nema sanse da sastavim 2 dana dok mojoj drugarici sa sporim nikako nece da se napuni i mnogo se brzo prazni a sa brzim drzi 2 dana bateriju i puni se za 1,5 sat
HOX Titanium gray

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vlaki, format fona i treba raditi s vremena na vreme...kad osetis da se usporio i kad ga tovaris konstantno novim aplikacijama pa cesto instaliras i uninstaliras programe, jer se tada pojavljuje sve vise tih zaostalih fajlova koji nicemu ne sluze, osim da uspore telefon...

Format je najbolje raditi uz pomoc Card readera...Znaci...sacuvas Kontakte uz pomoc programa Smart V Card, sacuvas podatke iz kalendara uz pomoc programa Smart V Cal, i te fajlove koje naprave ti programi sacuvas na kartici...Uz pomoc FExplorera nadjes fajl MMSSettings.dat, pa mozes i njega da sacuvas mada nije neophodno...Ubacis karticu u Card reader...skines slike, muziku, video snimke i filmove u neki fajl na kompu koji mozes da nazoves npr. Back up...Zatim izvadis Sim karticu i MMC i odradis format telefona...verovatno znas kako se to radi...Zatim vratis MMC u telefon...uz pomoc onih programa vratis podatke u kontakte i u kalendar...zatim formatiras i MMC...potom ubacis MMC u Card reader, vratis slike, muziku, video i filmove...vratis MMC u telefon i instaliras iznova sve neophodne programe... 8)

mkbv, jedino sto mozes da uradis za bateriju je da nadjes negde da kupis BL-6C bateriju...ona ce ti trajati oko 50% duze nego ova koju trenutno imas u fonu, a to je najverovatnije BL-5C...Mada ove 6-ice sad kao da nema nigde...i ja je trazim bezuspesno...
A kad bateriju punis sa sporim punjacem normalno je da duze traje...tako da ako ga punis nocu, nije ti ni vazno koliko dugo se puni (3,5 ili 1,5 sat) pa iskoristi da ga sa sporim i punis...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

w74
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 02:57
Lokacija: makedonija

Post od w74 »

koliko ampera je bat koliko je punjac pa to je to sta zavisi koliko vremena traje i se puni, ipak zasisi i koliko je jak ili dobar signal ako je slabiji onda brze prazni bat, a i ono e bitno koje oznake ima bat, ja imam d750 i stavio sam drugu bat posto prodajem bat i mobilne i sve i svasta za mobilnima pa sam primetio da onu koju prodajem traje manje za oko 20-30 procenta u sporedbu sa onu fabrickom ali sta se desilo poslije 2-3 nedelje koristenje onu slabiju bat pokazala se skoro ista kao i fabricka ??? sta znam mozda se oformila u teku koriscenjem
spodelite znanje drugima kako bi nekad pomogli i sebi :)

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

@ninolina, jedno veliko hvala!!! Ali delom ne razumem... :oops:
Jel Card reader program koji se instalira u phone ili komp, ili je prikljuchak u koji se ubaci MMC?
I, da, ne znam kako da uradim format phona, poshto sam potpuno nov u ovome, ali 'polako' ulazim u fazon... :roll:
Kad budesh mogla, pojasni mi malo ovo i poshalji mi na pp ili ovde adresu sa koje mogu da skinem potrebne programe...
Hvala!!! :wink:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

Odgovori