A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

Pa koliko može da košta to punomoćje?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, ovo ti je iz iskustva ljudi koji su se tako lepo proveli, a imali su i punomoć. :D Punomoć apsolutno ništa ne znači u ovim slučajevima jer operater je i dalje vlasnik uređaja do isteka ugovora ili izmirenja svih zaduženja.
Punomoć ti važi ti samo u slučaju servisiranja ili zamene uređaja.
Svakako, pokrenut je bio postupak, vlasnici računa nisu ni tada isplatili šta je trebalo i lepo su "uterivači" u saradnji sa policijom jurili ljude koji su od tih kupovali telefone kao da su ih krali, a da su odbili da predaju uređaje bio bi pokrenut čak i krivični postupak. :D
Tako da daleko je to od sigurne kupovine. No, svakako manje su šanse da se tako nešto desi nego nešto loše pri kupovini na crno, ali čisto da se zna da postoji i taj rizik.;)

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: VIP novosti

Post od yocasylver1 »

Ne vredi rizikovati za te novce ali ako sam toliki maler mogu se sutra okliznuti I poleteti pod trolu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

sugarcoated_ass napisao:znemanja, ovo ti je iz iskustva ljudi koji su se tako lepo proveli, a imali su i punomoć. :D Punomoć apsolutno ništa ne znači u ovim slučajevima jer operater je i dalje vlasnik uređaja do isteka ugovora ili izmirenja svih zaduženja.
Punomoć ti važi ti samo u slučaju servisiranja ili zamene uređaja.
Svakako, pokrenut je bio postupak, vlasnici računa nisu ni tada isplatili šta je trebalo i lepo su "uterivači" u saradnji sa policijom jurili ljude koji su od tih kupovali telefone kao da su ih krali, a da su odbili da predaju uređaje bio bi pokrenut čak i krivični postupak. :D
Tako da daleko je to od sigurne kupovine. No, svakako manje su šanse da se tako nešto desi nego nešto loše pri kupovini na crno, ali čisto da se zna da postoji i taj rizik.;)


E pa vidiš tu je trik. Ono su savesni držaoci telefona i da je u postupku to istaknuto rizika ne bi bilo jer se savesnost predpostavlja, a druga strana treba da dokaže nesavesnost shodno načelu tereta tvrdnje i tereta dokazivanja iz ZKP-a. Dakle, da se nisu uspaničili i pričali sa bilo kojim advokatom shvatili bi da je rizik nula i da su još mogli i da zarade u postupku i to dobro zarade.
Drugo, krivični postupak nikako nije mogao da bude pokrenut jer nema pravnog osnova za tako nešto. Pokrenut je bio izvršni postupka na osnovu računa (fakture) kao verodostojne isprave, a da su istakli progovor u vidu savesnosti, pokrenut bi bio parnični postupak koji bi operater izgubio, a oni fine troškove dobili.


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: VIP novosti

Post od vla-do »

znemanja napisao:E pa vidiš tu je trik. Ono su savesni držaoci telefona i da je u postupku to istaknuto rizika ne bi bilo jer se savesnost predpostavlja, a druga strana treba da dokaže nesavesnost shodno načelu tereta tvrdnje i tereta dokazivanja iz ZKP-a. Dakle, da se nisu uspaničili i pričali sa bilo kojim advokatom shvatili bi da je rizik nula i da su još mogli i da zarade u postupku i to dobro zarade.
Drugo, krivični postupak nikako nije mogao da bude pokrenut jer nema pravnog osnova za tako nešto. Pokrenut je bio izvršni postupka na osnovu računa (fakture) kao verodostojne isprave, a da su istakli progovor u vidu savesnosti, pokrenut bi bio parnični postupak koji bi operater izgubio, a oni fine troškove dobili.
Jel možeš ovo malo bolje da objasniš? Da ne napišem da pišeš Srpski. [emoji1]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

Ovako, savesnost je kada kupuješ nešto za šta nisi znao da ima neku pravnu manu, u konkretnom slučaju kada nisi znao da kupuješ nešto što nije otplaćeno u potpunosti.

Npr. ako ti kupiš plac od lica koje je vlasnik, ali nisi znao da neko drugo lice ima pravo da prelazi preko tog placa , u tom slučaju ti si savestan kupac jer si kupio plac ne znajući da neko drugi ima pravo da prolazi preko placa.

Ti kupiš telefon sa garancijom operatera, ne znaš da li je taj telefon kupljen uz ugovor ili je kupljen preko Telenor banke ili je kupljen na rate po maloprodajnoj ceni što je praksa kod mts-a. Dakle, ti kupuješ telefon sa legalnom garancijom od lica koje je vlasnik telefona, ti si savestan ako nisi znao da je to lice kupilo telefon na rate po maloprodajno ceni i da još nije isplatilo telefon. Kada se desi slučaj da vlasnik koji ti je prodao telefon (a taj telefon je kupio npr. na 12 rata preko Telenor banke) prestane da plaća rate, operater može na osnovu takve fakture koju je izdao vlasniku telefona odmah da pokrene izvršni postupak i da traži isplatu ostatka cene ili povraćaj telefona. Telefon se nalazi kod tebe, a lice koje ti je prodalo telefon kaže da je prodalo telefon tebi, onda izvršitelji (a vrlo često agencije koje se bave tim poslovima) počnu da potražuje od tebe da vratiš telefon koji su uredno platio vlasniku. Tada u pisanoj formi uložiš prigovor kojim kažeš da si savestan i da nisi znao da telefon nije otplaćen u potpunosti, te da nisi pasivno legitimisan u tom postupku. Takav prigovor je pravno sredstvo koje dovodi do prekida izvršenja i pokreće parnični postupak pred nadležnim sudom. U tom parničnom postupku, operater mora materijalnim dokazom da dokaže da ti nisi savestan, da si znao da kupuješ telefon koji nije u celosti otplaćen. Zakon predpostavlja savesnost na strani onog ko je kupac, tako da druga strana da bi uspela, mora da dokaže nesavesnost kupca. Kako operater to ne može da dokaže ti si kao kupac bezbedan i sud će odbiti nastavak izvršnog postupka na telefonu koji se nalazi kod tebe i odrediće da se cena telefona naplati od vlasnika koji ti je prodao telefon na nekoj drugoj njegovoj imovini.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Svaka cast Nemanja,upravo si digao cenu telefonima koji se prodaju kupljeni kod operatera.
Salim se,imam utisak da imas veze sa pravom.Stvarno si lepo objasnio,posle ovoga ne bi trebalo da bude potpitanja.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Istina je sve ovo što je @znemanja napisao, ali upravo o ovome ja uopšte ne želim da razmišljam tj sve ovo je razlog zašto idem na to da su telefon i garancija na mom imenu. Izbacio sam jednu nepoznatu iz jednačine. Nekad je telefon malo skuplji, nekada jeftiniji, ali tačno znam na čemu sam.

Elem, znači Vip je sada dobar sa signalom? Iz vaših iskustava, da li je bilo nekih neprijatnosti u smislu fantomskih računa i rešavanja istih?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Азимут, ја користим паралелно мТС-ову и ВИП-ову картицу. МТС-ова ми је само за позиве (води се на моје име и преко уговора који је везан са тим бројем сам узео и фон). Нет је, генерално, океј радио, али тамо где је фирма у којој радим нема ни 3Г, а камоли 4г нета. Неретко се дешавало да после завршетка разговора накратко не буде сигнала и то не само на тој локацији, већ на свакој где им је сигнал шкакљив.

Што се ВИП-а тиче, нет на таој локацији где ми је фирма је 4Г (пун сигнал), плус је на свим локацијама бољи од оног где је МТС показивао само 2Г мрежу. Што се квалитета разговора тиче, то не могу да тврдим да ли је боље, пошто ми је ВИП-ова картица само за нет (преко фирме сам узео СИМ на коме је 5 ГБ нета загарантовано месечном претплатом, а остало се додатно наплаћује). Мада су сви који су из МТС-а прешли у ВИП рекли да нема оног повременог сецкања приликом разговора

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Azimuth, dešava se negde da sa 3G u toku poziva prebaci na G, ne gubi se razgovor ali sam primetio na par mesta, možda su im to rupe recimo kod Tempa na Adi - OMV pumpa. Zna to da se desi u nekim situacijama. Najbolje da kupiš njihovu karticu na trafici i probaš pozive na lokacijama gde ti je najbitnije, 4G uglavnom imaju svuda (na dosta mesta 4G+ u BG ) i to nije problem sada u 2019, ali se slažem da pozivi jesu na žalost i dalje kod sva tri operatera.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Suma sumarum, Vip ima bolju pokrivenost/signal pa samim tim i manje problema. Hvala za info :)
Onda ostaje da sačekam 13.01.i istek UO pa da podnesem zahtev za prenos. MTS me može zadržati jedino nekom ekstremno dobrom ponudom, a ako ne, da se izljubimo i pozdravimo do nekog drugog puta :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

VIP je opao sa brzinama na 4G kakav je bio, dok su bili najbrža mreža i reklama dok je išla bilo je top, na nekim mestima se to prepolovilo sada, ali je i dalje to dobar 4G (ako nisi znao da je gurao 100Mbps a sada 50Mbps nećeš biti smoren). Kupi ti karticu i probaj za svaki slučaj.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Nemam potrebu za tim brzinama, net koristim za druge stvari, ali mi je bitno da je signal konstantan i da nemam problema prilikom poziva unutar kuće. Naravno, gledam i cene jer 200-300-400 din mesečno x 24 meseca ne izađe baš malo tj izađe me par pretplata.
Gledam sad mape na speedtest-u, po njima ispada da sva tri operatora imaju identičan signal na lokaciji gde sam, ali u praksi je to ipak malo drugačije (ili su nešto menjali/poboljšali jer zaista poslednjih par dana nisam imao problema ni sa MTS-om). Moram to ispratiti u narednim danima pa da vidim šta mi je činiti :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

I MTS kod mene ima signal sa 4G, ali razgovor je kao i kod tebe, ne čuje se, prekine se veza ili sam nedostupan. Repetitor je na lošem mestu, dosta nisko na nekom Maksiju, i ceo kraj ima problem u toku razgovora, 4G radi dobro. Kada se žališ MTS oni upućuju na 4G i dobar signal, koji naravno nema veze sa razgovorom koji ide preko 3G/2G.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, to već ne znam kako kod nas prolazi, ali ipak nije baš sve jedno kad te nazove inspektor i kaže da taj i taj telefon predaš najkasnije do tada i tada jer u suprotnom će biti pokrenut krivični postupak. :)
S obzirom kakva nam je država uopšte me ne bi čudilo da i ako dođe do suda izgubiš i još popiješ kaznu ili šta već jer si kupio telefon koji prethodni vlasnik u stvari nije smeo ni da prodaje. Zaboravljaš gde živimo jer ja ti iz iskustva mogu reći da je jedno u teoriji, a drugo u praksi kada dođe do suda. Lično sam osetio na svojoj koži 4 godine suđenja i dve godine uslovne bez ikakvog osnova, ali zbog greške poslodavca neko je morao da odgovara, a to sigurno neće biti državna firma. ;)

Tako da i u ovom slučaju bih pre išao na sigurno i ne bih se zezao sa telefonima na ime nekoga koga ne poznajem. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

МТС не може да ми понуди било шта на шта бих пристао. Пробали си пре пар дана, када сам пребацивао супругин број у ВИП. Без премишљања сам одбио њихову понуду.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Podrzava li nekaa nasa mreza VoLTE pozive ?

Dzeki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 12. Feb 2015. 14:10
:: A5 (2016)

Re: VIP novosti

Post od Dzeki »

Jel naručivao neko telefone preko online prodavnice, i ako jeste, koliko se čeka?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Ja u ponedeljak podneo zahtev za prenos u Vip, kurir je tek u cetvrtak doneo sim karticu i onaj formular za prenos. Rekao bih da se otprilike isto toliko čeka i na telefon, ako ne i koji dan duže.

joejoe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 00:43

Re: VIP novosti

Post od joejoe »

Ljudi, ne mogu na sajtu eksplicitno da vidim za VIP Neo pakete sledece:

1) Sta biva kad potrosis svoje GB, ide sporo ali besplatno (koja brzina?) ili naplacuju (koliko, 1rsd/MB ?)
2) Ako uzmem Neo dobijem duplo vise giga (uz ugovor na 2 godine), plus 1GB uz online kupovinu, ali sta znaci ova napomena sa dna strane:

Kod: Obeleži sve

4 Promocija Duplo više GIGA za svaki NEO se ne može kombinovati sa promocijom Dodatni GB za tvoj NEO broj.
Na sta se odnosi ovo "Dodatni GB za tvoj NEO broj"? Mozda daju dodatnih 1GB ako preneses broj, i to zovu "Dodatni GB za tvoj NEO broj"?

Odgovori