MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Najbolje ti je preko mejla jer koga god da zoves oni prosledjuju u pisanoj formi istim ovima kojima se ti obracas mejlom. E ta sluzba dalje prosledjuje onima koji odlucuju o benefitima. Ti koji odlucuju o benefitima tebe obavestavaju ili putem mejla ili sa nekog 064/733 (ili tako nesto) broja koji ne mozes nazvati.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MTS novosti

Post od iLuka »

Zovi call center pa pitaj koji je broj web kupovine... ja sam tako narucio svoj prosle zime i stiglo je u postu sve sa ugovorom za 5 dana... odes, potpises i cao


Sent from my iPhone using Tapatalk

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

broj telefona web ekspresa je 064/790 pozoveš,pripremiš lk i ako si stari korisnik(imaju već tvoje podatke) kreneš...ili se uloguješ na njihovom sajtu(znači prvo registracija)...isto ti je.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

vla-do napisao:Da li zna neko koji broj da zovem kad hoću da pregovaram oko novog ugovora?
Ili je dovoljno nazvati kol centar?
Tviter ili fejs su brži.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

vla-do napisao:Da li zna neko koji broj da zovem kad hoću da pregovaram oko novog ugovora?
Ili je dovoljno nazvati kol centar?
Pa u poslednje vreme ćete i pozvati da pregovaraju sa tobom,ali samo...u slučaju da podneseš zahtev za raskid ili prenos broja.Najviše što možeš dobiti od njih je do 3 meseca pretplate za 1 dinar.(sin se prebacio u Vip i imao je taj slučaj)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Hvala svima na predlozima. [emoji846]
Probaću prvo fejs (najlakše je), pa ću preko mejla. Ima neki poseban za ovakve stvari, ili da nađem neki na sajtu? [emoji16]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Možeš sa tvog Fejsa, a možeš i sa tog što se nađete na sajtu, odete na piće, upoznate se, on ti da fejs, pa sa njegovog... Fejsa :D :D

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Pišem kao što govorim. [emoji14]
A druga rečenica se odnosila na mejl. [emoji1]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Da, može i preko maila da te nađe na fajsu :D

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: MTS novosti

Post od <Milanche> »

Jel ima neki mob da je konkurentan sa cenom da se uzme radi dalje prodaje?

Sent from my x600 using Tapatalk
Nokia Efiftyone

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: MTS novosti

Post od Drakenzen »

Kad realno pogledaš nije ni jedan.
Jedino što može da bude da za 24 rate ti budeš h minusu od 100e od zavisnosti od telefona, ali je mnogo lakše otići u banku i uzeto kredit.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: MTS novosti

Post od <Milanche> »

Zezno sam se što sam uz miks s uzeo Alcatel za dinar, bolje bih prošao sa recimo Huawei mate 10 lite.

Sent from my x600 using Tapatalk
Nokia Efiftyone

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: MTS novosti

Post od outsider_hr »

Ima li tko iskustva da mu je MTS javio da je u Roamingu (Rumunjska) 30 i kusur km od granice (grad Kovin, u prizemlju kuce). I naravno kad se zalila ovi mrtvo ladno kazu, bili ste u roamingu i zato vam je veci racun?!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Kad god ste u pogranicnim delovima treba podesiti rucn biranje mreze i izabrati svoj mrezu jer uvek prebaci na komsijsku mrezu.To najbolje znaj oni koji zive u pogeanicninm mestima.Licno sam proverio kad sam bio na Drini.Mislim da ti nema pomoci.

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: MTS novosti

Post od outsider_hr »

Ma ja pricam o minimalno 30 km vazdusne linije od granice (to ne moze da bude pogranicno podrucje nikako), nema te antene koja moze da dobaci 30km i jos koliko taj signal mora biti jak kad moze da nadjaca MTS-ov signal (unutar samog mesta Kovina) te natera mobilni da se prebaci u roaming.
Mogu i detaljno da opisem. Znaci jedna osoba je bila u Kovinu u kuci prizemno (gde signal teze dolazi, pogotovo neki 30km udaljen) i nazvala je drugu osobu koja je bila cca. 200-300m dalje u istom mestu (i to u soliteru 4 sprat). Prva osoba je bila u roamingu a druga nije, kako je to moguce???

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Mogu da ti pričam,na kraju jeftino je ispalo,iskustvo mog kolege Telenor mreža,a bili smo na jednoj planini otprilike slične razdaljine...tako da...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Drugo je ipak planina... I kod Crvenog Čota (na Fruškoj Gori) biva ljudima da uhvate hrvatski signal, ali tu to i ima smisla. Tu je za očekivati da postoji neka tačka gde našeg signala nema, a da telefon uhvati hrvatski iz nekog pravca.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

^ I onda plate za korišćenje rominga? :D

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

гари napisao:Drugo je ipak planina... I kod Crvenog Čota (na Fruškoj Gori) biva ljudima da uhvate hrvatski signal, ali tu to i ima smisla. Tu je za očekivati da postoji neka tačka gde našeg signala nema, a da telefon uhvati hrvatski iz nekog pravca.
Druže ja upravo pišem sa C.ČOTA...interesantno je da Telenor hoće da navata roming i tu,a Vip koji ima "srodnu" dušu u HR(njihovVip), to neće.Inače prvo iskustvo je sa planine Cer.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

U slučaju ovih koji su meni to govorili, oni su imali pripejd kartice, tako da im se jednostavno skinulo sa kredita, i nisu mnogo izgubili. I to je priča od pre bar deset godina.

E, da, vidiš... A možda je u ovom slučaju što sad naš drugar priča više problem u softveru telefona nego u MTS-u? Rekao bih da bi telefon morao da preferira kakav takav signal domaće mreže u odnosu na stranu, a novi telefoni naravno da umeju da razlikuju domaću mrežu od strane. I pored toga, da telefon ima mogućnost da te upozori da pozivaš nekog iz roaminga, da se javljaš u roamingu, i da šalješ poruku iz roaminga, pa da traži od tebe potvrdu. Možda ovo već i postoji zapravo?
Druže ja upravo pišem sa C.ČOTA...interesantno je da Telenor hoće da navata roming i tu,a Vip koji ima "srodnu" dušu u HR(njihovVip), to neće.Inače prvo iskustvo je sa planine Cer.
Nisam ti ja drug, gari. :lol:

U svakom slučaju, zezanje na stranu, ne čudi me da se to dešava na planinama. Kao što rekoh, ako ideš na planinu, pa pešačiš kroz razne uvale, nekako mi je prirodno da se u nekom trenutku dogodi da telefon uhvati dovoljno dobar signal iz inostranstva, a gotovo nikakav domaći. I čini mi se da to onda zaista nije do operatera, nego baš najviše do softvera. Telefon sam može da "zna" gde se nalazi, i može da "pretpostavi" da li ti ne očekuješ da se nalaziš u romingu, i može o tome da te obavesti, a mreža o tim stvarima pojma nema, samo kakav ti je signal sa koje antene.

Odgovori