Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

znam da je ogroman off cela prica, ali pouzdano znam da se radnici u vip poslovnicama uglavnom zaposljavaju preko veze, i to debele, jer vaze za firmu koja daje super uslove rada, i dobre plate. Sumnjam da je draugacije u telenoru, a za mts znam da radi samo veza. Ali u mts-u nemaju neke plate u poslovnicama, sve ih drze na ugovor, osim nekolicine za stalno, oni imaju plate 40k+. Ugovorci imaju oko 25k, u mts-u. Onda vip sa ovim ciframa dodje super plata...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Na to ne treba trositi reci,bez veze si nula,drugaru trazili 7 hiljada evra da ga prime u vatrogasce :lol:
I sta posle da ocekujes od nekog lika koji radi u telenoru samo zato sto su dobre pare,a uleteo je preko veze,da ce da zna posao...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

dzonsi napisao: I sta posle da ocekujes od nekog lika koji radi u telenoru samo zato sto su dobre pare,a uleteo je preko veze,da ce da zna posao...
ne naravno, ni da ga zna, a pogotovo ne da ga malo nauci kad je vec tu gde jeste...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

Zanima me sledece.
Ukoliko je broj iz telenora bio trajno ugasen, dakle proslo je 90 dana (30 od pristizanja i 60 od tog datuma) od neplacanja poslednjeg racuna, ukoliko bih hteo da ga aktiviram da li bi me tretirali kao novog korisnika?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

antec, s obzirom da posle tog roka broj mogu ponovo da puste u slobodnu prodaju, pod pretpostavkom da je i dalje slobodan, po mom misljenju dve su solucije: ako nisi njihov korisnik trenutno (nemas neki drugi postpaid broj ili npr. internet) - bices tretiran kao nov korisnik. jedino ako vec imas neku drugu uslugu na svoje ime kod njih, verovatno da bi bio posmatran kao stari korisnik. to je moje misljenje, mozda nisam u pravu.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

I ja mislim da je tako ali rekoh da proverim. Hvala na odgovoru Mb011

Ako neko ima proverenu informaciju neka napise.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Telenor novosti

Post od snenad »

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... LG/Nexus_4
Ovi definitivno nisu normalni, pa ovaj telefon je napravljen da bude jeftin i cena otključanog modela u USA je 199$ za 8GB i 249$ za 16GB kad ga ima na paly store-u, ja očekivao kod naših lopova da košta 300€ ali ovo je...
Cena uređaja bez ugovorne obaveze: 72.000 ***

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

Sto ne bi sisali ovce ,kad ih imaju za sisanje
Carine smanjene od nove godine a kod nas sve poskupljuje
Sto bi nas onda ovo iznenadilo,jednostavno im se moze,na zalost jos jednom se pokazuje da Telenor konkretno u nasoj zemlji nista dobro niti povoljno nije odneo i dok ne dodje neki 4 malo ozbiljniji operater ovde se nista menjati nece
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Nece se ovde nista promeniti i kada bude 10 operatera,sve se oni dogovore...Sudeci po ceni iz Telenora,i kada se zvanicno pojavi ove,ako ga bude,nece imati cenu ni blizu tih 300..

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Telenor novosti

Post od Ceftriaxone »

snenad napisao:http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... LG/Nexus_4
Ovi definitivno nisu normalni, pa ovaj telefon je napravljen da bude jeftin i cena otključanog modela u USA je 199$ za 8GB i 249$ za 16GB kad ga ima na paly store-u, ja očekivao kod naših lopova da košta 300€ ali ovo je...
Мало си ти омашио те цене у Америци... 300$ и 350$ плус достава 30$.
Ал опет и то је много мање од овога.
ex ivan87

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Re: Telenor novosti

Post od Sauriann »

Pa ok telefona ipak nema da se kupi nigde po tim cenama (bilo je pola sata preko marketa kad je tek izašao).
Realne cene za sim free uređaj u Engleskoj na današnji dan su od 370 do 440 funti:
http://www.ebay.co.uk/sch/Mobile-Smart- ... kw=Nexus+4

a to što je nešto preko bare sa drugom cenom to nema veze sa nama (čak ni sa Evropom). I iphone je tamo dosta jeftiniji pa ga opet ovde svi redom kupuju po dosta većim cenama. Ne branim ni jednog operatera, samo poredim cene jer želim taj telefon...

sad naleteh na gsm areni (uporedni test sa s3):
"Still, at $350 off-contract there's nothing that can compete with it (unless you're in China and know what Xiaomi Mi-Two is). The bad news is the price is not guaranteed. Countries where the phone isn't offered through the Play Store can expect prices in the €500+ range (and that's more than what the S III costs). It doesn't quite help either that the Nexus 4 is almost chronically out of stock."

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Telenor novosti

Post od Ceftriaxone »

Најављено је да од следећег месеца неће бити проблема са испорукама. Е сад, да ли су мислили на гугл или на оператере, не знам.
У Шведској је 500е (16gb) у некој њиховој ,, техноманији"
ex ivan87

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Telenor novosti

Post od Butters »

Potpisao sam ugovor na godinu dana i u pis500 paketu dobio dodatnih 150 min u nac. saobraćaju. Kad sam potrošio prvih 150 min, onih dodatnih 150 je počelo da se troši paralelno sa minutima u telenor mreži što je sjajno. Prijatno sam iznenađen, čak oduševljen. Konačno nešto normalno od njih. Samo se nadam da nije neka greška.

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

Mnogo normalnije bi bilo da uvedu da se dodatni minuti za Telenor mrežu koriste uporedo sa osnovnih recimo 150 min. Tako bi tih 150 min bilo za sve ostale mreže, a onih dodatnih valjda 1.000 za Telenor. Ali to se naravno neće dogoditi....

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Butters, kako su ti to ponudili,jel nisi uzeo telefon? :)
varicak, ma naravno da nece,samo bi mogli malo da povecaju minute,za soma dindzi 150 minuta je kriminal...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

E slucajno sam ostao vama, mojim milim forumasima, duzan jednu informaciju od pre jedno 5-6 dana: bio sma sa kumom do Delta City-a, i prolazili pored Telenorovog standa (on je korisnik pomenute mreze), i da se on raspita oko produzenja ugovora, promene mreze, bla bla... I u prici o novim uredjajima momak iz Telenora kaze da svi dobijaju sluzbene Lumie820. Pa eto, jos jedan pokazatelj da Nokia dolazi nazad na velika vrata :D
E sad, znajuci Telenor, ima da odvale takve cene da ce to da bude za pricu...
Video sam juce cene za Nexus4 - pa se pitam, na kojim su drogama oni koji formiraju te cene? Hocu i ja malo toga, jer ocito se gubi svaki kontakt sa realnoscu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Telenor novosti

Post od Butters »

dzonsi napisao:Butters, kako su ti to ponudili,jel nisi uzeo telefon? :)
Trazio sam popust na neki bolji telefon, a dobio duple minute u nac. saobracaju u naredne dve godine, a ugovor na 1 godinu. Bez telefona naravno. I to mi smanjuje racun za oko 500 din jer necu prekoraciti te minute.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

miodrage, ehhh to je ziva istina da se vise neisplati kupovina telefona preko operatora, pogotovo ne kod telenora vip je druga prica ali druga prica samo za nove korisnike a stare i tamo slabo gledaju. A kako je nekad bilo 2006, 2007.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

Butters, pre bi odsekli ruku sebi nego da daju popust na telefon,nije ni ovako lose :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Preko operatera je jedina pogodnost otplata na rate, ako se uopste to moze uzeti kao pogodnost s obzirom da je cena telefona kod njih daleko visa od realne
Note IV N9100 dual

Odgovori