MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Ja stvarno ne znam kako je sada,nesto nemam puno vremena da i to pratim,zato smo svi ovde zajednica da se dopunjujemo i odgovaramo na pitanja..
Kada sam ja potpisivao ugovor,a vec sam bio njihov korisnik samo na pripejdu,znaci ujutru sam otisao i uvece su mi aktivirali "novu" sim karticu sa istim brojem,samo paket postpaid i mogao sam odmah da ga koristim.E sada stvarno ne znam kako to ide,ako se sada potpise ugovor da li odmah aktiviraju ili kao sto kaze Lela posle mesec dana..

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S novosti

Post od Lela »

znaci definitivno i provereno nekoliko puta - kada se potpise ugovor za 50% popusta, taj popust pocinje od sledeceg 1.u mesecu, odnosno, od sledeceg obracunskog perioda.

mozda je zbog toga zgodno potpisati Ugovor krajem meseca ili makar u drugoj polovini meseca, da bi racun bio sto manji.

ili potpisati Ugovor sa najnizom mogucom tarifom, zapoceti sa njom, a pred kraj meseca promeniti na zeljenu, visu tarifu, koju takodje aktiviraju od 1.u mesecu.

nadam se da sam bila od pomoci :-*

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: MT:S novosti

Post od Zligor »

ne znam zasto je to toliko bitno ali ja sam odmah dobio popust, preneo broj u mts i prvi racun je bio sa uracunatim popustom od 50%

lignjoslavp
neaktivan nalog
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 05. Feb 2013. 15:01
:: samsung d600

Re: MT:S novosti

Post od lignjoslavp »

Takodje sam presla sa prepaida (mts) na postpaid Mix tarifu sa 50% popusta krajem decembra 2012. i taj prvi racun je bio umanjen za 50%.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S novosti

Post od Lela »

ja sam dva puta dobila informaciju da popust pocinje od narednog obracunskog perioda, ne od datuma potpisivanja ugovora.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: MT:S novosti

Post od dzonsi »

Popust pocinje da vazi od sledeceg obracunskog perioda,to je 100 % tako,brat je presao pre 2 meseca na mts,prvi mesec su mu naplatili bez popusta,a popust je krenuo od sledeceg,potpisao je ugovor negde oko 6. u mesecu...Svraticu do poslovnice,ako budem imao vremena,da pitam da li je moguce i promeniti odmah tarifu,ili mora prvi mesec da se gura sa onom na koju si zakljucio ugovor...

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MT:S novosti

Post od knjaz »

Pre godinu dana kada sam prešao na mts, ugovor sam zaključio 25. u mesecu a dobio pun broj min, sms, i mb a naplatili su mi samo za 5 dana korišćenja, tako da sam skoro ceo paket preneo.
A na ćalovoj KT(50% popusta) koja je uzeta pre 1,5 godina bilo je kao što dzonsi kaže, smanjenje su računali od prvog a do tad sam tretiran kao prepaid.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S novosti

Post od Lela »

knjaz, tako je, bez obzira kog datuma se potpise ugovor, dobijaju se svi sadrzaji paketa, a naplacuje se samo onaj broj dana od potpisivanja ugovora, do prvog u mesecu PO PUNOJ CENI paketa, bez popusta.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: MT:S novosti

Post od DrBrMr »

Taman mi istekne ugovor i resim da uzmem box4 i naravno i nov telefon kad ponuda telefona nikad skuplja i jadnija :shock: Posaljem mts-u mail sa pitanjem hoce li u skorije vreme osveziti ponudu, naravno ogdovorili su mi da pratim desavanja na njihovom sajtu i to je to, opste da ne moze biti opstije. Toliko o poslovnosti, floskuli "imate prijatelje", ma... samo da imam alternativu za net i iptv u mom kraju odmah bi im udario nogu u dupe!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: MT:S novosti

Post od Zligor »

zasto bi prvi bio po punoj ceni? u ugovoru lepo pise 50% popusta za vreme trajanja ugovora. ali ipak govorimo o mt:s-u, brat i ja istog dana potpisali, oko 15og (mixnet s) njegov prvi racun oko 160, moj 330 ili koliko je vec, nisam hteo da se zalim.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S novosti

Post od Lela »

Lela napisao: a naplacuje se samo onaj broj dana od potpisivanja ugovora, do prvog u mesecu PO PUNOJ CENI paketa, bez popusta.
kao sto rekoh, u prvom racunu je naplacen deo meseca, pa je zato racun umanjen.

lignjoslavp
neaktivan nalog
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 05. Feb 2013. 15:01
:: samsung d600

Re: MT:S novosti

Post od lignjoslavp »

Zaista, za trinaest dana koriscenja u decembru racun mi je stigao malo vise od 100 dinara za tarifu mix 400, znaci uracunali su popust za prvi racun :-)

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: MT:S novosti

Post od dusko1122 »

Imam jedno pitanje,skoro mi je istekao ugovor od godinu dana za 50%,obnovio sam ga pocetkom januara na 2 godine,sa ovim zadnjim racunom mi je stigao i neki vaucer na 5000din za "razgovore u mrezi,sms poruke i internet u domacem saobracaju" pa me zanima da li je neko ovo iskoristio,koja je procedura za aktivaciju i sta se dobija posto mi ovo sa papira nije bas najjasnije?!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: MT:S novosti

Post od mezzano »

Valjda bese da treba da odes u poslovnicu i da aktiviras. Taj bonus ti vazi 3 meseca od dana aktivacije.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: MT:S novosti

Post od dusko1122 »

Jeste,pise da se ide u poslovnicu i da se aktivira,mene ovo zanima zbog interneta posto mi je adsl u prekidu narednih mesec dana tako da sam planirao da ovaj bonus iskoristim za dodatni protok. Video sam da pise da ovaj donus moze da se iskoristi nakon potrosenog saobracaja ukjljucenog u pretpalatu,posto ja imam 300min , 600 poruka i 600mb u pretplati da li to znaci da ja moram da istrosim sve ovo da bih stekao pravo na ovaj vaucer ili moram samo net da istrosim?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: MT:S novosti

Post od cvoruga »

Ladno se na jednom od naših sajtova za kupoprodaju, pojavio oglas o prodaji vaučera :blinky: .

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S novosti

Post od Lela »

dusko1122, i mene zivo zanima kako moze da se iskoristi tih 5000 din... valja otici do poslovnice ili potrositi 10 din na razgovor sa operaterom 8)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: MT:S novosti

Post od Zligor »

cvoruga, sad vidim, i to bas povoljno, 1000 din lol
jos jedna totalno besmislena akcija.
ja pokljanjam 2, ako je neko zainteresovan neka se javi

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: MT:S novosti

Post od cvoruga »

Zligor, pa šta drugo očekivati od državne monopolističe firme?
Samo prazan marketing, smišljen za ljude koji ne kapiraju

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MT:S novosti

Post od Freyr »

Moj brat je na mts postpaid jedno 8-9 godina, trenutno je na mix1250 sa 50% popusta, stim sto su mu racuni uvek preko 2000 din, probija stalno tarifu. Blizi se kraj ugovora i on gleda da uzme neki telefon uz novu ugovornu obavezu, pa me zanima kako da se postavi kada dodje u poslovnicu da bi dobio sto bolju ponudu i sta od telefona moze da ocekuje? Znaci, treba mu telefon (android :roll: ), ne bi mu znacilo da mu daju neke povoljnosti sto se tice paketa, minuta itd... Ja sam nesto gledao vip, bio sam ubedjen da je mozda tamo bolja situacija ali su preskupi, odnosno isti kao mts u vecini slucajeva. Ako neko mozda ima ideju za vip neka kaze slobodno odnosno ako bi tamo mogao bolje da prodje :)
Zaboravih da kazem da on ima neki vaucer ili sta vec, za popust od 5000 i da telefon ne mora nuzno biti za dinar, doplatio bi do 100 evra...
Poslednja izmena od Freyr u Pon, 18. Feb 2013. 11:00, izmenjeno 2 puta ukupno.
12 godina na forumu!

Odgovori