4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od sugarcoated_ass »

Pa pazi, meni samo fali jos taj dodatak, ali posto ni ne zovem druge mreze nije mi toliko bitan. Opet za ovih 780 din koliko placam mesecno ni jedan paket ne nudi 3GB i 1000 poruka! :D


Telenor - 200 min, 300 sms i 300 MB = 1200 din

mts - 300 min, 400 sms i 500 MB = 1400 din

Vip - 350 min, 350 sms i 350 MB = 1500 din

Ja kontam da na pakete do 2000 din nece ni pustati LTE, a mts ce uvesti i 4G pretplatu, kao sto imaju sad za 3G.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od vla-do »

Plate u EU veće 10x, pa su tako i paketi skuplji 10x. Nema tu mesta čudjenju.

Baraba, ne znam kolika je tvoja dnevnica, ali dnevnica u Srbiji je 1000 dinara. Kad odbiješ potrošačku korpu, koji paket da uzme prosečan gradjanin?
I poredite pune cene paketa, jer se sa 50% ne uzima telefon.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od Baraba »

vla-do, kao što rekoh, psyhound, priča o prepaid, ne može telefon ni da uzme, zato ovako računam. Ako računam punu cenu sa telefonom, onda na prepaid dodaj i cenu telefona.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, druze, nisi bas u toku. Ja imam postpejd internet paket na koji sam dodao dodatke za sms i pricu. :wink: Jedino sto zbog onog raskida ugovora ne mogu da potpisem novi ugivir 18 meseci od raskida.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od miodrage »

Aman, kako mozes brze spucati u
istu kolicinu neta? Jel te neko lupa po usima da trosis? Ako neko ne menja navike, sadasnja kolicina treba isto toliko da traje kao i sada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od toda81 »

Mada nije lose da se doda jos oo 1gb ;)
Sa 4g ce net biti samo brzi i vucice ljude da vise trose
Note IV N9100 dual

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od PetarI »

psyhound napisao:Baraba, druze, nisi bas u toku. Ja imam postpejd internet paket na koji sam dodao dodatke za sms i pricu. :wink: Jedino sto zbog onog raskida ugovora ne mogu da potpisem novi ugivir 18 meseci od raskida.
Ajde se ti druže ponovo u Vipu raspitaj...od zezanja sam pre jedno 20-tak dana malko razgovarao sa devojčicom u njihovoj prodavnici u vezi Lumie 735,pa joj onda pripomenem taj raskid...kaže zaboravili su na to...valjda im trebaju opet korisnici.Onda je pitam malo za to 90/60...nije čak ni znala za to( :dry: ),pa joj pomognem sa njihovim flajerom...Uglavnom,mislim da više nema zabrane.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od sugarcoated_ass »

Ima, provereno. Ovaj broj sto sad koristim je bio na ime mog matorog pa sam 31.01. prebacio na mene. Prvo sam bio skroz blokiran pa nisam mogao ni broj bez ugovora da uzmem i onda su slali mejl da mi odobre da mogu taj broj da prebacim. Mogao bih potpisati ugovor, ali samo sa popustom ne i sa uredjajem.


U svakom slucaju da ne offtopic-ujem dalje, paketi koje mi obicni smrtici u ovoj drzavi mozemo uzeti su sramotno jadni, a i ovi veci su osiromaseni i preskupi za to sto nude, ali sve u svemu na malim paketima nece ni biti 4G uopcija tako da ne vredi ni razmisljati o tome.

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od Kopte3 Again »

Koliko sam ja razumeo jos uvek nisu izdate dozvole za frekvencijske opsege. Cekaju se uplate u narednih desetak dana pa ce se one nakon toga izdavati. To ce verovatno biti gotovo sredinom marta jer je direktor RATEL dao izjavu da se sredinom maja ocekuje pocetak komercijalnih usluga (tada bi isteklo onih 60 dana po pravilniku). Neka me neko ispravi ako gresim.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od Lobachewsky »

Kopte3 Again, ima smisla to sto pricas .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od miodrage »

Kopte, ne zaboravi gde zivimo, ovo je Srbija, tu NISTA ne ide na vreme. Ja cu biti presrecan ako komercijalne usluge pruzanja 4g usluge pocnu od 01.06. I mislim da je to najrealnija opcija. April je previse blizu da bi se operatori pripremili za dranje korisnika, i sisanje ovaca.
Avaj, s obzirom na moju prvu recenicu, nije nemoguce da blagodeti 4g osetimo tek na jesen...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od m@c|-|oR »

miodrage, a šta ako su paketi i cenovnici već spremni?
Pa na razvoju mreže su radili svi operateri zajedno sa RATEL-om, bazne stanice su unapređene (tamo gde jje isplativo za početak).
A po onome što si sam napisao - operateri jedva čekaju da deru korisnice i sisaju novac ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od acamatic »

Kolege, jel to znači da samo određeni paketi će imati mogućnost 4G mreže, dok drugi neće imati ili ja to nisam lepo razumeo??

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od m@c|-|oR »

acamatic, ja mislim upravo tako. Mislim da će odvojiti LTE pakete od "običnih".
Moguće je čak da u početku naplaćuju naknadu za korišćenje nove mreže.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od Drakenzen »

Ne bi me cudilo sa obzirom na to da mts naplacuje 3g usluge..... sta ce tek da rade za 4g....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od miodrage »

Pa 4g ce kao 10x brzi da kosta 1180 din sa PDV :D
Moguce da su spremni, ali isto tako su bili spremni i za MNP, iPhone i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od acamatic »

m@cor, aha znači to ipak nije proverena informacija. Može da se desi da bude tako kao što kažeš. E sad imam još jedno pitanje ako tako bude kao što kažeš, jel će to važiti za stalno ili pak dok ne prođe neko vreme i spusti se "prašina" oko toga? Pitam jer me sada uskoro čeka produženje ugovora kod mts, pa sada sam zbunjen, ne znam šta da radim, dal da produžujem ili pak da čekam??

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od m@c|-|oR »

acamatic napisao:jel će to važiti za stalno ili pak dok ne prođe neko vreme i spusti se "prašina" oko toga?
To ja ne mogu da predvidim, zaista.
:cry:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od vla-do »

Baraba, mislio sam na postpeid i pune cene paketa, bez obzira šta je sertifikovani mislio/napisao. :)
psy, šala, morao sam. :)

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: 4G LTE konacno stize u Srbiju 2015.

Post od Kopte3 Again »

miodrage, potpuno razumem tvoje odsustvo optimizma, ali se ovog puta necu sloziti sa tobom. Koliko je meni poznato oprema je vec postavljena i spremna za rad. Period od ovih 60 dana ce verovatno proteci u testiranju i podesavanju iste za onaj opseg koji je svakoj kompaniji dodeljen. Ne zaboravi da je ovo jos jedna stvar u kome ce svi zeleti da budu prvi i najbolji. Posle dugo vremena imamo zapravo unapredjenje mreze i niko nece cekati ni sekund duze nego sto mu je za to potrebno. Ovo je odlicna prilika za reklamu svakog provajdera, seti se samo dovodjenja iPhone modela i cele pompe oko toga.

Sto se tice 4G i paketa mislim da neki od vas prave gresku u koracima. Signal ce biti dostupan svim telefonima koji to podrzavaju. Ono sto ce skoro sigurno biti ucinjeno jeste ogranicavanje brzine za jeftinije pakete, sto je prisutno i sada. To je strategija koja se primenjuje i van nase zemlje i predstavlja jedan od faktora koji treba da motivise korisnika da uzme skuplji paket. Postoje dva pristupa koja su po mom misljenju mogu ocekivati:
1. Svi postojeci paketi se ponovo konfigurisu po pitanju brzina (sumnjam da ce menjati kolicina podataka)
2. Kreiraju se tarifni dodaci koji omogucavaju 4G brzine
Kao i uvek verovatno cemo imati monopolski pristup svih provajdera tj svi ce koristiti isti model.

Sto se Telekoma tice nadam se da ce tu naknadu za 3G da zamene sa 4G, ili ako su normalni da je potpuno ukinu, posto prelazim kod njih za 20 dana. :)
I'd explain it to you, but your brain would explode.

Odgovori