MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Pa to i pitam jer ako prebacim brojeve sa telenora u vip moj e72 nije kodiran ali zenina nokija 6070 u koju se ona kune ona jeste kodirana na telenor mrezu. Mada je to star telefon i sigurno nije vise od 500 din. da se dekodira.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

Deksi, ako je kupljen od operatera možeš ga dekodirati besplatno. Samo im treba IMEI broj telefona i nakon nekog vremena dobiješ poštom pw... kod za otključavanje. Provereno radi!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

planiram da prebacim broj iz VIP-a u MTS, pa me interesuje kako to konkretno izlgeda, hocu li od MTS-a dobiti novu karticu i sa kojim brojem, hoce li broj i dalje biti 060 ili ce postati 064, sta ce se desiti sa VIP-ovom karticom, hocu li imati vremena da prebacim brojeve sa te kartice u drugi telefon... mnogo pitanja :oops:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

Lela, evo ovako - odeš u najbližu mt:s-ovu poslovnicu i tamo posle podužeg čekanja (zbog gužve :() podneseš zahtev za prenos svog broja.
Tada od njih dobijaš privremenu karticu sa nekim 064/065/066 brojem koju možeš koristiti.
Nakon toga Vip ima 48 sati da odobri/zabrani prenos broja.
Ukoliko ti se prenos odobri, dobićeš poruku na STARU karticu (Vip-ovu) da će ti tada i tada biti ugašena kartica.
Nakon toga, NOVA (mt:s-ova) kartica postaje aktivna sa tvojim STARIM brojem, koji uključuje i POZIVNI (060?).
Pošto stara kartica ostaje kod tebe do daljnjeg, možeš prenositi brojeve bez problema.

U stvari, sve je jednostavno, sistem odrađuje sve za tebe, samo ti treba dosta strpljenja...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

hvaaalaaaa ! :)

nasla sam na MTS sajtu online obrazac za podnosenje zahteva za prenos broja :wink:

znaci posle prenosenja broja prema VIP-u nemam nikakvih obaveza, to znaci da moram da sacekam kraj ugovora sa VIP-om.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

Lela napisao:znaci posle prenosenja broja prema VIP-u nemam nikakvih obaveza, to znaci da moram da sacekam kraj ugovora sa VIP-om.
Nema na čemu. Prošao sam kroz to pre nekoliko meseci i nisam mnogo zažalio ;).

Ovo poslednje ne razumem - kako misliš nemaš obaveza? Pa moraš da platiš poslednji račun. Drugo, ne znam u kom statusu ti je Ugovor sa Vip-om. Meni je isticao baš u vreme kad sam podnosio zahtev. :)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

istice mi postpaid ugovor u decembru - pretpostavljam da moram da najavim/naglasim da ne zelim vise da budem njihov korisnik, da me ne bi ''duzili'' za jos jedan obracunski period kako vole to lepo da kazu :angry:

kada prenesem broj, VIP-ova kartica je ugasena, znaci, sa poslednjim placenim racunom (ako izbegnem onaj +1 mesec) mi raskidamo ugovor, nemaju prava vise bilo sta da mi naplacuju, na to sam mislila.

jer su mi nesto pricali kad sam pitala sta se desava kad se zavrsi ugovorna obaveza, kao, pa mozete i dalje da koristite broj, ali uopste nisu objasnili u kom svojstvu (postpaid, prepaid, koja tarifa :wacko: ) bi mogla da nastavim sa njihovim uslugama...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

Nemaš šta da im pominješ/naglašavaš. Sve će im biti jasno kad im mt:s pošalje tvoj zahtev. 8) Možda te pozovu, a možda i ne (mene nisu i - pogrešili su :P).
Tvoja veza sa Vip-om se raskida datumom prenosa broja (aktivacije nove kartice) i za taj obračunski period ti šalju samo proporcionalni deo računa (pretplate, ako nisi potrošila paket), dok ti mt:s takođe šalje proporcionalni deo svog računa.
Postoji razlika između Ugovora i ugovorne obaveze. Istekom ugovorne obaveze, Ugovor ne prestaje da važi i nastavlja da se primenjuje do raskida. Dakle, ti bi po isteku Ugovora i dalje bila pod Ugovorom sa Vip-om, sa svim elementima tog Ugovora.

Uf, al' sam detaljan... :o :shock: :blinky: :wacko:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Lela, i ja cu najverovatnije prebaciti dva broja u mts ali iz telenora. Online zahtev na njihovom sajtu sam i ja video ali na kraju se valjda ipak mora otici u mts po novu karticu.
Posle svega ovoga mislim da ce biti bas navalice za 50% promociju. Meni ugovori isticu pocetkom novembra i neznam dali da cekam decembar i novogodisnje promocije ili put pod noge i da si novembra to sve zavrsim.
Telenor sad kad bi mi i dao 50% popusta koji sam im trazio nebih im to prihvatio. Preterano su skupi.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

m@c|-|oR napisao: Uf, al' sam detaljan... :o :shock: :blinky: :wacko:
jesi, svaka cast ! ali meni te informacije znace, hvala jos jednom.

ali ovo sa Ugovorom mi nije jasno - ja sam potpisala Ugovor na 2 godine, ako te 2 godine isticu odredjenog datuma, kako je moguce da ja i posle toga imam bilo kakve obaveze prema njima ?! U smislu da sam i dalje postpaid korisnik ?

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

Deksi, i da sacekamo novogodisnje promocije, recimo, dupli smart-ovi u Vip-u i slicno, opet ce MTS biti povoljniji, po ceni paketa. Pogotovo sto planiram i svoj i muzevljev broj da prebacim u MTS, kad se sabere, usteda je znacajna ;) a struktura paketa mnoooogo bolja !

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

Lela, ti si potpisala Ugovor sa ugovornom obavezom od dve godine. Nakon isteka obaveze ti možeš:
- nastaviti da imaš saradnju sa njima pod uslovima definisanim Ugovorom;
- promeniti uslove;
- raskinuti Ugovor i ostati prepaid;
- raskinuti Ugovor i promeniti mrežu.

Prva opcija znači upravo što si napisala - da ostaješ postpaid korisnik.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

Hvala, sve mi je jasno :)

kakvo je samo olaksanje kad se pitanje postavi na pravom mestu !

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od knjaz »

Kada podnosiš online zahtev za prelazak na mts, kartica ti stiže na kućnu adresu, a kuriru potpisuješ ugovor. Mislim da to za njih radi poština kurirska služba.
Ne mora da se ide i poslovnicu Deksi brate.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

knjaz, dali si siguran u to, ako je tako to je onda super. Nemora da se ide i da se ceka. Poslacu im veceras e-mail da mi tacno napisu sta i kako.

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od knjaz »

Zamisli kad su mog brata prebacili a ugovor nije potpisao. Karticu mu ostavili u sanducicu a on nije znao. Jedan dan je bio u cudu dok nije shvatio da je kartica u sanducetu. Ne moras ici kad ti ja kazem.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

auuu, to je bas, bas elegantno :D dobro su to smislili :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Razmenismo ja i mts danas nekoliko poruka i u poslednjoj su mi napisali.
"Postovani,

Ukoliko Vam se prenos broja odobri, a zahtev ste podneli on line putem, ugovor i sim karticu dobijate na kucnu adresu o cemu cete takodje biti naknadno detaljno i obavesteni.

S postovanjem Telekom Srbija"

knjaz, bio si u pravu a mtsu svaka cast. :) :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od fannY »

Istice mi 4. decembra ugovor u Telenoru,jel treba samo da odem krajem novembra u mts i da se prebacim ili treba da idem i u Telenor?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od m@c|-|oR »

fannY, baš tako - odeš u poslovnicu i mašina se pokrene.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori