Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od knjaz »

deana napisao:Upravo čekam da se konsultuju, a rekoše mi da su mi prošli svi rokovi za žalbu. Rok je bio 10. maj. A u poslovnici su mi rekli da je jedini način da sačuvam broj tako da pređem na prepaid u naredna 3 meseca.!
Ti si beše prenela broj i sada i prenet može da bude na vipu u prepaidu.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od srđan obradović »

Moje iskustvo
2011. sam preneo svoj 064 broj u vip iz mts. Istekla ug.obaveza i sada hocu da se vratim u mts. Odem da podnesem zahtev za prenos,ne može,broj nije u odgovarajućem statusu i sad moram da čekam par dana dok razreše to u mtsu jer navodno se to dešava kod prenosa, da broj ostane kod starog operatera i neodgovarajućem statusu pa ne može da se prenese :o
Inače sam imam dva postpaid ugovora u vip-u, na smart400 i standard100,ukupno sa poskupljenjem 1777din mesečno! Oba prenosim u mts pa tako mix400+mix750-50%popusta=690dinara!!!
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

9. podnet zahtev za 2 broja, za jedan broj su odbili, jedan je ostao u proceduri. Za taj jedan što je ostao u proceduri, danas 15. je stigla poruka, da će od 16. broj biti prenet u MTS mrežu, u 06,00 časova ujutru ubaciti MTS sim karticu u telefon... Dobrodošli u MTS... Za drugi proj je juče 14. ponovljen zahtev za prenos.

A u VIP ko ostane, najavili su iznenađenja i popuste za rođendan...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Azimuth »

Pa ako nastave ovim putem, mogu samo neprijatno da iznenade preostale korisnike. Ne svidja mi se neizvesnost sa njima. Postali su kao Telenor, za sve moras da im pretis odlaskom u drugu mrezu pa ti onda kao izadju u susret. Sa druge strane, tarifiranje im je katastrofa, pisanje uz vetar. Pa jos kad sve koji su izasli ili tek treba da izadju iz ugovornih obaveza prebace na novo tarifiranje.. Ako tu nesto ne porade, izgubice i to nesto preostalih, a informisanih, korisnika. Ostali ce se samo neprijatno iznenaditi svojim racunima.
Jedino pozitivno sto im je ostalo jeste to sto daju po nesto povoljnijim cenama telefone uz ugovorne obaveze. E sad, kome se to isplati onda super, a nama ostalima to ne igra nikakvu ulogu.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od mb011 »

Najbezobraznije je tarifiranje. 90+60 zaokruživanje ja klasična pljačka. Da su samo poskupeli, to bih svakako razumeo, ali ovo perfidno, to me užasno nervira. Baš se osetim prevarenim zbog toga.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Realno, oni su naj fleksibilniji trenutno. Koji još operater je dozvolio ovo (slobodan izbor) kao vip? Ni jedan. Sećam se telenorovog podizanja pretplate, pa tada nije bila ovolika hajka kao na vip, niti si mogao da raskineš ugovor (morao sam da čekam da mi istekne ugovor da bih raskrstio sa telenorom). I mi znamo da preterujemo, vip je imao najbolje promoije za novaka. Ko nije imao ugovor, imao je onu promociju sa padajućim snegom i plus 25% ako ne uzmeš fon (na mts ne može fon i 50%, tako da je ovo ekvivalent tada bio, stim da u vipu možeš da ukineš 25% i uzme fon kada hoćeš, u mts ne možeš da ukineš 50% i uzmep fon), sa tim je povoljniji i od MTS sa 50%.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od PetarI »

Da tačno je da im je to bila stvarno dobra promocija,slažem se.Ali očito je to bila dobro smišljena akcija,da privuku što veći broj korisnika i onda da im u..r.ju...To je podmuklo i perfidno.Jeste Telenor je imao podizanje cene,mislim na jednom paketu,ali je dao ko se ne slaže da se predje na manju tarifu.Ovo kod ovih je neko,mislim normalan,shvatio da su debelo preterali... :oops: i onda je morao da dopusti,stvarno najbolju promociju...Beži što dalje. :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Ako im je to bila smišljena akcija da navuku korisnike, zašto bi ih pustili sa sve telefonima da raskidaju ugovore? Nema tu neke logike sa smišljenom akcijom navlačenja. :uhuh:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Lobachewsky »

Meni ima logike, sve je matematika. Voleo bih da znam koliko su zaista korisnika sa telefonima izgubili. Rekao bih zanemarljiv broj. Mala cena koju su platili za preko 20% zgrabljenog trzista. To je neka kriticna tacka da bi se operater nazvao ravnopravnim, oni su to prebacili, 21% korisnika sada donosi prihod koji im obezbedjuje sigurnu zaradu za buduca ulaganja i trku sa konkurencijom, ocigledno je da su razmisljali dugorocno.
Vip je i sam rekao da ce sa novom zaradom ove godine moci da prosiri mrezu sa 320 novih baznih stanica, i to uglavnom po manjim mestima i da se konacno priblizi telenoru i mts-u po dostupnosti mreze - prema tome, vipu se zurilo da sto pre postane ravnopravan operater, i procenio je da ce ga ovakva taktika najbrze dovesti dotle. Naravno, znaju i oni da ovakva taktika moze da upali samo jednom, i da to ne sme da im postane praksa jer ce se korisnici onda konstantno odlivati. Verovatno su procenili da je ovo kritican trenutak za njihov razvoj u srbiji.

Ne kazem da je tako, ja bar tako razmisljam. Inace se slazem da je mnogo vise paznje posveceno vipovom poskupljenju nego telenorovom. Mada bih ja to ipak nazvao obrnuto - telenorovom poskupljenju je posveceno premalo paznje, mozda zbog tada potpuno nerazvijene svesti o nasim pravima koja kao potrosaci imamo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Prebačen mi je danas jedan broj u MTS, na moju žalost, već sam se pokajao. Signal na Nbgd u Paviljonima je blago rečeno očaj, kod mene u stanu, 7 sprat, možda na krovu ima 3G. VIP bez problema ima 3G pun signal, ili mu fali jedna crtica. MTS kada uhvati 3G signal ima jedva jednu crticu, uglavnom je 2G, non stop vrti sa 2G vs 3G. Ovo na MTS je tuga. Sigurno ne potpisujem ugovor, čekam 3 meseca koliko minimalno moram da budem i aj zdravo MTS, daleko vam lepa kuća.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Cooomi »

Baraba, ja sam na Tošinom bunaru, i hvatam 3G opušteno, ne znam u čemu je caka, možda si ti u nekoj rupi pokrivenosti? :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Ma kakva rupa u Otona Ž. i Džona K. MTS je rupa.
VIP:
Slika

MTS kada ima 3G:
Slika



Rečima ne mogu da opišem koliko sam razočaran mts, i kakav loš potez napravih.
Može li drugi broj da se stopira sa prebacivanjem?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Azimuth »

Cudi me da je toliko los signal :?
Meni je identican vipovom, barem ovo malo za sada sto sam prosao. DL je oko 9-10, a UL oko 2,5-3. Kontam da ima veze sa vremenom to sto fale neke crtice. Falilo na vip-u, fali i na mts-u.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Baraba »

Kako vreme ne utice na VIP?
Dakle, mts je rupa.
Net mts u Palati Pravde:
Slika

Treba li da budem srećan sto tu uopšte ima 3G? VIP je minimum dupli bolji na istom mestu. Ovo je tuga. Žali Bože što izgubi zimsku promociju i 25% na ovom broju što je prebačen. Samo sam izgubio prelaskom u mts, jeba*o ih 50%, tačno su 50% i više lošiji od VIP. Nema tu nikakve uštede.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od sugarcoated_ass »

Jako mi je ovo cudno... do sada sam svuda imao bolji signal sa MTSom nego sa Vip-om.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od PetarI »

Kako god da ime je dobar signal(a priznajem da jeste)...još sutra u Vipu,a posle toga zbogom,ali stvarno zauvek....Nežurim nigde da bi mi na ulici trebao hiper,ultra,nenadjebivi internet...Dobro i ovaj radi(mts),a kad sam u kući,kafiću ili poslu(Djurine kućne čarolije 8) ),zna se wi-fi...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Lobachewsky »

Baraba, jel si probao da obrises proksi i to? :|
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od Azimuth »

Mislim da ni on, kao sto nisam ni ja, nije dobio parametre od mts-a zbog samog telefona. Ne postoje takve poruke za iPhone, pa je morao peske da unese.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od srđan obradović »

Ko nije imao ugovor, imao je onu promociju sa padajućim snegom i plus 25% ako ne uzmeš fon (na mts ne može fon i 50%, tako da je ovo ekvivalent tada bio, stim da u vipu možeš da ukineš 25% i uzme fon kada hoćeš, u mts ne možeš da ukineš 50% i uzmep fon), sa tim je povoljniji i od MTS sa 50%.
Ne bih se složio za ove promocije bez telefona. U mts-u može na 12 ili 24 meseca, u vip-u samo na 24. Plus se u mts-u šećkaš po tarifama kako hoćeš. Kome je bitan telefon treba da ostane u vip-u, uvek bilo i biće. Problem sa poskupljenjem je što su oni i di sada imali najskuplje pretplate. A sa ovim poskupljenjem su još dalje otišli. Tačno je da imaju i najveći saobraćaj uz njih ali za nekoga ko je pravilno odabrao paket takva ooskupljenja su višak iako nose dodatni saobraćaj.
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Vip - Racun pocinje da raste sa prvim ljubicicama!

Post od PetarI »

Pa još ovo-u m:ts možeš produžiti ugovor 3 meseca ranije.Ako praviš ugovor sa 50% popusta na 12 meseca,na dva potpisana ugovora si dobio pola godine.Vip te elegantno stavi "na" 24 meseca plus ono koliko si ranije(do 6 meseci maksimalno) produžio ugovor,pa još plus jedan mesec njihovih gluposti tako da ispadne,ako si dobre sreće,potpisuješ ugovor na 31 mesec...Retko dobra stvar! :shock:

Odgovori