Telenor mail

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Telenor mail

Post od evolution »

Slika

Svojim korisnicima Telenor je obezbedio sanduče za elektronsku poštu na svom serveru i ličnu adresu koja sadrži broj mobilnog telefona. Osim ove adrese, sada možete odabrati dodatne adrese koje mogu sadržati lično ime ili ime vašeg preduzeća. Poruke poslate na bilo koju od ovih adresa stižu u isto sanduče.


Adresa

E-mail adresa je u formatu korisnicko_ime@telenormail.rs
U zavisnosti da li posedujete 063, 062 ili 069 pretplatnički broj format korisničkog imena se menja na sledeći način:

Korisnici sa 063 pretplatničkim brojem nemaju prefix u korisničkom imenu. ( Na primer, ako je Vaš broj 063123456, onda je Vaša e-mail adresa 123456@telenormail.rs).

Korisnici sa 062, odnosno 069 pretplatničkim brojem imaju prefix (Na primer, ako je Vaš broj 062123456 onda je Vaša e-mail adresa 62123456@telenormail.rs).

Sada, ovoj adresi možete dodati i dve alias adrese sa vašim imenom ili nadimkom i koristiti adresu alias@telenormail.rs. Tako Vaša adresa postaje još ličnija, bez otkrivanja telefonskog broja. Dodavanje alias adresa se vrši putem portala “Moj Telenor” na adresi www.telenor.rs/portal.

Pristup

Sa bilo koje tačke Interneta mogu Vam se slati e-mail poruke na ovu adresu, a Vi ih možete čitati direktno na svom mobilnom telefonu, na bilo kom mestu koje je pokriveno Telenor mrežom - na putu, na sastanku, van kancelarije, u bilo koje vreme. Nema uzaludnog čekanja neke važne poruke, nema vezanosti za računar i kancelariju. Poruke možete čitati uz pomoć e-mail aplikacije na telefonu ili ih naći na adresi www.telenormail.rs .

Na isti način možete i slati e-mail poruke. Bilo kad, bilo gde!

Uz osnovne, Telenor mail sada sadrzi i dodatne, napredne funkcije:

- SMS notifikacija (besplatna usluga)
- Aktivacija/deaktivacija sigurnosne enkripcije
- Sinhronizacija podataka (automatska ili manuelna) sa Microsoft Outlook-om putem WEB Sync aplikacije koja se integrise u Outlook
- Višestruki POP3 nalozi
- Poboljsan interfejs
- Online manipulacija Kontaktima i Kalendarom
- Pravopisna provera

Veličina

Maksimalna veličina mailbox-a je 50MB. Maksimalna veličina pojedinačne poruke je 5MB.

Cena

Telenor Mail usluga je besplatna i dostupna svim Telenor korisnicima koji imaju aktiviranu uslugu GPRS. Usluga se ne naplaćuje dodatno, tarifira se samo ostvareni GPRS saobraćaj.

Detaljnije: http://www.telenor.rs/?section=private&page=119

;)
iPhone 6 Plus

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

SMS notifikacija je super stvar! Sada mu e-mail dodje kao push... Svaka cast za Telenor! Pozdravljam!
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Bravo za Telenor!:))
Naravno, ne pise od koga je mail i ne vidi se subject da ne bi bilo web2sms koriscenja!!!
Svi vazni mailovi sada ce mi biti preusmereni sa gmail-a na telenormail zbog sms notifikacije!

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Super je stvarno. Bas sam odusevljen, samo sto me sada mrzi da menjam mejl... ko ce da javlja svima... mislim nije to problem, ali ipak.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Ja sam svoj gmail nalog preusmerio na telenormail, zbog SMS notifikacije, sada ne moram po sto puta dnevno da proveravam gmail na telefonu... Ljudi mi salju na gmail, a kopija stize na telenormail, sa sve sms porukom... Ekstra!
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Telenor mail

Post od Vlada Zem »

Super :)
djuice@rs napisao:Maksimalna veličina pojedinačne poruke je 5MB.
Na šta se odnosi ovo, upload/download?

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Na primljeni mail .

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Odlicno! Ja sam prosledila mailove sa Yahoo! na telenormail, samo zbog sms notifikacije. Jedino sto kod Yahoo moze ili pop3 ili prosledjivanje. Ali dobro, ne moze i jare i pare...

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Biulo bi jos bolje kada bi u sms-u pisalo od koga je poruka i naslov... to bi bilo ekstra! Nadam se da ce i to uskoto uvesti... djuice@rs izvrsi neki uticaj... :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

To smo bre cekali! 8) Alal vera!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ovo je bas lepo sa telenorove strane sto su omogucili koriscenje svih tih opcija,a notifikacija je pravi pogodak.Samo kad bi jos dali neki povoljan paket za gprs poput onog sto je dao mts sa 066 brojevima sa kontrolom racuna bilo bi jos lepse
Note IV N9100 dual

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Lepo, lepo, još mogu da stavim u polju from: bilokojaadresa at blablabla.com , extra fora ako ti pukne film i nekoga popljuješ a on pojma nema ko si i šta si :lol:
Nokia Lumia 630

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

djolex, ja mislim da ne mozes da izmenis kompletnu adresu, nego samo deo ispred @ a deo iza je telenormail.rs, to se ne moze promeniti.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

... I to max dve dodatne adrese mogu da se ubace, koje kasnije ne mogu da se promene ili da se obrisu.
Kontam da ciljaju na ozbiljnost, a ne na deciju za'e'anciju.
Da li je bas moralo toliko radikalno, ne znam.
Sve u svemu, nije namenjeno za igru, anonimne pretnje, lozenje i sl.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Ja sam ubacio jednu dodatnu adresu koju cu koristiti, i to je sasvim dovoljno... A inace sam mail nalog izgleda jako lepo, moze da parira gmail-u i Y!mail-u.
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Da vuchko987, lepo izgleda samo sto ja kada promenim temu snimim to i izlogujem se, kada se vratim nije mi sniljena nova tema, nego ona stara pocetna. Jel zna neko zasto je tako? Koristim Mozillu 3.0.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Meni se nekad desava da ne mogu da se ulogujem isto koristim Firefox, 3.0.3... Mislim da je e-mail jos u beta verziji, samo sto bi mogli to i da napisu, recimo telenormail beta ... Inace, koristi se Linuxova platforma http://atmail.com/?aboutwin

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ja koristim Linux i na njemu Mozillu Firefox 3 i nemam nikakvih problema sa menjanjem tema. Mora da je problem do Windows-a. :P

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Re: Telenor mail

Post od vlada1970 »

Znam da je ovo tema odavno, ali da je iskoristim i pitam, da li je telenormail onemogucen vise da se proverava na kompjuteru, ili ja nesto ne radim kako treba? Jer kad pokusam da se logujem na telenormail.rs dobijam za download neki parse.php i ne mogu se logovati. :shock:

Zna li neko o cemu se radi?

p.s. evo da dodam, ovog trenutka sam pokusao da se logujem sa IE8 i uspelo je. Nije mi jasno zasto preko chrome-a i firefox-a nece. :o
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Telenor mail

Post od Ceftriaxone »

Мени на chrome ради како треба. Немам проблема.
ex ivan87

Odgovori