Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Moj "osnovni" broj je:

Telenor - postpejd
18
32%
Telenor - pripejd
3
5%
mt:s - postpejd
22
39%
mt:s - pripejd
0
Nema glasova
Vip - postpejd
13
23%
Vip - pripejd
0
Nema glasova
 
Ukupno glasova: 56

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od IDzO »

Azimuth, internet dodaci se mogu uzeti samo ako se u VIP-u uzima i mob., pa tako Smart 1100 sa rođendanskim popustom iznosi 1.115,00 RSD i 500,00 RSD 1GB neta i to je računica od 1.615,00 RSD + cena telefona.
Ukoliko se ne uzima mob. onda nije moguće uzeti net dodatak (ne znam kakva je procedura ako neko insistira i ako piše ljudima na višim pozicijama) pa se na rođendanski popust može dobiti još 25%. Pa tako Smart 1100 iznosi oko 743,00 RSD.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Azimuth »

Meni su rekli da taj internet dodatak mogu uzeti bez obzira uzeo telefon ili ne, ali ako uzmem internet dodatak onda su telefoni po nekim jos povoljnijim cenama. Sto se vidi i na njihovom sajtu. Ali nisam znao niti su mi rekli za tih 25%, zato i jesam pitao..
Da, to je ta racunica, grubo sam samo naveo cifre.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od AquaZX »

Ako uzmes bez neta i telefona onda mozes jos 25%.
Ako hoces taj internet dodatak 1gb ili 3gb onda moras telefon.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Baraba »

Telefon imam i nemam potrebu da menjam sgs2, što znači da ne mogu dodatak za net da uzmem, da mogu dodatak za net da uzmem opet je mts napravio bolju ponudu jer ima i minute i sms i net za manju cifru (samo što im net nije nešto).
Realno na telenoru sve funkcioniše kako očekujem da funkcioniše i pozivi i sms i net, jedino što su skuplji od ostala dva operatera skoro duplo, sada me zanima da li su opravdano skuplji jer kod njih sve funkcioniše besprekorno?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, pa uzmes u Vip-u neki najjeftiniji android i prodas ga... Jos mozes i da zaradis! :D
A u Telenoru je sve daleko od besprekornog... Ni na jednoj lokaciji u NSu nisam dobio net brzi od 5Mbps, cesto izgubim 3G ako nisam u samom centru grada, a da ne pricam kad odem za Banostor u vikendicu... ali mogu reci da ni Vip nije mnogo bolji sto se tice pokrivenosti signalom, dok im net stvarno kida sa brzinom! :)

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Nikola031 »

Od kako sam preko mt:s-a uzeo SE Xperiu mini primarni mi je kod mt:s-a na Mix Net L, a sekundarni Vipov Postpaid 325 (koji će za 2 meseca postati prepaid, samo da mi istekne ugovor).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Lela »

ako mogu da zamolim za jos jedno poredjenje brzine i kvaliteta interneta u okviru postpaid paketa VIP-a i MTS-a.

skoro 9 meseci koristim VIP postpaid internet na vrlo skromnoj Nokii 2730 i funkcionise odlicno (3G). Zbog povoljnosti koje MTS nudi u odnosu na VIP-ove nove smart pakete :x razmisljam se da uzmem MTS, ali mi je veoma vazno da internet funcionise bez poteskoca.

hvala na odgovorima :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Azimuth »

Lela, evo ja sam do skora tj do sredine septembra bio u mts-a a sada sam u vip-u. Razlika je u tome sto vip ima nekako stabilniji net, nema pucanja tamo gde je signal slabiji dok to nije slucaj kod mts-a. Necu da gresim dusu, nije to stalno i uvek, ali se desava s vremena na vreme. Daleko od toga da je neupotrebljiv net kod mts-a, ali prosto nije toliko dobar kao kod ova druga dva operatera. E sad, ako uporedis trenutne pakete i ako ti je bitno koliko neta dobijas u okviru pretplate, tu onda niko ne moze da prismrdi mts-u, daju ubedljivo najvise za najmanje para.
Tvoja dilema se svodi na izbor izmedju kvaliteta i kvantiteta. Na tebi je da odlucis sta ti je bitnije.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Baraba »


Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Lela »

Azimuth, hvala na odgovoru !

Baraba, pregledala sam i tu temu, hvala !

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Nenad-77 »

ako razmisljas da uzmes postpejd bez tel onda uzmi mts bez tel sa 50 posto popusta na mesecnu pretplatu i bog da te vidi a tel uzmes ua kes jer su cene tel kod operatera katastrofa velike.vidis i sama da vip posle rodjendanske promocije uveo najgore pokete o telenoru da ti nepricam sa ovim njihovim ponasanjem oko samovoljnog promena paketa i pretplate je veliki bezobrazluk telenora a nekada su bili za primer ali lako se kvare kod njih su vene tel isto u neku ruku paprene.mts ima svuda 3g gde god sam se zatekao u srbiji i net im dobro radi.ja imam postpejd vip mts i telenor ali sa telenorom cu da raskrstim sto pre samo da ih negledam i da nemam vise posla sa njoma.

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Dulee »

Dvoumim se izmedju dva postpaid paketa, pa ako moze mala pomoc pri odlucivanju :) U pitanju su paketi:
Telenor Premium M - 2633 din
Vip Smart 2500 - 2492 din
Uz oba pakete bi trebalo da uzmem galaxy s3, a najbitnije mi je sto kod oba paketa imam beskonacan internet, ali koliko sam razumeo kod telenora se nakon 1gb smanjuje brzina protoka... I naravno, tu je i cena mobilnog, koja je niza kod vipa za ovaj paket.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od miodrage »

Taj "neograniceni" net izbij sebi iz glave, to ne postoji. Mislim brzina 64 kbps nije brzina, to je mucenje!
Pitanje je sta najvise koristis, pricu, poruke ili net. Ako net i poruke koristis ravnomerno, a pricu manje, onda uzmi Telenor. Ali po meni je daleko bolji Vip jer imas 2500 Smartova, koje mozes da trosis kako god zelis. Mislim, Telenor toliko skrtari na minutima da je to za pricu. I jos ti je kazes telefon jeftiniji kod Vipa... Pa sta reci? :D
Moj glas za Vip.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Lela »

Iskusniji ce se sigurno javiti sa predlogom, ja bih samo da prokomentarisem VIP paket. Koliko sam dosad naucila o androidu, on 'guta' GB/smartove. Mislim da je bolje zbog toga da uzmes neki manji smart paket i internet dodatak od 1 ili 3GB.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Baraba »

Smartovi se po meni ne isplate čak i da ne koristite net, npr:

Smart 1200 = 1658 din = 600min i 600sms ili 500min i 500sms i 200mb :uhuh:

Standard 700 = 1658 din = 700minuta + 700 sms + 700mb (to sve kada bi sabrali je 700+700+700=2100 smartova) :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od IDzO »

Baraba, standard se isplati ako neko ima ravnomernu potrošnju min/sms/mb, a ako je neravnomerna potrošnja onda je bolje uzeti smartove da npr.: ne bi propadale poruke ako se ne koriste u tolikom broju.

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Dulee »

miodrage, da, koristim poruke i net daleko vise od price, tako da mi minuti i nisu toliko bitni. Sad sam citao detaljno o Premium M paketu i vidim da imam net po punoj brzini 1GB, a posle toga imam 3GB po brzini 256kbps... Ne znam koliko iznosi puna brzina pa samim tim i nemam predstavu kolika je ova od 256kbps :?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od miodrage »

Puna brzina ti je ona koju da mreza, 3-4-5-6-7-8 MBps.
Baraba, kakvi megabajti u Standard tarifi? Tamo toga nema!!! Samo minuti i poruke. Pogledaj malo bolje!
Elem, ja i dalje tvrdim da je Smart tarifa bolja za ljude kojima treba sve, ali primarno razgovor. Ako razgovor nije prioritet, onda je daleko najbolje uzeti MixNet kod Telekoma.
Telenor cak ni ne razmatram, jer smatram da su bezobrazni, prenaduvani, sa cenama od kojih otpadaju usi, i najmanje daju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Dulee »

Sad sam sve stavio na papir i video da mi je najbolje da uzmem SGS III po punoj ceni kod telenora i da ga otplacujem na 12 mesecnih rata (caletov broj je kod njih i zbog toga mi je otvorena ta mogucnost, a mozda zbog toga i dobijem neki popust). A sto se tice paketa, uzecu telekomov MixNet XL uz 50% popusta, sto mu dodje 1640 din mesecno. :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2012)

Post od Deksi »

Dulee, a sta ako je s3 zakljucan na telenor a sigurno i jeste kakvi su oni. :|

Zaključana tema