Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

A mts: produzio akciju 50% do nove godine i to je sjajna promocija. Ako jesenas nema nista povoljno od telefona u ponudi telenor, trazicu im Prenesi i Surfuj 500 za 50% popusta sa novim ugovorom. Ako mi nedaju ostavicu im karticu na stolu i uzeti novi broj kod prijatelja i paket MixNetS sa popustom ce izaci 347 din. ejjj pa gde to ima. A telenorovci neka prave :ohmy: Portal Dobre Stvari :x

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

Deksi, Mix net s sa popustom će te koštati 324,5din.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Deksi, zasto uzimati nov broj ako mozes stari da zadrzis? Mislim da tako jos vise pakostis operateru od kojega si otisao. Broj je tvoje vlasnistvo, a ne njihovo...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

miodrage napisao:Mislim da tako jos vise pakostis operateru od kojega si otisao.
Mozda si i u pravu, ali nervira me ona poruka koja se emituje kad neko pozove, a imam bas dobar sesto cifreni broj. Ali ostavio bih im je na stolu iz inata.
mezano upravu si, lose sam ga izracunao :oops:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Deksi, pa ne dobijas ti tu poruku, vec onaj ko zove. Kome smeta, moze da ode do poslovnice ili da pzoove CC i da zahteva da se poruka ukine.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

Deksi, obavezno prenesi broj. Neka ga u pripejdu, pa ako ti nekad zatreba, tu je. A i sto kaze miodrage tako ces im vise "napakostiti". :)

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Re: Telenor novosti

Post od markomarko »

joejoe napisao:Oni su skroz odlepili ako su nesto umislili da odskacu kvalitetom usluge.
Na sve tri mreze kod nas je sada uglavnom sasvim zadovoljavajuci kvalitet mreze i za pozive i za internet. Od toga sto su oni presli na TCP/IP kao kicmu svoje mreze ja nemam apsolutno nista. Pa nisu ljudi ovce (?) da im placaju brdo para zato sto im neko ispira mozak preko tv-a da telenor ima 'pametnu mrezu' i neki glupavi portal!

Ili neka se isticu sa ponudom paketa ili telefona ili laptopova po sjajnim cenama, ili hvala prijatno!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Telenor novosti

Post od VeNoM »

Sta je to pametna mreza? Nisam primetio nista pametno u vezi nje. A signal za 3g je ostao glup.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Ne znaju ni oni sta je,cisto da se ljudi loze,reklamiraju brzinu neta kao da cu da skidam ne znam ni ja sta preko fona sa svojih 500 Mb,a signal uzasan po Beogradu,mogu da zamislim kako je po manjim mestima...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

miodrage, da znam da tu poruku cuje onaj ko zove.
mezzano, i to niije los predlog.

Signal telenora je ovde na jugu u manjim mestima losiji od mts-ov. Moja supruga je iz okoline Bojnika, 22 km. od Leskovca i tamo skoro niko nekoristi telenor. Tamo jedva uspem da posaljem sms iz nekoliko pokusaja a poziv i ne pokusavam jer ako zelim da kazem par reci to moram uraditi iz 5 pokusaja i odose 5 minuta. A pametni internet 5x brzi ........od toga nema ni traga.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: Telenor novosti

Post od Murinho »

jel ima telenor neku semu kao vip da ako uzmem broj kod njih bez mobilnog uredjaja imam popust na pretplatu?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Koliko ja znam nema,bar ne u zvanicnoj ponudi...Jel zna neko ko proizvodi Telenor Touch Plus,tj koji je to telefon?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Murinho, koliko ja znam nemaju, ali odes pa pitas. No ako si nov korisnik verovatno ti nece dati nista. Tek ako pretis da ces da ih napustis, onda mozes da iskukas ponesto... Skrti su vise nego Skoti i Pirocanci zajedno.
Za mene Telenor je najgora solucija, ali opet, ako bas pratis promocije i sve, i jos imas najvise kontakata kod njih, onda se tu i tamo isplati... Inace jok.
Za budzet najveci prijatelj je mt:s, a sto se tice price, tu je Vip sa Smart paketima neprikosnoven.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: Telenor novosti

Post od Murinho »

bez uvrede,ali vip smart paketi su nesto najgore sto sam ikad probao...da bih mogao da koristim besplatne minute u vipu moram prvo da potrosim sve smartove...ako izaberem da cu smartove trositi na pozive,za razgovor od minut mi se skidaju 2 smarta zbog uspostave poziva...takav vid tarife mozda odgovara nekom sa vecim budzetom,ali meni u nizim tarifama ne odgovara...sa druge strane telenor za 990din daje 500 poruka,150 poziva i neogranicen internet :) iako mi je vecina prijatelja u vipu,presao bih u telenor zbog boljeg paketa :)
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Murinho, i onda na tih 990 din dodas jos 120 i od mts-a dobijas 300 minuta ka svim mrezama, 600 sms-ova i 600MB neta + sto ti je MMS 2,5din 8) Ako jos uzmes onaj popust od 50%... Bog da te vidi :D

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: Telenor novosti

Post od Murinho »

pa da,ali net nije neogranicen :/ recimo da bih ja net sa telefona sharovao preko wifi na tablet kad idem negde
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Prelistaj malo ovde pa procitaj iskustva ljudi sa tim "neogranicenim" netom :wink: Po potrosenim MB, ono neograniceno toliko "dobro" radi da ces dizati u nebesa nekadasnji dial up :D
Poenta mog posta nije da tebe ili nekog drugog odvucem u mts/vip ili da pljujem telenor, zelim samo da kazem da ovi nasi operateri nista ne daju badava i neograniceno. Sve sto se moze naplatiti, to ce i uraditi, a sto daju "dzabe" to nece raditi ili ce raditi tako da ces ti iznerviran odustati od koriscenja tog servisa ili im pak doplatiti za jos malo necega.
Sto se surfa tice, ako nista neces skidati onda ti je 600MB sasvim dovoljno. Ili veci paket, 600min, 1200sms i 1,2GB - 50% popusta i placas po ceni nizeg (pricam za mts). Ako pak planiras da skidas nesto, onda zaboravi za net preko telefona prvo zbog brzine a drugo zbog ogranicenja i idi na adsl ili kablovski.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: Telenor novosti

Post od Murinho »

imam adsl kod kuce,a uskoro cu ga zameniti kablovskim,jer je bolja ponuda i jeftinije me izadje...taj internet na mobilnom koji bih serovao na tablet sam planirao da koristim za pretrazivanje i facebook,ne za skidanje ;) pogledacu sad ponudu kod mts,hvala na savetu :)
inace,korisnik sam vipa 4 godine i nikad nikakvu beneficiju nisam dobio,ne postuju stare korisnike ni malo -.-
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Murinho, ok, to je tvoje iskustvo, ne znam koji paket koristis, ja sam vise puta napomenuo da je Smart 1100 meni fenomenalan. Da je Smart 2200 jeftiniji 500-600 din, ili da daju onaj 1 GB neta to bih odmah platio.
Meni licno su ti razgovori u mrezi glupost koja prosto boli, ajde da se trosi paralelno uz normalne minute, ali posle... e pa ne dam pare pa Bog. Pre bih crk'o. Zato na njih i ne racunam, ponasam se kao da ih i nemam.
Nego nije mi jasno - kako mislis potrosis 2 smarta za 1 minut razgovora? Pa ne skida se 1 smart za uspostavu veze, a drugi za zapoceti minut? To je nebulozno. Do momenta trajanja poziva 00:59 (u sec) to kosta 1 smart, sledeci sekund kad pocne, tj kad pokaze 01:00 (ovog puta u minutama), tog momenta taj razgovor pocinje da kosta 2 smarta i toliko kosta do 01:59.
Slazem se da je sve ispod 500 smartova malo za neko koriscenje telefona, osim ako bas ne pricas i ne kuckas poruke, i ne ides na net, ali ako neko koristi Smart 550, mislim da je sumanuto ne dati jos 400 din vise i uzeti duplu kolicinu smartova.
Zato i kazem da je po meni Smart 2200 bezobrazno skup.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Do kada im vazi ova promocija preko ovog glupog portala sto se dobija duplo vise minuta ili mb dva meseca? sacekao bih sledeci mesec posto je vec proslo pola maja.. i jel je neko aktivirao?
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Odgovori