Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
dekilioner
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2021. 22:28
:: Redmi 6a

Ekran beo

Post od dekilioner »

Da vas prvo pozdravim. Menjao sam na par starijih telefona digitizer, na nekim LCD za svoje potrebe. Sestra me zamolila da i njoj zamenim na polomljen Honor 9lite.
Naravno moje neiskustvo je došlo do izražaja.
Pokušao sam odvojiti staklo(digitizer) od LCDa, i naravno oštetio. Nije problem što moram sada kupiti i LCD sa digitizerom-tačskrinom. Problem je da li ću sa tim rešiti problem. LCD sam već menjao više puta. Par puta i tačskrin lepio za LCD, ali to su bili stariji telefoni.
Sada kad povežem LCD, pojavi se beo ekran i ugasi se. Mislim da je u početku i zavibrirao tel ali negarantujem. Par sekundi beo ekran i ugasi se.
Šta mislite da li sam uspeo da oštetim matičnu ploču. Fizički nisam njoj ni prilazio kad sam odlepljivao ekran.
Pitanje: dali smatrate da bi kupovinom novog LCDa rešio problem. Nije mi uopšte bilo potrebno ovo sa telefonom, ali da neispadne da nisam hteo da popravim. Za servis se jednostavno nema para trenutno
Zahvaljujem na bilo kakvom savetu.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Kako da ostvarim reklamaciju za mobilni telefon u radnji koja se pretpostavljam ugasila, jer kad zovem na fiksni telefon čujem, "birate nepostojeći broj" a na mobilni, "pozvani korisnik trenutno nije dostupan". I na Kupujem prodajem piše da je blokirana od strane administracije. Naime jako sporo mi se puni telefon, do 50% treba mu 2h... Mobilni telefon je Xiaomi Mi 9 Lite 128/6, a radnja se zove Mobi Group i nalazi se na adresi Balkanska 35.
U pitanju je ova radnja https://www.mobilnisvet.com/mobilni-cen ... iCom-Media

A evo i njen Instagram profil https://instagram.com/mobigroupbeograd? ... pox47ptiik

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Servisiranje - pitajte

Post od mare-ss »

Pa jedino da odes licno ili kad ti se napuni telefon da se slikas :D A mozda je samo do punjaca problem

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Daleko mi je radnja, pošto nisam iz Beograda. Put do tamo bi me koštao 450 dinara samo u jednom pravcu. Kako da ustanovim da je do punjača kad imam samo jedan sa tim USB type C?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ciklon »

Пронађи неког ко има брзи пуњач па пробај.

..................

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

Ja bih ti preporucio da svakako odes prvo do prodavnice, bez obzira na trosak, nije to neka para, i da vidis sta se prodaje sada u tom lokalu i koja je firma u pitanju. Ako je jos uvek prodaja telefona u pitanju, lako moze da bude samo to da su promenili ime i registrovali firmu na nekog fiktivnog vlasnika (suprug na suprugu, suprug na ljubavnicu, supruga na decka, itd.). Tako izbegavaju "obaveze" prema kupcima. I nije to nista sto usamljen slucaj. Mnogo jake firme su bile sklone isto tako tim potezima. Ako ustanovis da su samo promenili ime idi do kraja dok ne isteras pravdu. Ja bih tako ucinio na tvom mestu. Ne znam koliko te je telefon kostao, zaista ne pratim Xiaomi u tom smislu, ali neka je i 100€ guraj do kraja.
Sto se tice KP, tu znas i sam zasto su blokirani od strane administracije. Neki vid prevare su napravili.
Sto se tice punjaca, mozda da odes do prodavnice, bilo koje, i zamolis da ti prikljuce telefon na punjac njihov, pa ako bude bolje, kupis punjac. Bar ja tako ucinim kada ne dao Bog zatreba ali ja odavno znam ljude u mom gradu koji se bave prodajom telefona i dodatne opreme. Mada ovo sto si opisao meni mnogo vise lici na bateriju telefona.
Svakako guraj pricu do kraja, nemoj posustati.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Servisiranje - pitajte

Post od mare-ss »

Pa usb-c ti je samo na jednom kraju kabla valjda? Onaj drugi kraj sto ide u punjac bi trebao da bude usb-a, njega udeni u drugi punjac ako imas pa probaj. A mozda imas neka podesavanja kako da puni, brzo, normalno ili kako vec, procackaj malo

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Da nije zveknuo punjač zato što sam ga stalno držao u 220V? I kad punim telefon i kad ne punim, uvek mi je bio uključen u struju.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

Stole Balkanboy napisao:
Pet, 23. Apr 2021. 17:18
Da nije zveknuo punjač zato što sam ga stalno držao u 220V? I kad punim telefon i kad ne punim, uvek mi je bio uključen u struju.
Ma kakvi. Ja adaptere nikada nisam vadio iz napajanja za 20 godina koriscenja telefona i nikada ni jedan problem sa adapterom. Kada kupim telefon adapter u struju i kraj. Moze da bude i do kabla. Trebalo bi da ispitas.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Mada ovo sto si opisao meni mnogo vise lici na bateriju telefona.
Meni više deluje da je punjač problem pošto kad napunim bateriju, isto mi traje kao i ranije.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Ako ustanovis da su samo promenili ime idi do kraja dok ne isteras pravdu.
Inače što se tiče garancije, to mi je nekako prekipelo..
Imao sam ranije Huawei P8 Lite i odneo ga na reklamaciju zbog toga što nije radio bluetooth. Zvali su me 44. (ČETVRDESETČETVRTOG) dana da bi mi rekli da ne mogu da ga poprave i ponudili mi da uzmem novi, isto P8 Lite, koji se kasnije ispostavio da nije bio nov... Inače zakonska obaveza je 45 dana. Znači ispoštovali su taj 'zakon' do poslednjeg dana...

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Ako se ispostavi da je punjač neispravan, da li mogu da kupim jači od 18W ili je to limit? Xiaomi Mi 9 Lite.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

I da kupis jaci povuci ce struju koliko to sam telefon ogranicava. Bolje je odluciti se za kvalitetan adapter, platiti malo vise, ali si siguran.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

:| :| Koji su to kvalitetni, kako da znam? :| :| :| :| :|

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

Odes direktno u Xiaomi store i kupis. Verovatno je malo skuplji ali znas da je original.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

A ako uzmem punjač manje snage, da li će to loše rezultovati po bateriju ili to samo znači da će se baterija sporije puniti?

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

Ako uzmes manje snage punice se sporije ali nije dobro to raditi jer kao i brzo punjenje i sporo ce degradirati bateriju i to mnogo brze nego brzo punjenje. Jedino ako telefon ima opciju iskljucivanja brzog punjenja ali nisam upuven u Xiaomi pa ce ti neko drugi odgovoriti. Sve u svemu, bateriju treba puniti jacinom adaptera koji je dosao u pakovanju sa telefonom.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Servisiranje - pitajte

Post od mare-ss »

Kako moze sporo punjenje da degradira bateriju? Sto pises gluposti? Nema nista bolje po bateriju od sporog i hladnog punjenja

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Stole Balkanboy »

Uzeću danas od strica punjač od Xiaomi Mi A3 telefona. Video sam na gsmareni da i A3 koristi 18W. Samo mi je nejasno šta znači Quick charge 3?

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9862

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Him »

mare-ss, druze kazu da ljudi kojima ne ide bas u zivotu imaju potrebu da stalno vredjaju. A jednostavan je recept za uspeh, rad-red-disciplina i pozitiva.

stole, quick charge 3 ti je standard u brzom punjenju, radi se o brzem punjenju i prilagodjavanju snage, u pocetku puni brzo kasnije prilagodjava. Toliko znam. Sigurno ima nekog ko ce ti bolje objasniti ali moje misljenje je da je najbolje da odes u Xiaomi store i kupis original punjac. Ne pratim toliko Xiaomi neko ce ti odgovoriti bolje.

Odgovori