MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Kakve ima veze kako ti kupuješ taj telefon,ako si "provukao" karticu...možeš da biraš da li će transakcija proći izmedju 12 nanosekundi i 12 meseci.To je stvar tvoje banke.Mts-u si plati.Zabole ih.

dexter00
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2015. 15:20
:: LG G3

Re: MTS novosti

Post od dexter00 »

Jel neko aktivirao HBO paket, kazu da je do 30.4 besplatno?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Aktivirao ja, zasto?

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Stara tarifa MixNet S.Nema prenosa kb iz prethodnog meseca...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

Nema ni M prenos podataka u narednom mesecu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Putujem Vojvodinom uzduž i popreko, pa malo testiram MTS-ovu 3G mtežu - a u povratku za BGD ću Telenorovu. ;)
Uglavnom, 3G je autoputem dobar, nema ispadanja, i sve fino fercera.. osim je***og TT-a na Lumiji. :o
Ali, to već nije do MTS-a, to je do aplikacije. :D :D

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Mislim da nema prenosa zato sto su duplirali kolicinu podataka.Bar tih 6 meseci koliko poklanjajuduplo nece biti prenosa

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: MTS novosti

Post od Nenad-77 »

Postovani svi koji misle da se opredele za uslugu to jes da uzmu paket box neka se malo bolje raspitaju o detaljima svega.Ja cu vam izneti moje lose iskustvo vezano za box3 paket sa dva stb uredjaja.Na njihovom zvanicnom sajtu i u samoj poslovnici vam kazu da je brzina do 10mb/s.Svi tada pomislimo na brzinu interneta i odlucimo se na box3 fiksni,iptv,internet i potpisemo ugovor na 12 ili 24 meseca e od tada krece agonija koja ce meni trajati do isteka ugovora 7 avgusta 2016g.Sta se svega iza toga krije sad cu vam objasniti.Ono sto pise do 10mb kad je u pitanju box paket sa iptv to nije brzina interneta vec brzina ADSL linije.Pa tako ako imate box 3 paket sa iptv od 10mb 3 do 4 mb je potrebno za rad jednog stb uredjaja iptv tako mi kazu iz tehnicke podrske.Za rad 2 stb uredjaj sto je slucaj kod mene potrebno je 6mb/s da bi televizija radila u nekim granicama normale bez digitalnog sistema i hd ili full hd slike.Za internt ostaje nekih 4mb/s dok je u praksi oko 3,5mb/s.Posle upucenih mail mts i zahtev zaraskid ili izmenu box paketa bez dodanih troskova,dobio sam odgovor da telekom zadrzava pravo promena pa imaju pravo da brzina na adsl liniji bude 2 ili 3mb pa cak i 1mb sto veoma sramotno za mts u 21veku.Ovo se sve dogadja u Lazarevcu.Na moj ogovor mts da od 7.avg 2016g box3 paket ce biti regularno raskinut i sve usluge preci kod drugog operatera pa cak i nekoliko mobilnig brojeva kojima istice ugovor priblizno avg 2016g zvala gospoda iz m5s da nadju resenje.Veza interneta je ocajna slika malo malo trzne za&rzne se i preikazuje neku medijsku gresku.Za sve one koji su izLazarevca pa iz drugih gradova nemojte nasedati na price mts.Box najbolje uzeti bez ugovorne obaveze.Mobilni deo im je donekle dobar ali cu iz principa i revolta preci u telenor pa makar bilo na moju stetu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Slagali su te. Imao sam slicnih problema ali je sve reseno.
Prvo, u box paket ide adsl, ali postoji i vdsl koji daje mogucnost za vece brzine. Oni ti garantuju brzine do 10mb/s, sto znaci da ce to biti maksimum, ali minimum nigde ne spominju (ogradili su se). E sad, da, stb uredjaji po njihovoj prici jedu deo protoka, ali ne bi smelo jer rade prakticno odvojeno, problem su instalacije koje ne dozvoljavaju da istovremeno ide pun signal i za internet i za tv. Kod mene, kad upalim oba stb-a i pustim speedtest, drzi konstantno 9mb/s.
Slazem se, to je slabo, ali su mi pre neki dan rekli da ce krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca podici sa 10 na 20mb/s da bude minimum. Dakle, za iste pare veci protok.
Nemoj da im saljes mejlove nego zovi 0800100100 i dosadjuj dok ti ne srede da sve normalno radi. Tako sam i ja jer mi se desavalo isto sto i tebi, samo sto je internet bio oko 5-6mb/s tih dana. Nesto su ceprkali, ne znam sta, ali su sredili i to je to.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

Azimuth ovo što je rekao je potpuno tačno.
Sa druge strane Nenade i ovo što ti kažeš ja te sve razumem.
Zovi ih non stop na ovaj broj što ti dao azimuth, dosađuj, smaraj ih. Ne bi iskreno trebalo da ide ispod 7-8 nikako. Ma koji kablovi bili i ma koliko bio daleko od stanice baze.
Mada sa druge strane drug, koji živi nekih km od mene, već drugo naselje, on nije mogao ni internet a kamoli tv. Ako bi tv radio onda bi imao problema sa netom, a ako bi bio na netu to je bilo nezamislivo korišćenje tv-a.
Mada to je bilo pre nekih 2-3 godine i tada se sećam raskinuo je ugovor i više se nije vraćao, ali sumnjam da bi i sada tako stanje bilo.
Sada iskreno sumnjam da je toliko loše stanje u Lazarevcu, više verujem da su oni nešto zeznuli, neko podešavanje, neko merenje. A jel baš živiš u gradu ili neko naselje (selo) pored

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: MTS novosti

Post od Nenad-77 »

Kada sam prosle godine zamenio staru platformu stb uredjaja za iptv receno mi je da ta nova platforma zauzima 2mb/s po jednom stb uredjaju,a u mom slucaju je 4mb/s za dva stb uredjaja tako da slobodan prostor za internet ostaje 6mb/s.Hajde neka bude i 5ipo donekle razumem i tolerisem ali 3ipo mb to vec nerazumem.Iz tehnicke sluzbe radnici Lazarevacke centrale su izmerili i rekli da je max protok na mojoj liniji 12mb.Od ti 12mb protoka 8mb odlazi na iptv a samo 4mb ostaje za internet.Kazu da nova platforma stb uredjaja zauzima od 3 do 4mb.Jedno kazu u poslovnici mts a drugo kazu iz tehnicke sluzbe.Nezna covek kome sta da veruje.Kazu strpite se prolazi linija optickih kablova.Liniji optickih kablova je prosla prosle godine u ovo doba,pa su rekli bice do leta pa do jeseni pa do zime pa sacekajte prolece,samo obecavaju i lazu a nigde napredka.Poslao sam im mail pa ikakve naknade me prebace na box 2 samo fiksni i internet do isteka ugovorne obaveze.Nikakav novi ugovor neprihvatam vec samo cekam da mi stari istekne i cao.Kod kopernikusa je 2300din internet 20mb/s televizija do max 4tv plus 1stb uredjaj gratis za hd ili full hd signal dvb-t ugovor je 24 meseca.U tom slucaju mi odgovara jed jedan tv mi podrzava full hd sliku a ostala dva tv su klasicni crt sa 100hz gde bi isao klasicni prikljucak bez ikakvog stb uredjaja.Ovi iz mts samo lazu i zavlace kazu bice bolje strpite se.Pa ja se nadam da ce biti bolje vec od 2000g kad ono sve gore i gore.Znaci postovani Lazarevcani i drugi u ostalim gradovima pre uzimanja box paketa kod mts a i drugih paketa kod ostalih operatera uzmite bez ugovorne obaveze prvih mesec dana ili 3meseca pa ako sve radi kako treba onda se mozete odluciti na ugovor sa njima.Jos nesto mts zadrzava pravo promena i da korisnik moze ostati 48h bez signala iptv ili inteneta pa vas posle kontaktiraju ako ste prijavili kvar pa se onda ceka tehnicka sluzba.Kazu da neumanjuju cene usluga ako ste krace od 48sati i da nesnose nikakvu odgovornost ako je iz tehnickih ili bilo kojih drugih razloga uzrok prekida usluga bio do njih.Po svemu sudeci to je krajnji bezobrazluk.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: MTS novosti

Post od dachakragujevac80 »

Ja nikakvih problema sa njima do sad nisam imao,čak mi je i brzina interneta ona koju plaćam (10mb/s)! A i kakvi god da su,za sbb su pojam,bez obzira sto sbb daje veće brzine u osnovnim paketima!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: MTS novosti

Post od 1808 »

dachakragujevac80 napisao:.....kakvi god da su, za sbb su pojam, bez obzira sto sbb daje veće brzine u osnovnim paketima!
Nigde veze, ali dobro kad već ti tako kažeš.... :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Pre će biti obrnuto. MTS ima jadne brzine, imaju na reklami svašta nešto, ali do korisnika isporucuju nešto mizerno, osim ako ne zivite u njihovoj centrali ili niste 250m od centrale da ispunite uslove za super box.

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: MTS novosti

Post od nemanja.reljic17 »

Da li mts jos uvek naplacuje 3g naknadu kada se uzme telefon? Gledao sam na sajtu telefone ali negde u napomeni nisam video tu nadoknadu.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: MTS novosti

Post od artifex »

Sto se tice interneta i tv-a,ja sam vec par godina u radijus vektoru i imam samo reci hvale.. Nijedan ozbiljniji problem nisam imao,a ove manje je tehnicka sluzba uvek u najkracem roku resavala.Brzina neta konstantna uvek (u mom slucaju 40mbps),desi se ponekad da pukne net ali je to retko kad duze od 10-15 minuta.. :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: MTS novosti

Post od dachakragujevac80 »

1808 napisao: Nigde veze, ali dobro kad već ti tako kažeš.... :)
Reci to mom burazeru,mojoj komsinici,mom drugaru i jos hiljadama njih kojima sve zivo koci i pri najmanjem povetarcu! Na papiru sve to deluje lepo,ali je u praksi sasvim nesto drugo! [emoji6]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Malo sam pogubio "nit" u vezi sa LTE-om i mt:s-om...
Da li beše za korišćenje LTE-a treba posebna SIM kartica (moja ima par godina i mikroSIM je)?
Da li to ovi u mt:s-u naplaćuju ili se samo podigne druga kartica?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Besplatna je zamena i treba ti nova kartica. Jedino naglasi da ti aktiviraju u sistemu jer se desvalo da zaborave.
Ja sam zamenio odmah na pocetku i kartica i lte su mi radili cim sam ubacio u telefon.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Hvala na odgovoru. Nešto mi pade na pamet - imam LTE telefon, a ne koristim velike brzine. Svašta i od mene...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori