MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MTS novosti

Post od Freyr »

Haha, meni nista ne stize,na postpaid sam godinama. Dobro je. Elem, super to sto imaju 50% ali ako uzimas telefon brate nisu ni malo jeftini. Pisao sam zahtev da vidim imaju li neku posebnu pogodnost za obnovu ugovora posto sam dugogodisnji korisnik bla bla. Uzeo bih iphone i kada se sracuna sve nije bas mala cifra ali su me ispalili prvi put lagano. Videcu sada kada podnesem zahtev za prelazak.
12 godina na forumu!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ni meni ništa ne stiže od toga iako mi stiže račun na mejl.

Nego glupo jedno pitanje... Ako ne plaćate 3G pretplatu, da li možete u MTSu da koristite 3G? Ja tu pretplatu svakako moram da plaćam jer sam kod njih uzeo 3G telefon, i jeste im to baš bezveze - uzmu ti skoro 3.000 dinara za te dve godine.

Kontam da bi trebalo da ako kupim negde drugde telefon, da opet imam 3G jer u okviru pretplate imam toliko i toliko megabajta brzog interneta kako oni kažu. A kad te megabajte potrošim svakako mi ostaju neki besplatni megabajti po slabijoj brzini, a da to mogu ubrzati samo tako što bih prešao na skuplju tarifu ili tako što bih uzeo postpaid tarifni dodatak.

Šta mi imamo od te 3G pretplate?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

@gari možeš naravno. Možeš i 4G mrežu.
Šta im znači ta pretplata, znači im da tebi samo uzmu pare i da ti zbog toga prodaju maglu. Neka "povoljnost" ima, ali je to toliko kretensko odrađeno da nisam se ni trudio da zapamtim šta oni daju za uzvrat...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Hvala na odgovoru.
I ja sam ih jednom u nekoj poslovnici baš pitao, nemam pojma šta su im onda rekli, ali sad ovako ne mogu da zamislim šta bi mogli u okviru toga da mi daju korisno, a da to već nemam i bez te pretplate.

EDIT: Sad nešto gledam MTSov sajt, ne vidim da igde pominju 3G pretplatu, a znam da su je ranije pominjali pored cene svakog od telefona - bila je zvezdica onako, pa na dnu strane da piše "uz 3G telefon bla bla bla"... Da je nisu sklili sad možda iz ugovora? :blinky:

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: MTS novosti

Post od srđan obradović »

гари napisao:I ja sam ih jednom u nekoj poslovnici baš pitao, Da je nisu sklili sad možda iz ugovora? :blinky:
pise u ugovoru u delu nekog aneksa koji se odnosi na telefon koji uzimas. postoji i dalje. realno mts najgori sa fonovima, ali box, 50% popusta...lumiu sam uzeo preko njih, ali veoma brzo ostaju bez primeraka telefona, pogotovu van bg-a, lumiu valjda niko nije hteo.[emoji1]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ali kad si Box pomenuo, ako neki uzima telefon preko Boxa onda nema nikakvog popusta, platiš ga kao u radnji, jedno što možeš na rate. Možda bude za nijansu skuplje ili jeftinije, ali u tom im je rangu cena.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: MTS novosti

Post od Ledjo »

Vip je razdvojio da se trose oni za vip mrezu I ako imas ove druge prema ostalima? Ako sam dobro razumeo, svaka im cast.

Koliko ranije se moze obnoviti ugovor? Ja sam uzeo na 2g onaj 50% I duplo vise neta za polovinu tog perioda. Ne znam ni sta sam se bezveze vezao 2g, kad ne ostvarujem nikakvu pogodnost u odnosu na ugovor na godinu dana.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Jbg, ugl. gledamo kao "šta ima veze, i tako će mi to trebati". :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Ja poslednja tri ugovora produzavam na godinu dana,nikad se ne zna sta moze da iskrsne u medjuvremenu.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: MTS novosti

Post od srđan obradović »

гари napisao:Ali kad si Box pomenuo, ako neki uzima telefon preko Boxa onda nema nikakvog popusta, platiš ga kao u radnji, jedno što možeš na rate. Možda bude za nijansu skuplje ili jeftinije, ali u tom im je rangu cena.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
e pa vidis, L532ds sam uzeo 13.10.2015.godine uz box 3 na 24 rate po 420 dinara sto iznosi 10.080 dinara sto je jeftinije bilo nego u prodavnicama gde je bio oko 105 eura. znaci neki popustić ima. eto za godinu dana mu nije pala cena puno[emoji2]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Da, to je ipak lep primer. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Sa skupljim telefonima popust uz box pakete je još veći, zapravo tada je cena telefona kao što je u oglasima (okvirno). Npr mene je iPhone 6 izašao bukvalno isto koliko je koštao u oglasima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Supruzi stižu poruke od MTS-a za novi telefon uz novi ugovor. Konkretno su joj predložili neki Lenovo. Njoj ugovor (24 meseca) ističe u junu 2017.
Da li znate kako to funkcioniše?Da li se,ukoliko se odluči,prekida postojeći ugovor i pravi se novi uz novi telefon?

Sony Xperia Z3

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: MTS novosti

Post od srđan obradović »

srdjanyo napisao:Supruzi stižu poruke od MTS-a za novi telefon uz novi ugovor. Konkretno su joj predložili neki Lenovo. Njoj ugovor (24 meseca) ističe u junu 2017.
Da li znate kako to funkcioniše?Da li se,ukoliko se odluči,prekida postojeći ugovor i pravi se novi uz novi telefon?

Sony Xperia Z3
opet počinje teći 24 meseca ug.obaveza. Šta je to u mts-u, ni jedan samsung uz box pakete?! baš ih pritisli iz apple-a[emoji1] nego, da li neko zna, da li je moguće da mob.broj koji mi je u box-u 3 isključim iz box-a i unesem drugi broj koji je isto na moje ime. sada su novi paketi pa bi mi više odgovaralo.

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

Mene su opako iznervirali iz mts-a. Naime u Kanadi sam od juna, a ugovor mi je istekao u avgustu. Trazio sam mailom da me prebace sa postpaida na prepaid. Nisu odgovorili. Otac ode i to sa mojom licnom kartom, kazu treba ovlascenje, overeno naravno. Opet posaljem mail, objasnim situaciju, kazi dodjite licno. Plus imam 3g net koji ce moji nastaviti da koriste i jos jedan fon na postpaidu. Ma kakvi, *urcobolja level milijardu.

Na kraju sam morao da overim ovlascenje u Kanadi i sad cekam odgovor posto kao mora da se overi u Srbijo, a kako da ga overim keve ti ga sprcam kad sam na drugom kraju sveta.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

@srđan, moguće je ukoliko imaš 3 meseca do isteka ugovorne obaveze. Ako imaš više, onda im je to previše komplikovana procedura i neće ti to odraditi. Uslov je u svakom slučaju nova ugovorna obaveza i na box paketu i na tom mobilnom broju koji si izvadio iz paketa.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: MTS novosti

Post od srđan obradović »

Azimuth napisao:@srđan, moguće je ukoliko imaš 3 meseca do isteka ugovorne obaveze. Ako imaš više, onda im je to previše komplikovana procedura i neće ti to odraditi. Uslov je u svakom slučaju nova ugovorna obaveza i na box paketu i na tom mobilnom broju koji si izvadio iz paketa.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
aha, hvala[emoji106]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: MTS novosti

Post od nemanja.reljic17 »

Primetio sam da je prvi put Ajfon jeftiniji od Galaksija tj. Ajfon7 je jeftiniji od SGS7.

Послато са D6633 уз помоћ Тапатока

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od mb011 »

brankisha napisao:Mene su opako iznervirali iz mts-a. Naime u Kanadi sam od juna, a ugovor mi je istekao u avgustu. Trazio sam mailom da me prebace sa postpaida na prepaid. Nisu odgovorili. Otac ode i to sa mojom licnom kartom, kazu treba ovlascenje, overeno naravno. Opet posaljem mail, objasnim situaciju, kazi dodjite licno. Plus imam 3g net koji ce moji nastaviti da koriste i jos jedan fon na postpaidu. Ma kakvi, *urcobolja level milijardu.

Na kraju sam morao da overim ovlascenje u Kanadi i sad cekam odgovor posto kao mora da se overi u Srbijo, a kako da ga overim keve ti ga sprcam kad sam na drugom kraju sveta.
Tako bi ti bilo i kod svakog drugog operatora a verujem i u na primer Kanadi. Verujem da je problem ali razmisli logično koje sve probleme može da ti neko napravi ukoliko bi dozvolili takve stvari...

Sent via Xperia Z3

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

Kontam ja to. Ali ako mi otac dodje i to sa mojom LK i plus im ja uputim zahtev mailom koji oni imaju u bazi, to je previse poznatih na kraju jednacine.

Odgovori