Kupovina telefona iz VIP-a

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
nexus495
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2012. 23:29
:: Sony Ericsson P1i

Kupovina telefona iz VIP-a

Post od nexus495 »

Video sam na tv-u reklamu o vip promociji, kao odneses stari telefon i dobijes 5 000 din popusta za novi, i onda rekoh sto da ne i pogledao sam telefone na sajtu, zapao mi je za oko LG Optimus L3 ali kad sam malo bolje pogledao telefon nema blic i kamera je 3 megapiksela, onda sam ugledao LG Optimus L5, malo veci od L3, bolja kamera, ima blic i njega sam odlucio da uzmem. Gledam ja na sajtu i nista mi nije jasno. Vidim Smart 150/Standard 100/Sigurica 1000 aktivacija 16990 din 6 rata 2832 din, sta to znaci ? Nikad do sad nisam uzimao telefon preko vipa, telenora, mts-a nisam upucen u ove stvari... Stvarno mi nije jasno ako neko moze da mi objasni sta i kako, ovde vidim 17 000 din dole 9990 din ??? Evo npr da uzmem ovo od 9900 din, ja to razumem ovako : kad uzmem telefon platim 9900 din i onda u toku narednih 12 meseci placam jos 6 preostalih rata od 1700 din ? Samo mi nije jasno sta je ovo Smart 5000/Standard 2200 ??? http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaj ... duration=2

EDIT

Mislim da sam shvatio kako i sta se placa, samo treba da mi neko potvrdi da li je tako :D Da uzmem primer od linka koji sam postavio. Uzimam tarifu smart 150/standard 100/ Sigurica 1000 u ovom slucaju meni najvise odgovara sigurica 1000, aktivacija je 16990 din u 6 rata po 2832 din mesecno za ugovor od 12 meseci, tih 16990 din placam u 6 rata, a godinu dana moram da placam pretplatu (sigurica 1000) ??? Zanima me ako uzmem vip standard 100 pored 100 minuta, 100 poruka i 1000 minuta u vip mrezi dobijam li i tih 590 din ili ne ? Mogu li ako uzmem siguricu 1000 znaci za 500 din dobijem 1000 din od tih 1000 din da uplatim internet 1gb ? Unapred Hvala!!!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od dzonsi »

Ako hoces da uzmes telefon onda potpisujes ugovor na dve godine. U toku te dve godine si obavezan da placas pretplatu za paket koji sam izaberes,a telefon dobijes jeftinije od njegove pune cene. Sa vecim paketom,cena telefona ti pada,posto vise zaradjuju od pretplate...Znaci ako uzmes paket Smart 150,ti si duzan da im dve godine placas po 590 dinara mesecno na ime pretplate,i imas mogucnost da uzmes L5 za 16990 dinara,odmah u kesu ili na 6 rata,gde bi ti rata bila 2832 dinara mesecno,sto znaci da bi prvih 6 meseci placao ukupno 3422 dinara(Pretplata+rata),a onda do kraja isteka dve godine 590 :) Ako iskoristis tu ekomotivaciju,pa doneses stari telefon,onda ce ti oni skinuti 5 hiljada dinara sa cene telefoma,tako da ce te telefon kostati 11990,nadam se da sam bio jasan :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od miodrage »

nexus495, otprilike ovo sto ti je dzonsi objasnio, ALI, te rate nisu bas tako kako mali Djokica zamislja. Naime, ti moras da odes u banku, kazes da ti trebaju cekovi za to i to, oni ti onda to odobre, ili ne, ako odbre, ti sa time ides u Vip, odneses te cekove, njima das, oni od banke naplate svoja potrazivanja, a banka ce tebi mesecno da skida neku vecu ratu, da bi isplatila sebe i jos ponesto zaradila.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od Azimuth »

...ili ako imas racun kod Inteze onda mozes i preko kartice pa da ti skidaju. Bitno je da im banka da zeleno svetlo i ajd da kazemo pozitivnu ocenu da ces izmiriti svoje obaveze.
Dakle, ne postoji mogucnost, barem koliko je meni poznato, da ti odlazis svakog meseca i njima (Vip-u) na ruke placas te rate za telefon. Opcije su ti ili na cekove kao sto je miodrage objasnio, ili ovako uz karticu iskljucivo kod Inteze.

nexus495
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2012. 23:29
:: Sony Ericsson P1i

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od nexus495 »

Valjda ugovor moze i na 1 god i na 2, zanima me ovo za tarife, Na primer: Ukoliko imaš Smart 400, smartove možeš rasporediti svakog meseca drugačije I to na način na koji želiš: 125 minuta, 75 SMS-ova, 200MB-a ili 250 minuta, 50 SMS-ova, 100MB-a ili svih 400 smartova na minute ili neka treća - samo tvoja kombinacija. Pored toga, možeš da uživaš u korišćenju svih funkcionalnosti svog smart telefona i da se više ne plašiš da će ti stići veliki račun zbog automatskog povezivanja tvog telefona na internet. Cena interneta nakon potrošenog sadržaja u okviru mesečene pretplate 0 din, e sad ja uzmem za sve smartove 400mb i potrosim odmah i onda mi je internet besplatan do kraja meseca ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od miodrage »

nexus495, jeste, imas dz net do kraja meseca, ali po smanjenoj brzini. U Vipu kazu da je brzina oko 200kbps, ali je realno sigurno niza. Ali ako posaljes poruku ili pozves, a nemas vise Smartova, to nece izaci ni malo povoljno.
Najbolja opcija po meni je trenutno da uzmes Smart1200, sa 50% vise, i 25% popusta (ako ne uzimas uredjaj).
Posto ti zelis uredjaj, onda opet imas tih 50% vise, sto ti je 1800 Smartova, i po meni je to nemoguce potrositi cak i da si stalno na telefonu.
Ne kazem, sigurno ima freakova koji i flat pakete mogu da potrose :lol: :lol: ali realno, ovo je odlicna ponuda.
Mozda je trenutno najbolja ponuda da se uzme Smart700, uz ovih 50% vise, to je 1050 Smartova, i cena je 1390 din, i jos 508.5 din dodas za 1 GB neta, i time si sve resio :D Ovo bi recimo meni trenutno bilo idealno!
A sa ovim net paketom, telefon koji zelis izadje nesto jeftinije. Ako ti pare nisu problem, mesto 508.5, dodas duplo, i imas 3 GB neta sto je dovoljno za svakojake perverzije :D Sto ce reci, za 2400 din mesecno imas 700 Smartova za sve, i 3 GB neta :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nexus495
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2012. 23:29
:: Sony Ericsson P1i

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od nexus495 »

Ta brzina je ok samo sto ima problem to sto kazes kada potrosim smartove poruka 4 din :blinky:, kad platim pretplatu od 590 din dobijam samo smartove, a kredit mogu naknadno da uplatim ? ovo za 1gb interneta moze li da se uzme ako imam siguricu tarifu ? Jer mi sigurica najvise odgovara, platim tih 500 din 1000 din kredita poruka 1 din :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od miodrage »

nexus495, ne znam tvoje potrebe, tako da necu da sudim oko tvog izbora tarife, ali meni su Smart tarife jedino sto valja. Ali to su moje potrebe.
Napisi cega ti koliko treba mesecno pa da ti kazem otprilike sta je za tebe najbolja opcija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nexus495
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2012. 23:29
:: Sony Ericsson P1i

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od nexus495 »

Najvise mi odgovara sigurica, mogu li da uplatim taj internet od 509 din na sigurici ? Ili je samo za smart i standard ? Taman bi mi ostalo jos 500 din za poruke i pozive :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od miodrage »

nexus495, iskreno ne znam, najsigurnije je da pitas u poslovnici. Mada mislim da je ta sigurica ludost, jedino ako prakticno ne koristis telefon. Jer za 500 din dobijes 1000 din kredita, sto je lepo, ali onda pogledas posto je minut, pa uspostava veze, pa poruka... i brate misli shvatis da je to oko 65 razgovora mesecno pod uslovom da ti svaki razgovor traje tacno 1 minut. Ako saljes i poruke, onda jos manje. Ne dao Bog da posaljes MMS, zakopao si se.
Ali ti najbolje znas svoje potrebe. Meni bi ova sigurica, ma i najjaca trajala max 4-5 dana :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od godja »

sigurica ti je dobra za drugi broj jer kredit važi i za međunarodni saobraćaj :wink:
Samsung S10+ red

nexus495
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2012. 23:29
:: Sony Ericsson P1i

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od nexus495 »

Meni uglavnom treba za sms, po neki poziv i internet, npr sa siguricom sms je 1 din sto je mnogo bolje od smart tarife gde je sms posle potrosenih smartova 4 din, sigurica mi najvise odgovara jos kad bi mogao da uplatim i taj internet za 509 din, super bi bilo... :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od miodrage »

Pa onda jesi u pravu, samo treba da pozoves CC, ili skoknes do poslovnice da vidis da li moze neka kombinacija, trange frange... Ako moze, na konju si :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pufta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2012. 23:10
:: 1110

Re: Kupovina telefona iz VIP-a

Post od pufta »

Dvoumim se izmedju huawei G300 i galaxy ace plus, sa dodatnim 1GB interneta. Mada bi Lg7 mogla da dodje u obzir :D Svaki predlog dobro dosao, ali da pretplata ne predje 1500 din i da se ne dodaje vise od 6-7000 :oops:

Odgovori