Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Zamena naprslog stakla na iP6s plus se menja sa sve ekranom?
Zna li neko koliko to košta u nekom servisu koji nije iStyle?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Nećeš naći original, samo kineza koji je žali Bože kvaliteta.
U AppleStore je valjda oko 170€ I na licu mesta odrade zamenu. U iStyle se menja telefon i isplata je maltene koliko i nov da si kupio.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Servisiranje - pitajte

Post od araphel »

Ja sam imao sličan problem, i ima servisa koji će ti staviti originalni ekran sa nekog drugog rashodovanog iPhone, ali većinom idu kineske varijante. Najisplativije je uloviti neki rashodovani sa čitavim ekranom i naći servis koji će ti to na kraju prepakovati. Ali nije ni to garancija da će sve posle raditi kako treba.

Zvanični servis negde van zemlje je jedino 100% sigurno rešenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Pošto još nije istekla godina dana Apple internacionalane garancije, međutim kvar je nastao jer je brat ispustio telefon, tako da to ne pokriva garancija, zar ne bi trebalo iStyle kao zvanični servis za Srbiju da zemeni ekran sa drugim original ekranom?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Trebalo bi, ali oni ne menjaju ekran već telefon. Jbg, takve instrukcije imaju od Epla, a verovatno da se i njima više isplati ovako.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Znači, budući da u iStyle-u ne manjaju ekran sa staklom, rešenje mu je ili da odnese telefon u zvanični servis u nekoj drugoj drzavi ili da nađe neispravan iP6s plus a kojem je ekrana i staklo ok pa da mu to zamene u nekom servisu?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Pa da, to sa prepakivanjem mu je jeftinija varijanta. Kopija se ne isplati jer katastrofalno izgleda, a nije nešto ni jeftina (oko 70-80€).

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Servisiranje - pitajte

Post od ertz »

Najbolje bi bilo da radis reparaciju nego da ti menjaju sve sa displejem,jer ovi sto nide u servisima su "žnj" klasa.Bolji servisi imaju odlicnu opremu za reparaciju,tako da se nista ne moze primetiti da je menjano,promene staklo,a sve ostalo ostaje originalno. Tri puta je zenin lupan i nosen na rep. kod nas je u RS 130KM.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ivan Cirkovic »

To za reparaciju je tacno, ali treba naci nekoga ko zna to i da ima sa cime da uradi. Ja sam imao cimanje oko menjanja ekrana na samsung s3 neo, pa sam sam odradio zamenu da se nista ne provali i prodao ga. Jedino nisam imao onaj gel da stavim izmedju taca i ekrana sto ide, ali je sve sljakalo lepo. Problem je sto i kada menjaju baterije ne znaju da otvore telefon, a da se ne provali. Mogu da zamislim tek kod zamene displeja gde se rastura ceo telefon... Koji je ok servis u Beogradu da radi bas dobro, posto bih odneo jedan telefon na zamenu baterije?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Ivan Cirkovic napisao:Koji je ok servis u Beogradu da radi bas dobro, posto bih odneo jedan telefon na zamenu baterije?
Meni je skoro menjan ekran na P9 lite. Pošto je pod garancijom Vip ga je slao u ovlašćeni servis ili ti Begram i sasvim dobar posao su odradili i to baš brzo. :)


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

ertz, E sada treba mi neki servis koji je na dobrom glasu. Cenim da bi u BG to bilo oko 200 evra, što je OK, samo još da pronađem servis koji to radi kvalitetno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ertz »

Kada kod nas imaju,kako kazu "najbolje masine za reparaciju",verujem da ima i u Bg.
Nije to toliko skupo,vise od 100e nije,s obzirom da je ovde 70ak evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Servisiranje - pitajte

Post od araphel »

Da ne reklamiram sad po imenu ovde, onaj jedan što ima u Belvilu radi tu reparaciju i ok su cene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

@araphel, hvala ti za info. Sada za vikend ću da svratim i da se raspitam oko detalja.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Zemun »

znemanja napisao:ertz, E sada treba mi neki servis koji je na dobrom glasu. Cenim da bi u BG to bilo oko 200 evra, što je OK, samo još da pronađem servis koji to radi kvalitetno.
Pogledaj cene kod ovih kod Sava Centra, tacnije preko puta SC, Ifix se zovu, ja kod njih menjao bat na 5s, dobio i garanciju.


Evo sad pogledah, trenutno imaju akciju bas za taj model 145 evra sa zamenom.

Tacnije 130 i 15 evra uzimaju za zamenu.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201706 ... dc3947.jpg[/img]

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Za taj novac ima samo kopija displeja za i6s+. Toliko kosta i kvalitetna reparacija.

Org lcd kosta dosta vise i niko ga ne moze nabaviti i montirati za taj novac.

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ostrica »

Izgleda da mi je crkla maticna na lg flex 2... Zna li neko gde se moze nabaviti maticna ili eventualno zna nekoga ko bi otkupio telefon u ovakvom stanju?

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Servisiranje - pitajte

Post od somi92 »

Isti problem se meni desio, jedino da cekas na oglasima neki kom je crkao/pukao ekran, a to ces se nacekati posto nije popularan model... Ja sam prodao tako neispravnog

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ostrica »

Da, pretpostavljam da je tako... za koliko si ga uspeo prodati? Bas mi zao telefona, odlicno me sluzio...

sasa90bn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2017. 20:55
:: galaxy j1

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sasa90bn »

Pozdrav. Imam problema sa punjenjem Galaxy j1 (2015). Kada je telefon prikljucen na punjac neki vremenski period, na ekranu normalno pise punjenje telefona medjutim procenat se ne povecava. Ukoliko ga iskljucim sa punjaca, izvadim bateriju i SIM karticu pa ponovo upalim pokazuje se procenat za koliko se napunila baterija posle tog punjenja. Takodje, ponekad se telefon sam restartuje i pokrene u safe rezimu rada. Kakav moze kvar biti?
Hvala.

Odgovori