MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Na lep nacin sam pokusao sa mts da nadjemo resenje za promenu minuta u nacionalnom saobracaju u okviru box4 paketa bez moje saglasnosti i potpisa.Ako su menjali sadrzaj paketa, onda su morali da izvrse korekciju cene paketa.Umesto 500min u nacionalnom sabracaju oni su smanjili na 300min nacionalni i 300min u mrezi.Minuti u mrezi su se trosili nakon potrosenih minuta iz nacionalnog saobracaja.Bili su duzni da me obaveste pismenim putem 30dana pre promena, psebnim pismom obavestenja.Obavestenje nije stiglo ali sam saznao prko neta za to i trazio raskid ugovora zbog promene sadrzaja minuta ili da broj izadje iz box paketa.Pored svega toga oko promene sadrzaja minuta, bilo je problema tehnicke prirode jer predhodno nisu proverili tehnicku mogucnost dali moze ili ne tv i internet da rade na trenutnoj ptt liniji jer je kocila slika i pucao net.Umesto prosecne brzine od oko 4mb ja sam jedva imao 600kb/s.Posto na lep nacin nisam mogao da ostvarim svoja prava,slucaj sam prepustio advokatu(rodjenom bratu) koji je iz poznate advokatske kancelarije i podneo tuzbu protiv telekoma srbije.Posle dva sudskog spora pravnici telekoma i advokat su se nagodili u moju korist gde mi je isplacena lepa steta i da mts plati troskove advokata i dosadasnje sudske troskove, kao impovlacenja tuzbe.To ti je van sudski proces poravnjanja.Zaboravi da napomenem u ostale troskove koje je platio mts, spadaju i troskovi nekoliko vestaka.Ja sam to sve prepustio advokatu, pa se nisam trudio xa neke detalje jer nisam iz te sfere.
Poslednja izmena od Nenad-7791 u Uto, 20. Mar 2018. 22:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Jedan primer koji ce vam koristiti i donekle malo biti od znacaja.Telefon huawei p10lite kod uvoznika kosta 20000 din bez pdv.E sada, koliko operateri zaradjuju na nama korisnicima prosudite sami.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Којих, бре, 20000 динара без ПДВ-а, који увозник продаје нешто а да не наплати ПДВ? Да ли ти уопште гледаш цене код легалних продаваца?

Код Gigatrona је цена 29.999 динара, као и у WinWin-у, док је чак девет динара мање код Emmi-ја. У МТС-у је без уговорне обавезе, али са могућношћу плаћања на 24 рате, 34000.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Koliko sam upoznat veleprodajne cene su uvek naglasene bez pdv.Huawei p10mlite 20000 din plus PDV od 20℅.Firme imaju povracaj pdv.E kako sad ostalo odvija nije me zanimalo.Ali ta veleprodajna cena je proverena.Pa sta mislis zasto necu da popustim sa uslovima prema mts.Ja sam kotao za centralno grejanje kupio sa pdv,pa sam posle imao povracaj pdv.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Ма, ко продаје без ПДВ-а било шта? О каквом повраћају ти причаш? Ако знаш где можеш да купиш P10 Lite са двогодишњом гаранцијом за ту своту онда то и уради. Али то што си ти замислио да спроведеш у дело ће мало теже да прође јер оператерима јесте битан сваки корисник, али када би свима испуњавали жеље онда би ставили катанац на врата веома брзо.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Ciklon nisi me razumeo po toj ceni mi nemozemo da kupimo vec samo firme poput telenora vip mts gigatron winwin i ostali.Te kompanije koje kupuju od uvoznika cenu telefona placaju 20000 din plus pdv 20 posto sto izadje 25000 din.Telenor i ovi ostali sto kupe od uvoznika oni plate po toj ceni sa pdv.E sad neznam dali operateri imaju povracaj pdv,kad telefon prodaju krajnjem korisniku.Ali da postoji operaterima zarada na telefonima postoji, plus zarada na paketima.Setite se koliko je mobtel zaradjivao a jedno vreme nije prodavao telefone pa isto i mts.Ciklon ja znam da nemogu da kupim tel p10lite za 20000 din, pa i moj zahtev kod mts se neodnosi da mi smanje cenu tel, vec ga placam po ceni kao svi korisnici.Ali trazim od njih povoljnos na njihove usluge i tacka.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Nenad-7791 napisao: Te kompanije koje kupuju od uvoznika cenu telefona placaju 20000 din plus pdv 20 posto sto izadje 25000 din.
20% = 1/5
20000 : 5 = 4000
20000 + 4000 = 24000
U redu, ne voliš pravopis, ali računam da nemaš ništa protiv matematike. Osim ako i za nju moraš biti Vuk Karadžić. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Svejedno je 24 ili 25k. Ali radi se o tome da je to cena uredjaja, pa ko voli nek izvoli.
Nenad-7791, Mozes ti da trazis i 2 mulatkinje da te zadovoljavaju dok telefoniras, pitanje samo glasi koliko si ti operatoru bitan kao korisnik. Neke stvari ti opravdavam, ali sad bas trazis preko 'leba pogacu. Pa ne ide. Da svako to radi sto i ti, tera mak na konac, operatori bi mogli da stave odmah katanac, i da se presaltaju na gradjevinu recimo, jer od ovakvog poslovanja vise nece imati nista.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Za evindzera.Pogresio sam kada sam napisao 25000 umesto 24000din i priznajem gresku, jer sam malo bio brzoplet pa nisam sracunao kako treba.Miodrage to je veleprodajna cena uredjaja kod uvoznika i po toj ceni kupuje telenor vip mts i ostali, dok mi obicni gradjani nemozemo da kupimo po toj ceni.Ja od mts netrazim da mi daju besplatne usluge 24meseca, niti besplatan mobilni uredjaj.Hoc na neki nacin da im dokazem da nemoze sve po njihovom,vec se i ja barem malo 1℅ tu nesto pitam.Neprate konkurenciju vipa i telenora sto se tice paketa, sete se korisnika samo onda kad raskida ugovor ili napusta mrezu.Ako uzimas pare za svoje usluge za vreme ugovorne obaveze potrudi se u tom periodu da nepokvaris sliku o sebi i neizgubis poverenje korisnika radi nekih sitnica vec ga obraduj i daj mu moral da opet sa vama nastavi saradnju.Miodrage oni da nemaru enormnu zaradu oni nebi ovo radili,kao u svakom posli, ali kod nas je da se u sto kracem vremenu zarade 20 pogaca za 6 meseci a kako ce se kasnije poslovati to je znak pitanja.Zar nije bolje da imaju sigurnu dobit u periodu od 48meseci a da na svakih 6 meseci zaradjuju 15 pogaca.A dali sam ja ili bilo ko drugi njima bitan ili nebitan korisnik to ce vreme pokazati.Ali obecavam ti da cu posle 5 aprila okaciti sliku ekrana tel i skenirati ugovor sa jasnim detaljima, pa da tada cujem neverne tome.Operateri su tu zbog nas, a nismo mi tu zbog njih.Znaci moraju da se potrude da ti uzmu novac, nekome na laksiji a nekome na tezi nacin kao sto je slucaj samnom.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Nenade, odvoj ponekad pasuse, stvarno je teško citati tvoje komentare na telefonu.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Nenad-7791, evo ja da ti odgovorim umesto operatora... krajnje si nebitan, i ne pitas se ni 0.1% a kamoli 1%
Ako budu milostivi, a ti ne filozofiras previse, sto sada radis, mozda ti daju jos nesto sitno i to je to.
Sto se mene licno tice, bio sam 11 godina u mt:s i pre 7 godina sam ih na finjaka odj**o i presao u Vip i nikad ni jedne sekunde nisam zazalio. O Telenoru necu ni reci da trosim jer nema smisla, mislim da su dno dna (da ne otvaramo sada dalju raspravu).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

@Nenad-7791, kad budeš pročitao i pridržavao se pravila foruma tada ti postovi neće nestajati. Isto važi i za pravopis. Ako mogu svi članovi, možeš i ti.

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: MTS novosti

Post od radashin1 »

Ja bih sada izneo svoje mišljenje o poslednjim postovima, ali to ne bi bilo korektno jer nemam nikakvih dokaza za to.
Zato... oooooookeeejjj... [emoji57]

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Danas me kontaktirala sluzba prodaje 733.Nakon detaljnog razmatranja zahteva za nastavak saradnje,ponudjeno mi je sledece, a to isto sam i trazio.Flat paket.Neogranicene poruke i sms u nac saobracaju i 10gb neta po ceni od 1000 din bez tel, ili 1700 plus 3g 118din sto dodje 1818 din ako se kupuje tel uz paket.Dobijen je benfit na oba broja po pet pretplata za 1 dinar,ako se kupuju telefoni uz paket.Cena telafona je ekvaletna cene telefona koja je uz postojeci paket mix L.Ukoliko se odlucim bez telefona onda dobijam, po 3 pretplate za 1 dinar.Box 3 paket, slediju tri pretplate po 1dinar.Ugovorns obaveza traje 24 meseca.Data ponuda je na raspolaganju 30dana od danasnjeg dana.Ja sam ponudom zadovoljan,pa cu 2 aptila potpisati ugovore a dotle cu se odluciti dali da kupujem ili ne telefone uz glat pakete.Steta sto nemaju xiaomi mi 1A u ponudi.Deo ugovora i snimak ekrsna cu okaciti na forumu kao dokaz,nevernim tomama.Ipak je operateru stalo do svakog korisnika, bez obzira koliko placao.U sve navedene cene je uracunat PDV.

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: MTS novosti

Post od radashin1 »

Nenad-7791 napisao:Deana. .Meni su dali flet paket neograniceno min i sms u nac saobracaju sa 5gb neta cena tog flat paketa kada se kupuje uredjaj je ekvaletna ceni paketa mix L.
Nenad-7791 napisao:Danas me kontaktirala sluzba prodaje 733.Nakon detaljnog razmatranja zahteva za nastavak saradnje,ponudjeno mi je sledece, a to isto sam i trazio.Flat paket.Neogranicene poruke i sms u nac saobracaju i 10gb neta po ceni od 1000 din bez tel, ili 1700 plus 3g 118din sto dodje 1818 din ako se kupuje tel uz paket.Dobijen je benfit na oba broja po pet pretplata za 1 dinar,ako se kupuju telefoni uz paket.Cena telafona je ekvaletna cene telefona koja je uz postojeci paket mix L.Ukoliko se odlucim bez telefona onda dobijam, po 3 pretplate za 1 dinar.Box 3 paket, slediju tri pretplate po 1dinar.Ugovorns obaveza traje 24 meseca.Data ponuda je na raspolaganju 30dana od danasnjeg dana.Ja sam ponudom zadovoljan,pa cu 2 aptila potpisati ugovore a dotle cu se odluciti dali da kupujem ili ne telefone uz glat pakete.Steta sto nemaju xiaomi mi 1A u ponudi.Deo ugovora i snimak ekrsna cu okaciti na forumu kao dokaz,nevernim tomama.Ipak je operateru stalo do svakog korisnika, bez obzira koliko placao.U sve navedene cene je uracunat PDV.
Čekaj bre, 5, ili 10gb neta!?

veliki_vodja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 22. Mar 2018. 14:54
:: Samsung Galaxy A3

Re: MTS novosti

Post od veliki_vodja »

Podneo sam online zahtev za prenos broja iz MTS u VIP. Pre dva dana potpisao sam papire za prenos broja i predugovor sa VIP-om.
Niko me iz me iz mtsa nije kontaktirao sa kontraponudom... Posle koliko vremena se obicno jave? U Mtsu sam bar 15 godina postpaid korisnik.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Prvih 12 meseci ce biti 5+5 GB.A zadnjih 12 meseci samo 5GB.Meni na tel je bilo dovoljno 5GB, ali kad daju jos 5GB prvih 12meseci sto da nuzmem.Juce sam raskinuo ugovor za mobilni net u mts jer mi je istrkla UO koja je bila uz tablet.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Napokon sam se resio 3g usluge harac kroz, mesecne pretplate po 1din.A sto se tice tel p10lite uz pake ili van paketa kad sve saberem i oduzmem dodje mu na isto.Proces prenosa traje 6 radnih dana.Trbalo bi da te zovnu,da vide sta mogu da ponude kako bi ostao u mrezi.Ja sam njima prvo pisao mail, pa su me zvali nekoliko puta sa 733.Ja sam juce podneo zahtev za raskid ugovora mobilni net i za Box 3 paket, sto je uticalo na sve ostalo.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Nenad-7791 napisao:Deo ugovora i snimak ekrsna cu okaciti na forumu kao dokaz,nevernim tomama.
Nenade, nigde u Ugovoru ti neće pisati to što si dobio.

Dobićeš pismo i SMS u kome će te obavestiti da si dobio sve ono što ste se dogovorili telefonom.
veliki_vodja napisao:Podneo sam online zahtev za prenos broja iz MTS u VIP. Pre dva dana potpisao sam papire za prenos broja i predugovor sa VIP-om.
Niko me iz me iz mtsa nije kontaktirao sa kontraponudom... Posle koliko vremena se obicno jave? U Mtsu sam bar 15 godina postpaid korisnik.
Mene su zvali posle oko 48 sati.

Oni dobijaju valjda 5 dana od RATEL-a da "puste" korisnika ili da obrazlože zašto ga ne puštaju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Ja potpisujem ugovor za mix L , pa posle dodatak ugovora o izmenama i dopunama tarifnog paketa mix L.Oni moraju da dodaju neogranicene mjnute i poruke u nacionalnom saobracaju plus 5+5 gb prvih 12 , a poslednjih 12meseci 5gb. Oni moraju da iz tog mix L paketa da uzmu 1,2 GB neta i da mi oduzmu promociju od 100gb prvih 12 meseci.Umesto da uvedu Flet pakete u ponudu, pored ovih postojecih oni ga komplikuju.Zasto da bude prosto k laksije, kad moze komplikovano i teze.Tako je kod nas u Srbiji.Naravno da cu ici sa advokatom kad budem potpisivao ugovor, jer me advokat nista nekosta, pa neka se nadje u prisustvu.Samo se pitam kako ce to biti ptikazano na mts aplikaciji.

Odgovori