Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

servis.kompa,

Slazem se....Srbija :smutny:

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Chaki »

Videcemo samo da se otvori fon i da se lepo upasuje to sto strci malo gore kod senzora i da ne zeza senzor i to je to. U sustini fon sljaka perfektno sem toga, ta zuckasta mrlja je bas bas mala u cosku dole i ne primeti se dok se bas ne zagledas. Ali za 17000 mora da bude sve kako treba. Ali ocigledno ne moze.

Da je MOJ telefon, ja bih imao zivaca svaki dan da im budem na grbaci ali devojci se smucilo vise...zato se lepo ovde sve vidi pa onda razmislite lepo da li cete ici u ovlasceni ili lepo kupiti ekran kao sto neko rece pa otici kod nekog ko to provereno radi i pedantno i odraditi.
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Ti ovlašćeni servisi imaju uvek opravdanje i ledja iza sebe. Po meni je mnogo bolje otići kod proverenog privatnika majstora koji od toga živi i koji ce se truditi da ostavi dobar utisak, jer to je njegova najbolja reklama a biće zadovoljni i mušterija i majstor. A i proćiće se jeftineje. :D

milossm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 22:58

Re: Servisiranje-pitajte

Post od milossm »

Imam staru nokiu 6310i i pojavio se problem sa ekranom tj pojavile su se vodoravne linije na ekranu,da li mi moze neko pomoci?probano je sa 2-3 druga displeja ali isto se javlja...da li neko zna sta moze biti?hvala

meda011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 27. Jun 2007. 12:08

Re: Servisiranje-pitajte

Post od meda011 »

Da li može da se otključa Alcatel OT Fire (4012x) uzet u Telenoru?

SasaZMN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 22. Jan 2014. 18:42
:: nokia
:: nokia

Re: Servisiranje-pitajte

Post od SasaZMN »

Pozdrav svima,muka me natera da se registrujem :D

Imam problem sa Nokiom E7,pa bih bio zahvalan ako bi mi neko preporucio dobar servis i povoljan za popravku. Otisao mi je konektor za punjac,koja je cena okvirno popravke?

Unapred zahvalan.

jedanbata
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 17:12

Re: Servisiranje-pitajte

Post od jedanbata »

može li preporuka nekog savesnog servisa (BG centar, NBG, Zemun)
za jednostavnu intervenciju, rezanje mini SIM-a na micro SIM, i uz to da ima da se kupi adapter mikro->mini .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Karticu mozeš i sam izrezati. Za adapter ako se nesnadješ imaš ih na K.P.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

jedanbata,

Eprom servis,Bezanijska 18 Munze Konza :)

kimiBK
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 22. Dec 2013. 16:23
:: htc hd2

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kimiBK »

Imam telefon htc hd2, telefon mi je zablokirao, touch ne radi. Citao sam na raznim veb stranama o tom kvaru. Bas dosta korisnika ovog telefona ima problem isti kao i ja. Dok sam citao, zapazio sam da je jedan clan foruma napisao da je problem u flex kablu, koji se nalazi odmah ispod dugmeta za otkljucavanje (tastera za prekidanje poziva, gasenje). Kasnije (posle jednog pada), na mom ekranu se pojavila jedna crta, na kojoj je gornji deo tamnije boje(kasnije se pojavljuju belicaste crte), a donji je normalan, ali sve se vidi (ako trebam da posaljem slike, reci t). Zanima me koliko bi kostala popravka i sta bi sve trebalo da se menja.
Hvala unapred.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

kimiBK,

Neisplativa popravka,jednom skinut tach sa njega nikad vise nije to to,a koliko sam shvatio ti plus imas i LCD ostecen(jedna crta) ! Takav telefon se moze naci u ispravnom stanju za 50-tak evro...pozz

Jurke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 16:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Jurke »

Pozdrav!

Kupili novu Nokiu Asha 302, i dešava se da gubi signal?! Sve drugo radi, ali recimo kod mame na poslu u jednoj kancelariji gubi signal, mora napolje izaći da bi pričala normalno. Takođe primetih to i neki dan kod nas u stanu isto da se desilo.
Čitao sam da ima neku hibridnu vrstu veze, ne razumem se. Može da se bira GSM, dvojni mod i još jedan, mi stavili na ovaj GSM i opet gubi signal kad je na poslu.

Koleginica ima isti takav i njen u toj sobi ne gubi signal?!?!?!?!?!?!?

Ima li ko ideju za popravku? Telefon je skoro nov, ne bih ga prodavao jer ne želim da nekom uvalim telefon ako može to da se sredi... :(
Nokia N70, Samsung i780

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

Jurke,

Na zalost, jako su male sanse za popravku, pokusajte u nekom od boljih servisa u vasem gradu ! Pozdrav

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje-pitajte

Post od stefi90 »

Molim vas pomognite,pao mi telefon u bioskopu pre par dana i voleo bi da znam posto bi me ovo kostalo i sta tacno treba da popravljam kao i to gde da odem,koji servis a da prodjem najeftinije,iz bga sam.Galaxy s3 je u pitanju evo slike:http://postimg.org/image/6ti3a3fh5/ hvala unapred na odgovorima.Jos vazi garancija pa jel mogu i na to da se vadim?da ne bi platio nista

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje-pitajte

Post od servis.kompa »

Mislim stvarno!
Da li ti zaista mislis da ce ti neko besplatno popravljeti telefon koji si ti razbio!
Odakle ti takva ideja uopste?

Razbio si, plati popravku, prodaj ga u tom stanju ili ga prosto baci.
To su ti jedine tri varijante koje imas.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Servisiranje-pitajte

Post od ilija98 »

Imam problem sa Nokiom C5-00.2,naime na telefonu mi ne radi kamera,radio sam soft reset i hard reset telefona i nista ne pomaze,jel zna neko u cemu bi bio problem?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Servisiranje-pitajte

Post od jerkann »

Pukao mi je dispej na S4. Znači telefon nikad nije ispao do juče nošen uvek u futroli i samo odjednom izvađen iz džepa kad ono crno. Vide se oštećenja na samom displeju dok je staklo bukvalno novo. Koliko je otprilike displej, ako neko zna?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Tako je meni bio pukao displej na n79, sam od sebe. Isto izvadjen iz dzepa od pantalona i vidim pukotina. Moguce da si kleknuo ili nesto slicno a telefon veliki i doziveo je savijanje i eto ga problem.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Servisiranje-pitajte

Post od jerkann »

Deksi, ma to je ćaletov telefon i sinoć celu noć mi se kune da ništa nije uradio. Stvarno ga je pazio i mazio. Danas ga nosi u telenor pa ćemo da vidimo.

codename76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 08. Feb 2014. 21:31
:: gt-s 5830

Re: Servisiranje-pitajte

Post od codename76 »

pozdrav svima,
kao sto rece jedan korisnik u nekom od prethodnih postova, muka me natjerala da se oglasim, pa da krenem:
u petak sam postao vlasnik samsunga ace s5830 (jel sa I ili ne, nemam pojma), android 2.3.7. telefon je kupljen kao polovan, ali stanje je takvo da nema tragova koristenja. uz njega sam dobio samo punjac (hama), pa sumljam da je telefon mozda i "vruc". i jos nesto, ovo mi je prvi android telefon, uopste prvi put se srecem sa tim os.
nego, problem:
prvo: prilikom kupovine ispostavi se da moja kartica (mtel) nemoze, ok kodiran, nema veze, kupio sam si bh telekom karticu dok ga ne dekodiram. odem do servisera, kaze nemoze nesto da odradi, kao nemoze se dekodirati taj telefon... oticu sutra kod drugih ali ovaj me vec zabrino.
drugo: konstantno sam busy.ko god me pozove izbaci ga sa veze i prikaze poruku user busy. meni za vreme poziva nema nikakve identifikacije na telefonu, ni svjetlo, ni ekran, ni zvuk. nakon toga u pozivima vidim dolazni poziv trajanja 0:00. jos da spomenem da sms ide bez ikakvih problema, primanje i slanje normalno.
ja se iskreno nadam da je problem u nekom blokiranju poziva, ali nisam nasao takvu opciju u telefonu (ipak mi je ovo prvi android), par kolega koji imaju slicne telefone sam pitao za pomoc ali nista.
eto, pa doktore grga, ili ako ima jos neki doktor, profesor, ma dovoljan mi je dobar serviser, ako mozete da mi date neki savjet. nadam se da necu morati slusati: auuu, ovo se ne moze lako dekodirati, prvi put to vidim, ne isplati ti se to popravljati, dacu ti ja 10E pa da imam za djelove.

unapred zahvalan na pomoci

Odgovori