Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Evo i Vip je izasao sa svojom internet akcijom i novim paketom od 42 GB:

Slika

Doživi 4G LTE iskustvo uz 50% popusta na pretplatu!

Slika

Promocija važi uz ugovornu obavezu od 24 meseca.
Promocija važi do 15.06.2015.


Licno se nadam da ce je produziti - jer 50% nize cene prakticno znace da se sada mogu uzeti ~duplo veci paketi za iste pare, a to je vec konkurentno internet paketima iz regularne ponude preostala dva operatera. Po punoj ceni Vip je ubedljivo najnepovoljniji, tako da nemaju oni bas previse izbora.
Zato se nadam da je ovo ipak samo uvod ili u nove cene paketa ili u neku malo duzu promociju (kao sto je telekomova 50% popusta koja traje vec godinama).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od znemanja »

Paketi deluju ok i cena sa 50% popusta je jako konkurentna. Problem je što je pokrivenost VIP-ovim 3G singalom očajna, a proćiće još vremena dok ne ostvare bolju 4G pokrivenost. Sa VIP-om čim se pomeriš iz centra većeg grada HSPA+ signala nema.

mapa pokrivenosti:

Slika

Pritom novi mts paketi daju više, 1500 din za 50GB za ugovor na dve godine:

Slika

Suvišno je bilo šta reći za pokrivenost mts-ovim 3g signalom:

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Da, vip ima ocajnu pokrivenost 3G signalom i to se jos dugo nece promeniti. Oni kao unapredjuju mrezu svake godine, ove godine postoji cak i mapa, kako koju regiju rade i zavrsavaju tako je boje - medjutim iako su zavrsili odredjene regije, opet su preskocili gradove (varosice) koje je telenor imao pokrivene pre 5 godina! To pocinje opasno da mi smeta kod vipa.

Vip jedino cenom moze da se potrudi da nekog privoli da uzme internet paket kod njih.
Ali, evo bas danas sam gledao za ortaka neku internet kombinaciju (lik to ne prati, njemu vazno da dobije sto vise GB za sto manje para, sto je i logicno).
Naravno, vise se isplati uzeti Vipovih 9 GB za 550 din, nego telenorovih 5 GB za ise pare.
Ali o cemu se radi - on bi taj net koristio pretezno dok je na poslu (za privatnu upotrebu, nebitno), medjutim on radi u fabrici koja je desetak kilometara van grada. I pogadjate - Vip 3-4 tackaste mrljice tu i tamo, telenor cela povrsina pokrivena i jos preliva na okolna sela, kontinuiran signal.

Nekima Vip jednostavno ne odgovara cak ni sa ovako jeftinom ponudom.
znemanja napisao:Suvišno je bilo šta reći za pokrivenost mts-ovim 3g signalom
Slazem se, ona je zaista tu negde kako mapa kaze, bar po zvanicnim procentima pokrivenosti teritorije, ali nije mi jasno zasto je nisu predstavili kao Vip i Telenor (bazirane na predikciji na osnovu konfiguracije terena), nego su mapu radili u Paintu sa onim sprejom :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od znemanja »

Za mapu kod mts-a se slažem, izgleda kao da im je radio neki osnovac. No, ono što je bitno jeste da je mapa poprilično tačna, odlična je pokrivensot.

VIP-ovi net paketi, pre popusta, su bili apsurdno skupi, 4000 din za 42 GB, a za duplo manje novca može da se kupi kod mts-a 50 GB. Krajnje nerazumljiv mi je bio potez VIP zbog tako visoke cene, a znaju da imaju lošu pokrivenost, sa popustima je OK. Ono što je dobro kod VIP jesu smartovi, sada kada je text komunikaciju preuzeo Viber, WhatsApp, Telegram i sl., sms poruke u paketu postaju suvišne. Lično, kod mene svaki mesec propadne 500+ poruka, jer ne pošaljem više od 70-80 poruka, smartovi bi mi omogućili da racionalnije iskoristim paket.

Da VIP ima bolju pokrivenost, njihov paket od 21GB za 1049 din i mts-ov Mix L (400 min, 600MB, 500 SMS i 4000 min u mrezi) sa 50% popusta za 908 din = 1957 din.

Ova kombinacija bi bila odlična u dula SIM telefonu ili kombinacija telefon + 3g/LTE tableta od 7 inča.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od danil80 »

Изгледа да нико није узео у обзир да је тарифирање интернета код Випа на 100кб а код МТС на 1кб. Што значи да ће Вам само ажурирање времена на сваких сат времена узети 2,4Мб односно месечно 72Мб што уопште није занемарљиво.. Додајте на то синхронизацију и разне друге сервисе и оде 21Гв док си реко кекс.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od toda81 »

Na pravu stvar si skrenuo paznju, a to je zaokruzivanje
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Slika

Super pripejd kartica za super festival!

U susret EXIT festivalu - jedina dostupna 4G pripejd kartica sa 10 GB internet saobraćaja

Nestrpljenje je veliko, približava se EXIT 2015! U susret jednom od najboljih muzičkih festivala u svetu, pripremili smo za vas specijalnu mts SUPER pripejd ponudu.

Uz mts 4G Super pripejd karticu sa

10GB internet saobraćaja
30 minuta razgovora u međunarodnom saobraćaju (za pozive ka inostranim destinacijama)
120 minuta za razgovore u mts mreži


moći ćete, u svakom trenutku, da prenesete svoje utiske i sjajno raspoloženje sa novosadske tvrđave. Gigabajte i minute za razgovore možete da iskoristite u periodu od 30 dana od dana aktivacije kartice.
Karticu možete da kupite veoma jednostavno putem Exit online, po ceni od 15 €, odnosno 1.800,00 dinara. Osim navedenog saobraćaja,kartica sadrži i inicijalni kredit od 25,00 dinara. Po dolasku na EXIT festival, vaša Super pripejd kartica čekaće vas na EXIT TRIP prodajnom mestu.

mts Super 4G dodaci

Ukoliko vam ova količina saobraćaja nije dovoljna, uvek možete da odaberete mts Super 4G dodatke, koje smo pripremili specijalno za Exit i korisnike mts SUPER pripejd kartice. Dodatke možete veoma jednostavno da aktivirate u mts pripejd vodiču *100# (na srpskom jeziku), odnosno *15# (na engleskom jeziku).

Na raspolaganju vam je bogat izbor mts Super 4G dodataka:

EXIT sa 10GB, 30 minuta razgovora u međunarodnom saobraćaju (za pozive ka inostranim destinacijama), 120 minuta za razgovore u mts mreži. Cena - 1.800,00 dinara; rok važenja: 30 dana.

4G Internet - rok važenja: 7 dana
LTEXIT 3GB (600,00 dinara)
LTEXIT 5GB (900,00 dinara)
Dodatak se nakon isteka automatski aktivira, ukoliko na kartici imate dovoljno pripejd kredita

4G neograničeni mts razgovori (499,00 dinara); rok važenja: 7 dana

4G neograničeni SMS u domaćem saobraćaju (399,00 dinara); rok važenja: 7 dana
Dodatak se nakon isteka automatski aktivira, ukoliko na kartici imate dovoljno pripejd kredita.

Izvor.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Vip prepaid - Na *123# te očekuju i atraktivni Letnji internet dodaci - možeš aktivirati bilo koji od dostupnih dodataka prema svojim potrebama, čak i jednistvenih 2 GB u Srbiji!

2GB, vaze 7 dana, 300 din, prepaid
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od fannY »

Hoce li nesto vise da ponude za postpaid, jako su mi glupe te varijante traje par dana...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Mozda nije internet paket, ali u paketu itekako ima interneta. Vredi da se nadje u ovoj temi verovatno kao trenutno najbolji paket na trzistu.

Vip Opusteno

1700 din:
- 5GB
- 500 min ka svim mrezama
- Neograniceni minuti ka Vip mrezi koji se trose paralelno!
- Neogranicen sms i mms

Nakon potrosenih 5 GB megabajti se naplacuju 1 MB = 1 din. Dakle, net nije neogranicen, ali je cena mb po prvi put na nasem trzistu razumna, s obzirom da standardno 1 MB kosta 50 din (!!!). Dakle cak i ako se neko zablesavi i probije 5 GB, tih 100 mb prekoracenja (npr) ce platiti 100 dinara, a ne 5000 din!

Ne znam sta ce preostala dva operatora ponuditi sada, ali ovo je trenutno ultimativni paket, uzmite u obzir i cenu od 1700 din - znao sam ja da LTE pravi revoluciju, ali nekako nas sve te logicne stvari obicno zaobidju, nisam verovao da ce nasi operateri tako brzo ispratiti tehnologiju svojom ponudom.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

Da li je jos neko dobio ovo od Vipa?
Ovog leta pripremili smo specijalnu ponudu za Vas. Samo u narednih 7 dana imate mogucnost da aktivirate dodatak od 1GB po ceni od svega 200 RSD mesecno! Smartove sacuvajte za minute i poruke jer se internet trosi iz dodatka! Odgovorite sa DA i aktivirajte dodatak koji ce se produzavati svakog obracunskog perioda narednih 6 meseci, bez mogucnosti otkazivanja. Za vise informacija odgovorite sa ?. Vas Vip
? >>>
Aktivacijom dodatka dobijate po 1GB u narednih 6 meseci po ceni od 200 RSD mesecno. Kod Smart tarifa dodatak se trosi paralelno, sto znaci da se smartovi nece trositi na internet sve dok ne potrosite 1GB. Kod Standard i Za Mladje od 30 tarifa prvo se trosi dodatak, a potom sadrzaj iz tarife. Dodatak ce se automatski iskljuciti nakon 6 meseci od dana aktivacije i pre toga ga nije moguce deaktivirati.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od 9R94 »

Ja.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od sugarcoated_ass »

Dali popust od 100 din na dodatak. Zanimljivo. :) To su oni njihovi Vip Smart Dodaci. Ja sam do skoro koristio taj dodatak od 1GB, aka Dzoker, i placao 300 din. Nije losa varijanta. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od miodrage »

Ja sam i aktivirao. Sad se razmisljam ipak da deaktiviram. Popustili su, od sledeceg meseca sam na Opusteno :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od 9R94 »

Mislim da miodrage, u poruci piše da nema mogućnosti da se deaktivira narednih 6 meseci od aktivacije.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od sugarcoated_ass »

Redovnom aktivacijom dodatak mora da se koristi min. 3 meseca. Ovde su zbog popusta stavili min. 6 meseci. Nisu ni oni mutavi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od miodrage »

9R94, devojka u poslovnici mi rece da moze da se deaktivira ako je isti dan aktivirano. Zvao sam CC, ali ne mere. Nema veze, narednih mesec dana imam gigu, potom 6 GB neta 5 meseci, potom "samo" po 5. Bitno mi je da sam presao na Opusteno.

E sad, ja sam danas bio do poslovnice, da pisem molbu, sto sam i uradio, pa su me uputili na Chat na njihovom sajtu, pa su tu rekli da ce da me kontaktiraju, kao ne znaju kada, ja sam onda resio da imam makar gigu neta, i hop, dobio i ovo. Necu propasti za 200 kinti definitivno, ali bas nisam morao da aktiviram odmah, mogao sam da sacekam par dana.
U svakom slucaju, sad cu da krenem da zloupotrebljavam net :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od 9R94 »

A onda okej, kazem jer je tako pisalo u poruci. Cek pa jel si na kraju obnovio ugovor ponovo na 2god il samo promenio paket?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od Lobachewsky »

psyhound napisao:Dali popust od 100 din na dodatak. Zanimljivo. :) To su oni njihovi Vip Smart Dodaci. Ja sam do skoro koristio taj dodatak od 1GB, aka Dzoker, i placao 300 din. Nije losa varijanta. :)
Nije to Vip smart dodatak (Džoker) sa popustom. Kod ove ponude se net trosi paralelno, a to je ogromna razlika. Jos ako se uzme u obzir da se i neograniceni pozivi ka vipu trose paralelno, to prakticno znaci da svi smartovi ostaju za pozive ka drugim mrezama i sms. Zato je ovo odlicna ponuda za simbolicnu naknadu maltene.

Ne citate, a jos sam vam boldovao tu kriticnu recenicu. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove internet ponude i najbolje opcije za mobilni net

Post od sugarcoated_ass »

Aha... To nisam znao da dzoker ima nizi prioritet. Mislio sam da se prvo siba on pa onda smartovi posto je kod mene na starom net paketu (net za 0 dinara) bio redosled trosenja dzoker pa onda onih 500 MB iz paketa sto su davali na poklon. Sad ga ne koristim jer imam 3 dzidze pa ne znam.

Odgovori