Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od skar »

koji ti je telefon ispao...
malo detaljnije pojasni,ovo mi se cini da ce morati u servis,jer je verovatno audio kolo otislo na ploci

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Nikola Vapa/CA »

Ako moze savet strucnjaka.Sta mi je ciniti sa potpuno novim telefonom Samsung A5,koji je nakratko upao u vodu,odmah izvadjen i tretiran po savetima sa neta o postupanju kada se telefon okvasi.Nista ne pomaze,ne daje znake zivota.Serviser kaze da je otisao procesor i nudi 70 e za telefon (za delove).Nisam pristao,cini mi se malo,ne znam da li je isplativa popravka,da li je moguce nabaviti delove i popraviti?Sta predlazete da uradim?Ima li ko slicno iskustvo?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Kakvi saveti takav i rezultat. Svi ti saveti o susenju, pirincu i slicno je gomila gluposti koja za rezultat imaju bas to, da upropastite vas uredjaj ako je u njegovu unutrasnjost usla voda. Prosto receno, samo osusiti telefon nije dovoljno u tim prilikama.
Znaci nisi na vreme uradio sta si trebao (odneo sto pre u servis) i sad sta je tu je.

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: Servisiranje - pitajte

Post od nemanja.reljic17 »

Puklo mi ke staklo a ujedno i ogrebana lajsna na Samsungu S4. Je l moze to da se promeni?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Samo staklo? Displej radi normalno? Ako je odgovor DA, inda moze i u kompletu se menja staklo i lajsna, mislim da je oko 40€ u NS u nekim servisima.
Ali ako ti je i displej pukao, onda nemam predstavu koliko bi te ta igranka kostala.

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: Servisiranje - pitajte

Post od nemanja.reljic17 »

Nije displej pukao.

Bjerg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2015. 16:17
:: J5 2017

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Bjerg »

Sta se desava ako pukne displej,koja je razlika izmedju pucanja displeja i stakla.Ispao mi je LG L Fino,staklo ili sta vec je puklo u gornjem desnom uglu,ali ima par linija na ostalom delu ekrana,kada ih pretisnem pojavljuju se neki crni krugovi.Sve normalno radi.Sta sada trebam da promenim?Takodje bih hteo da promenim i lajsnu ako moze,posto sam u gornjem postu procitao da da se moze promeniti,a i ako moze i poklopac od baterije bih zamenio.Koliko bi me sve to kostalo.A da napomenem da se staklo koje je polomljeno u gornjem desnom uglu pomalo skida kada prstom prodjem preko njega.To je trougao otprilike 1.5cmX1.5cmX2.25cm.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Prilicno je prosto, displej je ono sto prikazije sliku, najprostije receno. Ako nemas sliku ili imas bilo kakve nepravilnosti displej (ili ti LCD) je neispravan.
Kada samo napukne staklo displej normalno prikazuje sliku i tac normalno reaguje onda se na nekim telefonima moze zameniti samo staklo ali ne na svima. Na nekima se menja tac jer je to jedan deo zajedno sa staklom.

Tebi ocigledno treba zamena LCD+TOUCH+FRAME posto hoces da se zameni i lajsna (frame). S obzirom da zelis i poklopac baterije postavlja se pitanje isplativosti popravke.

Bjerg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2015. 16:17
:: J5 2017

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Bjerg »

Ma samo sam za cenu hteo da pitam,staklo cu sigurno menjati,nego sam hteo da vidim i cenu ostalog.Koliko ce to pojedinacno da izadje?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dexter »

Skup je L Fino za popravku, mislim da je komplet oko 60e.. S'obzirom na njegovu cenu, popravka nije jeftina.

Bjerg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2015. 16:17
:: J5 2017

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Bjerg »

Eh da je meni ispao...Nego prijatelju...Moj telefon naravno.Prvo sam razmisljao da ga gadjam njime :lol: ,pa sam odustao,a on se ponasa ko da se nista nije desilo.Jos mi reko javi mi koliko kosta ekran dacu ti u toku nedelje toliko.Cim sam mu reko 60e poceo da se pravi lud haha.Ni izvini da kaze.Pricao sam sa jednim prijateljem koji je isto polomio ekran na Idolu,reko mi je da ce raditi tako nekih 2-3 meseca,posle ce krenuti da zeza.Da li je to istina?Nov fon mogu kupiti tek decembra,jer mi tad istice ugovor sa telenorom.
PS Doneo mi je polovinu sume,nisam mogai da prihvatim.Znam da mu je zao,a sa caletom sam pricao,tako da cim crkne ovaj Fino uzimam nesto novo.Javljam vam se tada.Cao :D

alexdelpiero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 19:52
:: samsung s3
:: samsung j5

Re: Servisiranje - pitajte

Post od alexdelpiero »

Da li znate gde mogu da nabavim polovan displej od samsung s3 Neo ? Hvala unapred

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Delovi za L Fino su relativno skupi ali su i dobri sto se kvaliteta tice tako da nema istine u tome sto ti prica tvoj poznanik.

On je verovatno isao na neku jeftinu varijantu i menja samo touch koji verovatno nije nekog kvaliteta i sada ima problem.
Te jeftine varijante uglavnom ni vizuelno ne zadovoljavaju a kvalitetom posebno.
Za idol modele sa org delom nema nikakvih problema sve dok se ponovo ne slome :)

Nisu skuplje popravke bez veze skuplje!

Bjerg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2015. 16:17
:: J5 2017

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Bjerg »

Ma ne zamenjen ekran,nego polomljen ekran da zna da zeza posle par meseci.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Servisiranje - pitajte

Post od somi92 »

Ljudi pomagajte, telefon mi je prso , totalno, znaci igrao sam igricu i samo odjednom je krenuo da se restartuje, i kako digne sistem, udje na home screen, opet se restartuje, i tako ceo jebeni dan, uspeo sam da ga iz recovery hard resetujem, bio normalan 10 min, i opet krenuo da se restartuje evo opet nekih sat vremena...

Bukvalno kad mi izbaci home screen ne mogu da kliknem nista, ni da ga otkljucam, samo restartuje, i ako ga ne pipnem, on se restartuje, evo ceo dan, suzdrzavam se da ga ne razlupam, prvi put vidim i cujem da se desava ovo sa telefonom...
Ni na komp ne mogu da ga prikljucim jer se stalno restartuje, pa ga cas vidi, cas ne vidi... Bas ne znam sta da radim

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Servisiranje - pitajte

Post od somi92 »

Da dodam, pustio sam ga bio da se oladi, opet pokrenuo, kao bio normalan par minuta i vrlo brzo opet poceo da se greje i opet krenuo da se restartuje...

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Zile995 »

https://www.youtube.com/watch?v=4HXLdgfI14I

Maticna najverovatnije :( Vidim i na xda se zalilo par njih.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Servisiranje - pitajte

Post od somi92 »

Jeste, to je to... do mojega.............................................................

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Tipican slucaj kada se uredjaj u radu resetuje, uglavnom jace opterecen kao sto je slucaj sa igricama, je da je doslo do problema najverovatnije sa memorijom ili eventualno procesorom. Popravke se isplate uglavnom kod uredjaja koji su dosta skupi a popravka svih slabijih i srednjih modela je neisplativa.
Ako nemas vazecu garanciju nije dobra situacija.

ikvrga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2016. 16:01
:: HTC

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ikvrga »

HTC desire 820, poceo je da me nervira.

Kad kucam poruku (bilo gde), zastane na neko slovo koje pokusam da ukucam i na kraju ispise krajnji znak (znak koji se dobije drzanjem slova i izborom tog znaka).
Generalno, u svemu tako zastane na sekundu ili dve, prilikom menjanja aplikacija ili prebacivanja na "desktop", ili bilo sta da radim na telefonu.
ALi me najvise nervira kad kucam poruke.

Sta mi je ciniti?

Odgovori