MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Sto se naziva tice, necu da komentarisem, meni je glupavo, ali mi je jos gluplje, ako je za ocuvanje prirode, zasto je onda Morava 1,2,3 i Omorika 1,2,3 i Soko, zasto onda nisu svakom paketu dali posebno ime? Ima vise ugrozenih vrsta i u Srbiji.
Sto se sadrzaja paketa tice, meni je Soko jako interesantan, mada, opet, po toj ceni.... Da je bez telefona 3000 a sa telefonom recimo 6-7 mislim da bi bio pun pogodak.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Malo mi se pripovraćalo kad sam video nazive paketa, ali mi se stanje smirilo kad sam se setio gde živimo: tamo gde je Ceca srpska majka i gde se radije gleda Grand nego Olimpijada.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Nista, zatrazimo raskid ugovora pa cemo da izboksujemo spori internet za 0din ili da se rastajemo

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Ninolina napisao:Jeste li primetili da (a sad sam zvala i korisnički servis da proverim) sa novim tarifama, kada potrošite Internet iz paketa nadalje vam se internet naplaćuje, osim ako ne aktivirate uslugu Net Limit koja košta 99 dinara mesečno i omogućava korišćenje interneta po najmanjoj (čitaj: neupotrebljivoj) brzini? Ovim su tek napravili sr*nje! :wacko
Hm, moguce je da sam pogresno razumeo, ali zar nije napisano da je ta "usluga" vec aktivirana i da se moze traziti deaktivacija iste, u suprotnom ce oni "po defaultu" naplacivati tih 99din dodatno uz svaki paket.
NET Limit, izvor mts napisao:Nakon potrošenog internet saobraćaja po maksimalnoj brzini u okviru naknade, na raspolaganju vam je usluga Net Limit koja vam omogućava da koristite internet sa smanjenom brzinom protoka (do 64/32 Kb/s) bez straha od uvećane mesečne naknade.

Cena mesečne naknade za korišćenje usluge Net Limit je 99,00 dinara. Ova usluga će vam biti automatski aktivirana na svim novim postpejd tarifama.

Net Limit će vam biti automatski aktiviran i u narednom mesecu, nije potrebno da vršite ponovnu aktivaciju.
Ukoliko se odlučite da deaktivirate uslugu Net Limit, prenos podataka se naplaćuje po ceni od 1 din/MB, od momenta deaktivacije ukoliko ste potrošili vaš internet saobraćaj uključen u naknadu. Obračunski interval je 1 KB.
Zapravo, svi paketi (sem Sokola :D) su za 99% ljudi skuplji za tih 100din. od cena prikazanih na site-u, retko ko ce znati da postoji mogucnost da tu "uslugu" odjave. :dry:
P.S. Cak i da ukinu tu famoznu 3G pretplatu uz kupovinu uredjaja, ponovo su nasli nacina da uzimaju tih famoznih 100 din. prakticno nizasta. :disgust:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Tih 99din za spori net nije loša stvar. U suštini uzeće ga onaj koji ne zna da se kontroliše ili ograniči potrošnju na samom telefonu. Vip npr nema tu opciju, pa ako skrckaš net ode račun u nebesa.
Što se 3G pretplate tiče, navodno je ukinuta. Pre par dana je bila vest da će u doglednoj budućnosti krenuti sa testiranjem 5G mreže, pa me ne bi čudilo da tu opale neki novi namet.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Ninolina »

Fox, da, to si u pravu i tako pise a ovaj lik iz Call Centra kaze, "ali mozete da je odmah deaktivirate". Dakle, onaj ko to ne pročita i ne zna da mu to automatski aktiviraju, plaćace svakako za toliko vise mesecnu pretplatu.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Pa eto, tih automatskih 99 din im je umesto 3G harača, a još je i bolji jer se naplaćuje i onima koji uzmu ugovor bez uređaja. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

sugarcoated_ass, upravo, jos ce sada biti i na dobitku, jer se operatorima itekako isplati da imaju korisnika pod ugovorom a da pritom isti nije uzeo i tel uz taj ugovor.
Ninolina, zato i rekoh, mnogo vise ljudi ce biti koji ce cak i svojevoljno pristati da im se to naplacuje, u fazonu, sta to je 100din, bolje i to nego da racun bude ko zna koliki... Sad, sto je taj "spori" net prakticno neupotrebljiv je vec nesto sasvim drugo. :roll:
Azimuth, sta znam, danas veliki broj ljudi koristi pametne telefone, postoje aplikacije koje ti omogucavaju da pratis kolicinu potrosenog saobracaja, tako da... ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Malopre sam kuckao sa njima.
Ko je na sada već starim tarifama, može da pređe na ove nove do kraja ugovorne obaveze. Začkoljica je u tome što se gubi promocija sa dupliranim GB ili koju već imate. Prelazi se na novu tarifu i taj Net-kako-god-se-zvao odmah ukidaju ukoliko to tražite. Na novi paket se prelazi od 01. narednog meseca. 3G pretplata kao takva definitivno više ne postoji. Ako hoćete i tih dodatnih 1GB onda morate potpisati novu ugovornu obavezu, bez toga ste na "samo" osnovnom broju GB.

Ja ću verovatno preći jer do kraja ove UO imam još 9 meseci, a sreća pa sam uzeo XL kao početnu tarifu te mi ovaj Omorika 1 zapravo dođe jeftinije nego XL+ koji koristim.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Jos jedna "zanimljivost"... U tarifi Soko imate 1000GBa brzog neta.
A evo sta im pise kada kliknete na na pr taj Soko paket da dobijete vise informacija o istom:
Slika
Poklon na 1000GB od citavog 1GBa?! :wacko: :wacko: :wacko:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Šta se desilo sa onom promocijom od 100GB? Ukinuli?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Ninolina »

Da, ukinuli, i to tako sto je do pre 2 dana stajalo na sajtu da promocija vazi do 30.aprila da bi se u subotu pojavilo da vazi samo do 15.aprila i naglo je ukinuli.
Meni je zena iz Call Centra, u cetvrtak, rekla da su upravo tad dobili informaciju da se promocija prekida 15.aprila i da ce se i na sajtu promeniti svakog čaša. Tad sam mislila da me folira, ali pokazalo se da je info bila tacna.

Dream Weaver, sa kog paketa si prešao na XL? Pitam da bih proverila zašto su tebi dali 3 pretplate a meni samo 2. :oops:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: MTS novosti

Post od Aca91 »

Dobro je što sam u januaru potpisao XL na 2 godine jer mi se ove nove tarife uopšte ne sviđaju. Ja trošim oko 40-50gb svaki mesec tako da mi jedino soko odgovara, ali to je 3000 skuplje nego sad što plaćam tako da to ne dolazi u obzir. Nadam se da će biti bolje tarife za 2godine

Poslato sa BG2-W09 uz pomoć Tapatoka

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: MTS novosti

Post od nsvladimir »

I ja isto, sad mi žao što nisam potpisao na 3 godine, sms i pozivi mi nisu važni, potrošim ih dvadesetak mesečno, važan mi je internet

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

@Ninolina prešao sam sam L na XL paket...
Tek od ovog meseca mi kreću te pretplate po dinar. Nešto se tripujem da me ne zajebu pa da budu samo dve... Koliko sam video po forumimam ljudi su dobijali samo dve pretplate po dinar.
Meni je operater koji me je zvao da mi ponudi obnovu ugovora (prvo sam bio podneo molbu da skoro 5 meseci pre isteka ugovora potpišem novu ugoovr kako bih dobio 100gb) rekao da dobijam 100gb za celu UO i tri pretplate po dinar kao i da to neće pisati u ugovoru...
Inače da dosta putujem u CG i BiH uzeo bih sokola sam popustom... Ako sam dobro pročitao, sve je neograničeno i kad si u CG i BiH....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Kaze moja zena, dok ne bude paket Drina ja ne potpisujem! [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: MTS novosti

Post od dachakragujevac80 »

Aca91 napisao:Dobro je što sam u januaru potpisao XL na 2 godine jer mi se ove nove tarife uopšte ne sviđaju. Ja trošim oko 40-50gb svaki mesec tako da mi jedino soko odgovara, ali to je 3000 skuplje nego sad što plaćam tako da to ne dolazi u obzir. Nadam se da će biti bolje tarife za 2godine

Poslato sa BG2-W09 uz pomoć Tapatoka
Na sta bre trosis 50gb svaki mesec!? Skidas filmove,sta!? [emoji33][emoji16]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

@dachakragujevac80 i ja potrošim između 40-60gb, naravno od kad imam tih 100gb, surf i skidam filmove i serije :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: MTS novosti

Post od Aca91 »

@dachakragujevac80 Skidam ponekad filmove, puštam kolegama hotspot, kad imam 100gb ne štedim :D

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Nove tarife sa popustom su tu i tamo, u rangu sa konkurencijom, ali bez popusta su skupe.
Izuzetno sam razočaran sa ponudom neta tj. GB uz pakete. Promocija 100 GB je ubedljiva nešto najbolje što su imali u poslednjih nekoliko godina.
Sada, kada sam video nove tarife, kajem se što nisam potpisao aneks ugovora na Mix XL na 2 godine kad sam prevremeno obnavljao ugovor.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori