A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: VIP novosti

Post od Krile007 »

Medussa, Da bez problema raskines i ostaju ti telefoni :) :) :)
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Cenobite, pisao sam o tome u ovoj ili onoj drugoj temi. Raspitao sam se dobro i mislim da sam dobio informacije da bismo rešili sve ili barem vecinu nedoumica.
Ukratko, prenos je moguć samo ako nemaš ugovornu obavezu. Ako imaš ugovornu obavezu, onda imaš 3 solucije. Prva je da broj prebaciš na pri pejd i ostaneš još 3 meseca u mreži, pa ga preneseš u drugu mrežu. Druga ke da sačekaš istwk ugovorne obaveze (sa ili bez smanjivanja tarife). I treća je da ugasiš broj i u tom slučaju se broj vraća matičnoj mreži.
Razlog zašto ns možeš da preneseš broj koji je pod ugovornom obavezom keste taj što RATEL ne poznaje takav prenos. Kada bi oni dozvolili, tada ne bi imao nikakvih prepreka da prebaciš broj gde god hoćeš.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

To sto se tice telefona, vec je neko rekao da OSTAJU bez obizira na to da li si ga platio 35000 ili 1 dinar, ti si ga platio tj kupio, tako da je on tvoj.

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: VIP novosti

Post od rm:a »

Azimuth napisao: Ako imaš ugovornu obavezu, onda imaš 3 solucije. Prva je da broj prebaciš na pri pejd i ostaneš još 3 meseca u mreži, pa ga preneseš u drugu mrežu. Druga ke da sačekaš istwk ugovorne obaveze (sa ili bez smanjivanja tarife). I treća je da ugasiš broj i u tom slučaju se broj vraća matičnoj mreži.
Druze, zar ova treca mogucnost ne ubrzava proces prve? Naime, moj broj je star preko 10 godina, pre 6 meseci sam presao u vip i sad kad raskinem ugovor broj se vraca mts-u. Kontam da oni ne bi dali nekom novom korisniku stari korisceni broj, tako da bi u tom slicaju mogli jedino meni da ga daju? Ispravi me ako gresim? Mislim, realno, imam preko 500 ljudi u imeniku, konstantno se cujem sa njih 20ak, tako da mi i nije problem totalno gasenje broja i uzimanje novog, razdelim ljudima na fb-u ili prosledim svim kontaktima pa ko upise upise, a ko nece i nemora :-D ... Izdrzao bi i 3 meseca u pripejdu bez minuta, ali bi mi tesko palo xD

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Jedino ako imas neku dobru vezu na nekom bitnom mestu mozda i dobijes opet svoj broj. Neaktivni brojevi se ne koriste neko vreme i onda se ponovo "stavljaju u promet". Takvu sam bar informaciju dobio. :)

Anyway, mene jos uvek niko iz KCa nije zvao, ali sam svratio onaku usput do poslovnice da pitam nesto skroz 10. pa sam pitao i za raskid. Radnik u poslovnici mi je rekao da mi stoji za raskid ugovora 31.05. u svakom slucaju. :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

psyhound napisao:Jedino ako imas neku dobru vezu na nekom bitnom mestu mozda i dobijes opet svoj broj. Neaktivni brojevi se ne koriste neko vreme i onda se ponovo "stavljaju u promet".

Radnik u poslovnici mi je rekao da mi stoji za raskid ugovora 31.05. u svakom slucaju. :)
Za ovo prvo u telenoru nije problem da vrate broj, tako su mi rekli. A negde sam čitao da i mts primaju molbe za vraćanje, što znači da nije nemoguće da i oni vraćaju.

A za ovo drugo, reci mi kada ti je presek?meni je 1. u mesecu, ali ni mene još nisu zvali, tj jesu, ali sam bio na poslu pa se nisam javio...

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: VIP novosti

Post od satell200 »

SAVET POTREBAN:
u tih nekoliko poziva call center i raspitivanja po poslovnicama( posto ne verujem vipovcima -)) vise puta si mu rekli da oni ne vide vise ugovornu obavezu na mom broju ( sto me je tada cudilo jer sam je produzio u decembru a podneo zahtev za raskid radi poskupljenja i prelazak na prepaid pocetkom aprila , oni koji su me pratili sta pisem znaju sta se desavalo).sinoc mi to pada na pamet -)).. to moze da znaci da su oni skinulu ugovornu obavezu sa mog broja zbog poskupljenja (otpoceli proces raskida )i sad zbog vipovskog plus 1 obrac perioda ,ja a i svi ostali moramo da cekamo taj dodatni mesec....
au praksi ja sam sada klasicni postpaid korisnik bez ugovorne obaveze...to bi znacilo .. i onda ja broj mogu da prenesem kad god hocu ..
ako neko ima ideju ili savet javite .. da onda platim aprilski racun .. nista im ne dugujem onda i zapocnem prenos u mts mrezu i tad nemaju razloga da mi odbiju prenos ...
ako to uspe onda znaci da vip laze i maze kao magarac .. -) i onda svi mozete da prenesete broj u mts u tom dodatnom obracunskom periodu a da ne cekate kraj ... jel koliko vidim vip ce na sve moguce nacine da vas prefarba samo da vam odere kozu sa ledja -))

GARANCIJA : što se tiče ALCATEL, HUAWEI, LG uzet u VIP, TELENOR, MTS ovlašćeni servis je MOBIS u Zepter zgradi na NBG. Dovoljno poneti telefon i garantni list ( bio 3 puta) ... garanciju uvek daje onaj ko uveze telefon i to u zakonskom roku od 24 mesesca ,i nema to ništa sa vipom ili druga 2 operatera...ako raskinete sada u Vipu zbog ovog poskupljenja telefon ZADRŽAVA garanciju ..a što se tiče operatera vipovih u ovom datom trenutku samo bilm.. može im verovati i poslušati ;-) ;-) ;-) ,

EDIT:
PRENOS BROJA KOD RASKIDA iskustvo sa drugog foruma - moze pomoci

Evo i mog slucaja:

Zvao sam prvo CC i bio u poslovnicu VIP-a , gde su mi izmedju ostalog rekli da broj koji je sa prefixom 062, ne mogu da zadrzim niti da prenesem u drugu mrezu, vec se isti gasi i vraca maticnom operateru ukoliko se ugovor raskine.

Podneo sam zahtev za raskid pretplatnickog odnosa u VIP poslovnici. Jer je to tad bila jedina opcija koja mi je ponudjena.

Iz CC su me zvali nakon podnosenja raskida i nudili 25% vise smartova u narednih 12 meseci, ili prelazak sa smart 1200 na smart 700. Obe ponude sam odbio i pisao Ratelu za savet oko toga sta bi trebalo da uradim da zadrzim broj.

Od Ratel-a sam dobio mail da im dopunim prigovor potrebnim informacijama i da ce oni u najkracem roku reagovati.

Tako je i bilo. Iz VIP-a su me ponovo zvali a u vezi zalbe koju sam slao Ratelu.
Receno mi je da podnesem novi zahtev u kom zelim da se stornira raskid pretplatnickog odnosa i da zahtevam oslobadjanje od ugovorne obaveze u cilju prelaska u drugu mrezu iz razloga povecanja pretplate od 8%.

To sam danas ucinio i sad cekam sta ce se dalje desiti.
Eto, ipak izgleda da prenos broja moze bez problema da se izvede, samo VIP iskusno to skriva sto duze moze.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

mb011, ja sam pitao u mts-u i dobio sam takav odgovor. No, ko zna kako je zaista u praksi. :)
Presek mi je 1., a zahtev za raskid sam podneo jos pocetkom aprila. :) Najbolje je da ih nazoves i pitas sta se desava sa tvojim zahtevom. Cisto da ne uletis u novi obracunski period. ;)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Hvala ti. Ja sam podneo zahtev 17.4, a pošto se nisam javio zvao sam ih 25.4, i rekli su mi da će me neko zvati. niko nije zvao, zvaću danas opet.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

VIP update app za iOS:
Slika

Medussa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 25. Apr 2014. 12:10
:: Samsung S7580

Re: VIP novosti

Post od Medussa »

Hvala vam na odgovorima, jedino sto me jos zanima je kod za otkljucavanje, s obzirom da prelazimo na drugu mrezu, a vip svoje aparate zakljucava, sta raditi, t.j da li ce VIP dati korisniku kod ili se mora cekati 24 mesecia?

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Одг: VIP novosti

Post od joa_d »

^ Telefon koji sam ja uzela u vipu nije zakljucan... Proveri, mozda nije ni tvoj. [WHITE SMILING FACE]

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: VIP novosti

Post od lepi mille »

Ljudi, da li postoji neki vremenski rok u kom se moze raskinuti ugovor?
Dobio sam ono obavestenje izmedju 20-25-og marta, pa se ne secam sta je tacno pisalo...
Sve se nadam da nije pisalo 'mesec dana od datuma prispeca obavestenja...' :smutny:
Nisam obratio paznju na vreme, juce tek skontam odlicnu tarifu u Telenoru, valjda nije kasno...
:(

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Pa idi sutra odmah, ili u ponedeljak, pa vijaj. Ne spominji kada ti je stiglo pisamce tj obavestenje. Valjda to ne mogu da provere.
Inace pise lepo, kacili smo u ovoj ili onoj drugoj temi slike tih obavestenje, da je rok 30 dana od dana dobijanja obavestenja.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

lepi mille napisao: Sve se nadam da nije pisalo 'mesec dana od datuma prispeca obavestenja...' :smutny:

:(
Upravo tako piše na obaveštenju, ali ne mora da znači da je kasno da podneseš zahtev. Mislim da imaš "fore" do 12 maja kada stupa na snagu poskupljenje

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Imaš još fore. Ja sam dobio uz račun jedno obavestenje, posle 5 dana ponovo samo u koverti obavestenje.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Nije mi jasan Vip. Upravo sam dobio info da ce svi do jednog od ovih nasih derikoza morati da usklade poslovanje sa onim iz EU, a to znaci da ce morati da vrate staro tarifiranje. Mogu da naplate samo ono sto se i potrosi. Dakle, moraju da se vrate na ono od pre nekoliko godina, na tarifiranje po sekundama. Nikakvih 30 sekundi, 60 ili ovih apsurdnih 90.

Info je iz mts-a, a navodno ce morati to da usklade u neko skorije vreme (citaj do godinu dana).

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: VIP novosti

Post od VeNoM »

danas sam proverio stanje i izašlo mi je 29.29 smartova.
od prvog mi je obračun a net nisam palio.samo zvanje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

To ti je zbog interneta. Zaokruzuju, valjda, na 10kb na starim paketima. Na novim ce na 100kb. Zato i nemas okruglo 29 ili 30 smartova.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: VIP novosti

Post od VeNoM »

Azimuth lepo je to zbog neta ali isti nisam palio kao što sam napisao gore...
možda moj mob radi nešto što ja ne znam...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori