Kako dekodirati nove Nokie...

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Kako dekodirati nove Nokie...

Post od 6630 app »

Nasi serviseri pa nas covek i radi samo dekodiranje tih modela,o coveku koji radi dekodiranje BB5 pevaju pesme na sirooko svi stranci i ostali i cekaju da se smiluje i da pusti i nama ostalim smrtnicima da to radimo,licno ne vidim sto bi to uradio ali ... cudni su putevi Gospodnji.Ako nabavljas po povoljnim cenama onda ti nije problem platiti 60-90e za dekodiranje tih modela.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Ako imas mogucnos da karticom placas,mogu ti ostaviti sajt gde mozes dobiti unlock code za telefon po ceni od 5e. Nisam probao,ali bi trebalo da radi,posaljes imei,i jos neke podatke sa fona,platis i oni odrade posao :P . Ne razumem se bas, :unsure: ali ti onda satro ukucas taj kod gde treba i otkljucas... moze li jos neko da kupi te kodirane telefone,ili je to samo preko veze?
12 godina na forumu!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,da,kako da ne rade!To jos NIKO u svetu ne radi sem Dejana,a takvih sajtova ima ohohoooo... :uhuh:
Samo treba pogledati neke strane forume i na skoro svakom ce te naci neki spisak takvih sajtova koji kazu:"Dajte pare,sacekajte nedelju dana da nam jos nekoliko hiljada ljudi plati pa ce mo zbrisati i ugasiti sajt a vas ko sisa",samo naravno malo uvijeno!
I jos dodaju vasu e-mail adresu (uz hiljade ostalih) na neku spam listu,naravno profitirajuci i tu prodajom vase imovine tj e-mail adrese!
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ja pitah jos ranije ali niko da odgovori, jel video neko da je taj Dejan otkljucao neki telefon ili je to samo prica???
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

"taj Dejan" je Dejan Kaljevic.Legenda i Bog mobilne telefonije(Nokie posebno).Vidis postoji jedan problem u tom tvom pitanju.Taj covek ne radi vise dekodiranje nego samo "razbija".Pise programe i prodaje ih onome ko naj vise ponudi.Imam utisak da on binarno i misli :)
Da bi video telefon koji je on uradio treba da vidis jedan od 1000 ili 10000 tel koji su na trzistu.Licno Dejana poznaje samo mali broj ljudi.Tako da je mogucnost da se vidi ono sto ON radi mala.Ipak njegovi rezultati govore za sebe.A kako vec duze vreme kola prica da je program krenuo u zivot(a tako je to obicno bivalo do sada) znaci da ima istine u tome.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Cool prica ili ne istinita je i traje od 98' 8)
Pogledaj malo Dejanov page pa vidi sta je on napravio(programe)
http://users.net.yu/~dejan/

Legenda zivi!
(secamo se mi stariji koji smo malo duze u ovom poslu)
Lepe pare je on doneo svima nama svojevremeno svojim znanjem i umecem :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Znam o kom Dejanu je bila rec, ali ja sam covek koji ne veruje necemu dok ne postoji jasan dokaz da je to nesto tacno, a ovo su za sada samo price ( pogotovo kada se uzme u obzir da smo mi narod koji voli da preuvelicava i da pravi legende tamo gde ih nema)... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kako bi ti onda akki objasnio da SAMO u Srbiji mozes ladno da udjes u radnju,kupis fon sa,na primer,Orange mreze,ubacis svoju MTS ili Mobtel karticu i uzivas!?Dal je on Dejan ili Milan ili Zoran ili... ili je mozda neka Ivana,Jelena... pa koristi Dejan kao pseudonim,nama nije vazno,samo je vazno da mi imamo srecu da neko nas to radi,samo sto na zalost mnogo naplacuje ali...
Pozdrav 8)

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Pa i ja sam bio jedan od tih koji nije verovao :roll: pa sam se uverio ali lik jeste fantom i genije i svi koji ga znaju su srecnici :( kupi telefon koji je dekodiran ili kako god i uzivaj :D 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Lomnica, pricas o BB5 telefonima ili uopsteno??? Da ponovim, JA nisam video, niti cuo da je neko dekodirao BB5 telefon, mislio sam da se o njima prica...
To da mozes samo u Srbiji da qpis u radnji stoji, ali da se u inostranstvu mogu qpiti dekodirani telefoni mogu i to za mnogo manje pare nego sto je to kod nas, samo sto je tamo daleko lakse qpiti original ili potpisati ugovor i dobiti tel besplatno ili za smesne pare...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislio sam a samo o BB5 Nokiama i pisemo,valjda je tema o njima!? :?
Moze da ti dekodira provajder,takve telefone u insotranstvu i mozes da kupis,kome je istekao polu godisnji ili godisnji ugovor pa proda!Ako se uzme preko ugovora,i hoces odmah da ga otkljucas,moras da im platis telefon!
BB5 telefon je,najprostije receno,bez detaljisanja,podvrsta Nokia telefona (6630,6680,N70,6280...),i zastita BB5 Nokia je teska za ponisiti pa ga samo nas Dejan zasad dekodira i to do revizije 2.20,reviziju 3 jos ne radi niko!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

akki napisao:Ja pitah jos ranije ali niko da odgovori, jel video neko da je taj Dejan otkljucao neki telefon ili je to samo prica???
Dejan bleji chesto u Meku na Vidikovcu...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

:lol: :lol: :lol:

Ljudi, vi ste svi poludeli! Pa bilo ko mozhe da otkljucha bilo koju Nokiu. Chak i vi, ali par likova koji su shvatili o chemu se radi sa BB5 necje da vam ispomognu... u krajnjem sluchaju i zashto bi...

Znachi, odgovor glasi Linux + mozak, jako je prosto, siguro ima bar par servisera koji su "ukrali" ideju sa jednog ruskog foruma, gde smo se mi ubijali mesec i kusur dana da shvatimo izvor problema. Mozhda smo mi koji idemo preko ove force malo gloopi, ali stvar radi.

A ovi komentari tipa "samo jedan lik zna kako se to radi"... "vechita misterija"... :lol:
U susret novim izazovima...

analysis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Uto, 27. Jun 2006. 02:30

Post od analysis »

Ludak napisao: Znachi, odgovor glasi Linux + mozak
A zasto LINUX? :? Kao veci smo hakeri onda ili sta :lol: :lol: :lol:

[CoRoSiA]
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 03. Jun 2007. 20:57
Lokacija: Backa Palanka
Kontakt:

Post od [CoRoSiA] »

ej ljudi aj dajte mi broj od tog Dejana Kaljevica i adresu u beogradu da ga nazovem da mu posaljem telefon.Unapred Hvala. :roll:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

[CoRoSiA], :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pročita li ti išta od ovih postova?
Njega poznaje možda 2 ili 3 čoveka na svetu a ti bi njegov telefon da ti neko da na forumu?
:lol: :lol: :lol:
Mislim da bi i neke druge službe to rado videle :P
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

[quote="gameforce"][/quote]

Poznaje ga onaj ko i treba da ga zna!
Čovek radi uslužbi! :oops:

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka naročito onih iznad tvoje!!!
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori