MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: MTS novosti

Post od Drakenzen »

Mts sa 100gb za 1200 rsd je neverovatna kombinacija, uz to imas i 600 min i 1000 poruka koje se prenose u sledeci mesec....
Ja preko 10 gb interneta nisam uspeo da potrosim ali uvek ce se nadju neki indijanci koji ce da kazu i da je terabajt malo....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

^ Aha, ovo na moj račun? :D
Ja nisam Indijanac, ja sam skinhed- bar po frizuri. :D
Može terabajt mesečno, pa da razvijem biznis kao pokretni vaj-faj hot spot. :D
Drakenzen napisao:Mts sa 100gb za 1200 rsd je neverovatna kombinacija (...)
I meni, neograničeni pozivi i poruke su mi trebali pre deset godina, kad nisam imao telefon sa valjanim internetom.
Poslednja izmena od Evindzer u Pon, 12. Mar 2018. 23:57, izmenjeno 2 puta ukupno.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Meni licno odgovara neograniceni minuti nego poruke i internet.slazem se da ostanu stari paketi pa kako kome odgovara a ovako kako mts radi to je bezobražno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Fora sa neograničenim minutima je što ih imaš za npr 1000 dinara. Za 1000 din možeš 600 minuta dobiti, a meni mesečno treba duplo. Dakle, meni treba flet paket kako ne bih plaćao više nego što moram.
Istom logikom može neko da kaže, taj sa 102GB mesečno mora da je mnogo dokon kad uspe da potroši polovinu tog saobraćaja. I u pravu je iz moje perspektive gledano, ja kod kuće (dva telefona, dva računara i tv) ne potrošim 100GB. U proseku svako drugo veče pogledamo neki film, surf i ovi standardni apdejtovi telefona.


Elem, kako mi je juče ovaj rekao, postojaće izbor, ili 100GB ili flet minuti sa standardnom količinom interneta. I to je ok, stvar izbora. Kome odgovara mts taj će ostati i dobiti ono što mu treba, kome ne odgovara zbog signala taj neće.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

U pravu je sto kaze azimuth,da taj treba da bude dokon ako potrosi 100gb na tel.Ja imam telenor home internet koji koristim iskljucivo van kuce 23 dana po 7h.Non stop rati mts tv go na hd rezoluciji na tabletu plus drugi tablet za surf youtub i opet potrosi se od 70 do 85gb.Tableti su stalno na punjacima.E sad zamisli da koristis tih 100gb samo na tel,realno trebao bi da sedis non stop ceo mesec da neskidas tel sa punjaca i non stop da si na netu sto nije normalno.Ako bi zbog tih 100gb ukinuo kucni adsl sta bi ostali ukucani radili kako oni da se konektuju na net preko cega znaci da kucni adsl ostaje.Po meni iskreno receno tih 100gb je cista glupost za paket za mobilni ili samo zamazivanje ociju i zaludjivanje jedne generacije da se iskljuce od realnosti.Nek naprave vecu ponudu razlicitih paketa pa gradjani nek izaberu sta im odgovara,veci izbor vise korisnika.Mts je prvo smanjio popus na pretplatu bez uredjaja,zatim nemaju pakete kao konkurencija i poslovna politika im je nula.Jos nesto a to se odnosi na sva tri operatera cene tel su i dalje paprene.Stari modeli drze cenu kao prvog dana kad su izasli,znaci deru nas sa cenama samo tako.Samsung s7 kod telenora,zatim serije telefona samsung J.Ja pregovaram sa mts flat paket pretplata 1300 ili 1400din kolicina neta u tom paketu oko 2ili 3gb i tel moto e4 plus po ceni od 5000din a za ostala 2broja iskljucivo flat paket min sms i 2gb neta za 1024din po broju.Ako hoceju tako moze ako neceju odose sva tri broja u telenor mrezu ili vip.Dosta su operateri drali korisnike e sada je doslo vreme da poravnamo racune.Inace da napomenem da sam sa mts imao duel oko box paketa izmena sadrzaja min po stetu korisnika bez moje saglasnosti.Na lep nacin nisam mogao nista pa sam ih tuzio,onda su me kontaktirali i dogovorio se sa njima dva paketa na dva broja box 3 paket ful 48meseci po 1din i platili troskove advokata i povlacenje tuzbe i dodelili dva tv vox 32inca smart.Kad se podnese zahtev za prenos broja onda sve moze a regulanim putem nemoze vec kako oni nalazu.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

U subotu sam potpisao ugovor u pošti, slali su mu ugovor kurirom ali nisam bio kući pa je kurir ostavio ugovor u lokalnoj pošti, a juče uveče sam dobio poruku da je ugovor aktivan i da imam 100gb svakog meseca...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Imam par stvari da kažem o poslednjih nekoliko postova i neograiničenim paketima.

Ja na to gledam iz svog ugla.

Mesečno sam trošio paket koji sam imao (Mix M) i za to plaćao 850 dinara. Dakle, minute i internet sam trošio do kraja, internet posle toga i nije bio upotrebljiv to svi znamo.

Mogao sam i imao sam potrebe i da pričam više, ali sam se obuzdavao upravo zbog paketa.

Sada imam ugovor i paket koji plaćam 170 dinara više i ne moram da brinem ni o čemu.

Autoput Niš-Beograd, 2 sata vožnje - sat vremena telefoniranja.

Što se tiče interneta, takođe imam wifi gde god sednem i 100 GB su više nego dovoljno. Ali sloboda i to za samo 170 dinara doplate nema cenu.

Dobro, sad, trajaće godinu dana, druge godine će boleti i nedostajati mi, ali ne može se sve imati.
:)
Dakle, da zaključim - meni neo paket ne znači da ću kao mahnit pričati ili skidati sadržaj sa interneta, već da ću imati slobodu da ne razmišljam o tome koliko mi je minuta ili MB ostalo.

Na kraju, moj utisak je da su ovih 100GB u stvari način da mt:s profiliše korisnike po potrošnji neta, kako bi mogli da naprave "nove, bolje kvalitetnije" pakete.

Ne verujem da će ovo potrajati, već da će nakon ove promocije grunuti sa reklamama za nove pakete, slične Vipovim.

My five cents, as usual
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

joejoe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 00:43

Re: MTS novosti

Post od joejoe »

Dream Weaver napisao:U subotu sam potpisao ugovor u pošti, slali su mu ugovor kurirom ali nisam bio kući pa je kurir ostavio ugovor u lokalnoj pošti, a juče uveče sam dobio poruku da je ugovor aktivan i da imam 100gb svakog meseca...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Koji ugovor, neograničeni minuti? Evo juče definitivno je poznanica dobila objašnjenje da je 100gb prvi mesec imala slučajno, uprkos tome što je bila dobila sms isto kao i ti (doduše na pola ugovora).

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

^ nisu neograničeni minuti, samo 100gb i ugovor na 24 meseca... Dobio sam i 3 pretplate po dinar.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Gospoda iz mts sluzbe za produzetak ugovara kao da su jeli bunike ili pokusavaju na svaki nacin da pridobiju korisnika sa dve mesecne pretplate ili tri ako se menja paket na veci.Ja sam im izneo predlog za flat paket kao kod vipa i telenora po istim cenama kao kod njih oni neceju kao nemaju to u ponudi.Naravno da nemaju za mene jer ugovor traje do 3.4.2018g a kad se podnese zahtev za prelazak u drugu mrezu onda ima.Odlucio sam da budem jos bezobrazniji sa njima jer sto je covek vise bezobrazan to ga vise postuju pa tako se mora i sa mts.Trazicu im jos vece ustupke izinata.Sva tri broja u razmaku od po 30dana istice UO kpd mts i oni tupavi neprimecuju ili se prave ludi pa misle da su korisnicinglupi a oni pametni.Razmisljam dali cu telenor ili vip da prenesem broj.

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: MTS novosti

Post od Deana* »

Vama su barem ponudili tri pretplate sa prelaskom na viši paket, a meni samo dve. Ista priča, ne mogu da menjaju paket. E, sad ih čekam 26. maja, prelazim u Telenor, a ako budu pozvali, tražiću im i crno ispod nokta.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Kazu da nemogu da menjaju paket kao nedozvoljava im aplikacija,to oni mogu da pricaju price.Kad se podnese zahtev za prelazak u drugu mrezu onda aplikacija dzvoljava i tada moze flat paket.Ugovor istice 3 aprila a vec 4 podnosim zahtev za prelazak u telenor mrezu gde ce broj biti na play20 paketu bez ikakvog ugovora.Realna cena paketa kod svih operatera treba da bude niza u p4oseku od 15 do 33 posto.Kad sam pitao jednog operatera koji uvek ima najskuplje pakete(usluge) i telefone oni su mi rekli kako proizvodjac tel diktira cenu,sto kod mene nepije vodu.Telekom nepopusta pa nepostam ni ja,danas su nudili obnovu ugovora za broj kojem UO istice 3aprila i drugi broj koji istice 29.juna oba broja po 3 pretplate za 1 din,ali sam to odbio jer jos igra traje ali od3ap4ila lopta je kod mene.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: MTS novosti

Post od somi92 »

Meni ugovor istice u avgustu, poslao im mail u prosli petak da mi odobre prevremeno potpisivanje ugovora zbog ovih 100gb, u pon mi odgovorili da razmatraju zahtev i do danas nista. Ono sto ja zelim je da predjem sa trenutne mix xl + (puna tarifa jer sam uzeo telefon) na mix xl , uzmem popust i 100gb na 24m... Kakve su sanse da mi odobre posto je niza tarifa i jos hocu bez telefona?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: MTS novosti

Post od Batak »

Nikakve. Mora 3 meseca pre ili manje. I ja sam slicnu situaciju imao (mada je malo duzi ugovor) i odbili su.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Najbolje je kad istekne ugovor podneti zahtev za prelazak u drugu mrezu jer tada u tom trnutku vi dajete predlog i vodite igru ako hoceju hoceju ako neceju adios pprelazak gde je povoljnije i tacka i tada kad predjete kod drugogog operatera nemojte odmah potpisivati ugovor vec sacekajte tri meseca da ptodje kad mozete opet preci u drugu mrezu pa im posaljete mail sta nude da ostanete kod njih.Operateri na svaki nacin pokusavaju da vam nametnu njihove ponude koje im donose dobit.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Neće ti odobriti jer želiš da predješ na manju tarifu.Da zadržavaš staru ili prelaziš na veću ili već kombinovano sa telefonom odobrili bi ti.Malo bi čekao 10-tak dana poziv,ali bi te zvali i odobrili ti.Ovako na maju tarifu do ta famozna tri meseca se strpi malo.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Danas sam poslao mail mts vezano za treci post pejd broj koji imam kod njih a njega koristi moj otac.Posle poslatog maila otisao sam do vipa da podnesem zahtev za prelazak iz mts u vip.Nakon 3 sata zovu me iz sluzbe za prodaju,da vide razlog zbog kog sam podneo zahtev za prenos broja.Ja im lepo u razgovoru do detalja iznesem problem i nezadovoljstvo pa su mi oni predocili njihovu ponudu koja je bila prihvatljiva 6 mesecnih pretplata po 1dinar za paket prica plus i kupovina telefona alcatel 3c uz izabrani paketI.Oko 12:20h zovu ponovo telekoma da mi predstave ponudu koja je sasvim nesto drugo od dosad ponudjenih benefita koje sam odbio zabrojeve koje koriste mix L i mixXV tarifu.Izneo sam im moje zahteve i predlog pod kojim uslovima pristajem na nov ugovor a to je flet paket min i sms u nac saobracaju sa 5gb neta po ceni od 1750din i 3 pretplate po 1din i plus kupovina telefona po ceni koja je uz mix XL tarifu.Zahtev se odnosi na dva broja koji bi koristili taj flet paket i kupovinu dva mobilna uredjaja uz ta dva broja po ceni koje su uz xl tarifu huawei mate 10 lite i samsung j5 ili j7 .Da naglasim da kod mts imam box 3 paket gde mi ugovorna obaveza istice 18 marta 2018g.Posle malo duzeg razgovora i ubedjivanja pristali su na moj predlog za flet paket i kupovinu tel po ceni uz pakete xl ali samo za gotovo nemoze na rate rekoh dobro okej,i njihov zahtev je bio da obnova ugovora za box 3 paket na 24 meseca gde dobijam 3 mesecne pretplate po 1 dinar.U ponedeljak ce biti realizacija ugovora koji ce biti poslat poslovnici kako bi ga potpisao platio i preuzeo telefone.Izinjavam se,predhodni post sam pisao preko telefona gde nije bio ugasen onaj predlog reci i t9 recnik pa je sve bilo katastrofa u postu.
Poslednja izmena od Nenad-7791 u Ned, 18. Mar 2018. 00:12, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Moram da te zamolim jednu stvar. Sledeći put povedi računa kako i šta pišeš. Ovih nekoliko postova su bili baš teški za rastumačiti. Na ovom poslednjem sam izgubio 10 minuta dok ga nisam pročitao i shvatio šta si napisao.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Azimuth, :lol: :lol: :lol: Isto sam i ja hteo da napišem, strašno, Nenad-7791, bas si nas namučio! :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Supruzi opet požuteo ekran sa strane na SONY XA. Otišli prošle nedelje u MTS poslovnicu u Zmaj Jovinoj i, gle čuda, nemaju zamenski uređaj. Uzeli broj da jave kad dođe neki. Sramota!!!

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Odgovori